Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim nasıl bırakılır?

Ferrari son yıllarda bu konuya yoğunlaşmış ve F 458 italia Modelini piyasaya sürmüştür. Bununla başlayabilirsin. Tek yan etkisi sadece kızlarda değil 500 metre çapta tüm canlılar üzerinde bir etkiye sahip olmasıdır.
 • Paylaş
1

Hakan

bazılarına değil :))

İzlenim bırakılmaz, algıyı kızlar kafasında kurar. Hayal güçleri çok gelişmiştir. Uzaylıdırlar.
 • Paylaş
2
İlk gördüğün an da 3-4 saniye kadar bakacaksın ve bir daha asla bakmayacaksın.
 • Paylaş
2

Belgi Saygı, Kısmen katılmakla beraber kalıcı bir yöntem olmadığını söylemek isterim...

Ahmet Avcı, 48 numaralı zampik bakış taktiği :)

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim yaratmak sandığınızdan daha zor olabilir... Eğer kız sarhoş ya da bir bar ortamındaysa durum değişir tabi ama sizi hiç tanımayan bir kızı etkilemeyi başardıysanız bu sizin başarınız değil yine kızın sizin dış görüşünüzden hoşlandığındandır. Ekstrem bir durum söz konusu değilse kızı etkilemek için espiri yapmaya çalışıp komik duruma düşmeyin derim çünkü bazı durumlarda sessiz kalan kişi kızlara daha gizemli gelebilir... Her kıza ve ona yaklaşacak her erkeğe göre bu durum değişir o yüzden erkekler bu yazılanları okuyarak kızları etkilemenin yollarını öğrenmeye çalışmamalı, size her ne kadar karmaşık gelsek de herkes aynı değildir her kıza aynı şekilde davranmaya çalışmayın...
 • Paylaş
10

İlkay Kurtuluş, Ben hala ferrari diyorum :)

Fatma Akgul, Bende herkes Ferrari alamaz diyorum :p

İlkay Kurtuluş, ama sen de ferrari'nin işe yaradığında hem fikirsin değil mi? :)

Fatma Akgul, Yukarda bir paragraf anlattım herkes aynı değildir diye etkilenecek kız var etkilenmeyecek kız var , the main question is sen nasıl bir kız istiyorsun :))

Bert, İlkay,Kate Upton i ferrari ile etkileyemessin misal ;)

Bert, Haha nerden buldun bunu la ? :)

İlkay Kurtuluş, Yaş tahtaya basmam bilirsin :) belgelerle konuşuyoruz burda

Oğuzhan Mercan, Kate upton... Hmm. Oooooo. Ahhh bi Ferrari'm olsa bi denesem...

Serdar Alan, Ferrari ile sadece ferrari güzeli bulursun !

Lahmacun yiyelim mi ?
bu teklife iyi izlenimde kalmıcak hatun tanımam.
ben hep diyorum benımle lahmacun yemeye gelen kadın her yere gelir. Ben hep böyle yapıyorum
 • Paylaş
2

sro, kokoreç de önemli ama

Feramon tutarsa tamamdır, tutmadımı kutupları ters çevirsen olmaz . Baskıya maruz kalırsa sana bi abi diyiveirir , elinde kalır çiçeklerinle mendil. . .
 • Paylaş
Sürekli onu dinleyip, onun konuştuğu konular hakkında soru sorma. İlgileniyormuş gibi davranma. İlk başta iyi bir izlenim kazanabilirsin ama sonrası senin için sıkıcı olur. Devam ederseniz artık sürekli dinlemeni bekler, sen de bir yere kadar dayanırsın. Kendi sevdiğin konular hakkında da konuş.

Ayrıca bazı kızların gözünde sürekli onları dinlemen ters etki yapabilir. Ezik görünebilirsin. Özgüvenin olsun.

