Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlk defa bir kano aktivitesine katılacak birine neler önerirsiniz?

İlk defa böyle bir tura katılıyorsanız rehberlerinizin vereceği eğitimleri ve talimatları ciddiye almalısınız. Bu eğitimler sizin aktiviteden daha fazla zevk almanız ve sizi mümkün bir yaralanmaya ya da kötü sürprizlere karşı korumak için verilmektedir.

Can yeleklerinizi kesinlikle takın ve verilen talimatlar doğrultusunda vücudunuza göre ayarlayın. İyi yüzme bilmeniz ya da kendinize güvenmeniz can yeleğinizi takmamanız için geçerli bir neden olmamalı. Tatlı suda, bilhassa üzerinizde giysileriniz varken yüzmek tahmininizden daha zor olabilir.

Kano içindeyken ayağa kalkmayın. Ağırlık merkezinin yukarıya doğru çıkması kanonun dengesini daha kolay bozacaktır. Ağırlık merkezi aşağıdayken kanonun dengesi kolay kolay bozulmaz.

Yanınıza orta boy bir çanta, yedek giysi, çorap ve ayakkabı alın. Çantanızda suyunuzu ve size verilen yiyecekleri taşıyacaksınız. Yedek giysilerinizi yanınıza alarak kanoya binmeyin. Yolculuk sırasında ıslanabilirsiniz. Yedek giysilerinizin kuru kalması için onları arabada bırakın.

Yanınıza kullanmayacağınız malzeme almayın. Aşırı yükten sakının.

Yanınıza fotoğraf makinesi, kamera vb. şeyler aldığınızda bunların ıslanarak kullanılamaz hale gelebileceğini unutmayın.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

359 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları