Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlişkilerde eğer platonik bir durum varsa bunun sonucu nasıl olur?

Bireysel farklılıklara göre değişebilse de böyle bir durumda reddedilme riski arttıkça, kişinin kendine olan güveninde azalma görülme ihtimali de artacaktır. Muhtemel üç sonuçtan birinin gerçekleşmesi genellikle karşılaşılandır:

1: Kişi, platonik bir duygu beslediği şahsın da benzer duyguları kendisin beslemesi için mücadele verir ve bu mücadeleyi kazanarak ikisi arasında bir ilişki başlamasını sağlayabilir.

2: Birinci durumdaki gibi kişi mücadele verir ama tekrar tekrar reddedildiği için daha fazla mücadele edecek gücü kendisinde bulamaz veya şiddete başvurarak intikam almaya kalkabilir.

3: Kişi, karşısındakinin duygu ve düşünceleriin değiştirebilecek güce sahip olsa da olmasa da O'nu kendi haline bırakmayı ve yoluna devam etmeyi seçebilir ki böyle bir durumda söz konusu kişinin hissettiği duygular:
- bir başkasına kayabilir
- bir başkası tarafından bu kişinin dikkati çekilebilir
- zamanla bu kişi, karşı tarafa olan duygularını unutabilir.

şekillerinden biriyle sonuçlanabilmektedir. Diğer bazı kişilerde ise hissedilen bu platonik duygular ölüme kadar kişinin yakasını bırakmayabilir. Bunda etkili olan faktörler yaşanılan çevreden kişinin yetişme tarzına; içinde bulunulan toplumsal değerlerden genetik faktörlere kadar çeşitlilik gösterebilir.
  • Paylaş
1

Tuna , ELLERİNE SAĞLIK...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

35 Görüntülenme1 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları