Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlişkilerde eşler birbirleriyle bir süre etkileyici bir şekilde vakit geçirdikten sonra kaçınılmaz bir sıkılma, basit görme durumu ortaya çıkıyor, "istisnasız" diyebilirim. Buna bir önlemi olan?

"Etkileyici vakit geçirmek" o kişinin daha önceden senin hayatında o konumda olmaması ile bağlantılı olarak yani önceye göre kıyasla kullanılan bir terimdir. Vakit geçirdikten sonra kaçınılmaz bir sıkılma derken de, hayatındaki konumunu fazlasıyla uç noktalarda yaşamanın verdiği bir kıyasla ortaya çıkan bir olgu. İlişki uç noktalarda yaşanmamalı, sevinç, mutluluk, üzüntü ve akla gelebilecek diğer bütün kavramlar olabildiğince, başarılabildiği derecede dengeli olmalı. Zaten bunu yapabilen kişiler ilişkilerini belli yerlere getirebilen kişiler. Bir insana değer verebiliriz, onu sevebiliriz, onsuz yapamayacağımızı da düşünebiliriz ama bütün bunlar 7/24 onunla olacağız, sürekli konuşacağımız anlamına gelen düşünceler de değildir. Bakış açılarında görünen şey ve vardığımız sonuç sadece "Siyah" veya "Beyaz" olmamalı.
  • Paylaş
Cep telefonunu ve İnternet'i ilişkinin ana iletişim araçları olmaktan çıkar, yeter... İletişimin kıymetlisi yüz yüze olandır... Buluşma yerine giderken bile yirmi mesaj atıp alıyorsan, buluşunca ne konuşacaksın?.. Saat 7'de rıhtımda, bitti...
  • Paylaş
Ruh ikinizi bulacaksın.
  • Paylaş
Çok sık görüşür herşeyi tüketirsen sıkılırsın tabii mesafe olmalı
  • Paylaş