 • Paylaş
Bu aşk konularında tavsiye verecek son insanım ama olmadığınız biri gibi görünmeye çalışırsanız aşırı saçmalayabiliyorsunuz onu biliyorum.
 • Paylaş
Kızı bilmem de kadın iyi izlenim edinmeye niyetliyse olabilir yoksa ağzınızla kuş tutsanız olmaz. Tabii bazı arkadaşların yazdığı gibi maddi yeterlilik kadınların çoğunda iyi izlenim bırakmanızı sağlar. Sonuçta kadınların çoğu kendini toptan satmak ve çalışmaktan kurtulmak ister. Yani yine kadın belli şartlar altında iyi izlenim edinmeye niyetli olur. Kendi ayakları üzerinde duran ve öyle de devam etmeye niyetli, zeki bir kadında işiniz tamamen kadının kararına bağlıdır, Ferrari, Bugatti, yat, kat falan etkilemez öyle kadını. Ya zekanızla ya da seksapelinizle o kadını büyülemelisinizdir.
 • Paylaş
Şu uyarıyı hepimiz duymuşuzdur: "iyi bir ilk izlenim bırakmak için ikinci bir şansımız asla olmaz" psikologlar ve yazarlar yabancılar hakkında bir fikir edinmeden önce onlarla etkileşimde bulunmak için yalnızca 7-17 saniyemiz olduğuna dikkat çekerler.

Harika bir ilk izlenim yaratmanızı sağlayacak altı ipucu:
-İlgi merkezi

Olumlu bir ilk izlenim yaratmanın en etkili yolu, sizin değil de karşınızdaki kişinin, eylemin ya da diyalogun merkezi olduğunu hemen göstermektir.Spotlar yalnızca sizin üzerinizdeymiş gibi davranırsanız, arkadaşlık, iş, aşk ilişkisi ve satış fırsatlarını yitirirsiniz.Öteki odaklı olduğunuzu kanıtlayın; ilk kez karşılaştığınız kişiler, sizi yeniden görmek için can atacaklardır.

-Yalnızca dinleyin

İyi dinleme beceriniz olduğunu gösterirseniz, mükemmel bir ilk izlenim sağlayabilirsiniz.Sözlü olarak olumlu ipuçları verin: "hımm ilginç!", "lütfen, bana daha fazla bilgi verin", "sonra ne yaptınız?" aktörlerin sufle edilen sözlerden yararlanmaları gibi, karşınızdaki kişi de diyalogun devam edebilmesi konusunda sizin yardımınıza ihtiyaç duyar.Sözün olmadığı yerde, sürekli göz teması sağlayarak yetenekli bir dinleyici olduğunuzu gösterirsiniz.

-Adları kullanın

Yeni tanıdığınız kişinin adını sık sık kullanın "tarık, bu öneriyi sevdim", "seyahatin heyecanlı geçmiş olmalı, ayşe" tanışma esnasında ismi hafızanıza kaydederek başlangıçtan itibaren onu dikkatle dinlediğinizi gösterirsiniz eşit derecede önemli olan bir başka şey de dinleyicinin adını birkaç kez kullanarak diyalogları daha kişisel hale getirmenizdir.

-Espri yaparken dikkatli olun

Dozunda yapılmış bir ya da iki espri, buzları eritebilir; ama geri tepebilecek alaycı ifadelerden uzak durun.Yabancı bir kimsenin hassas olduğu konuları bilemeyeceğiniz için, uzatılmış şakalar, şimdi ya da sonra üstesinden gelemeyeceğiniz engeller oluşturabilir.Yeni karşılaştığınız biriyle yüzleşmek, aranızdaki yakın ilişkiyi daha başlamadan bitirebilir.Bir başkasının sözlerine meydan okumadan önce güven duygusu yaratıncaya kadar bekleyin.

-Görünüş önemlidir

Az giyinmiş olmaktansa çok giyinmiş olun. Sıradan bir öğle yemeği için buluşuyor olsanız bile şort ve terlik giymeyin.Bunun anlamı, "seninle buluşmak, son derece sıradan bir deneyim ve iş kıyafetleri giymemi gerektirecek kadar önemli değil" şimdiki işiniz için giyinmeyin; çalışmak istediğiniz iş için giyinin.

-Belli bir konuşma üslubunuz olsun

Dinleyenler, zekamızı, kültürel düzeyimizi, eğitimimizi, hatta liderlik yeteneğimizi, seçtiğimiz sözcükler ve bunları nasıl söylediğimiz ile ölçerler."my fair lady" müzikalinde zavallı bir kızı güzel konuşmayı öğreterek bir hanımefendi yapan profesör henry higgins'i düşünün. hiçbirimiz eliza doolittle gibi düşük eğitim seviyesinde olmasak da bu örneği aklımızda tutabiliriz.Mırıldanmak yerine kolay işitilebilecek şekilde konuşun.Temiz bir telaffuzunuz olsun, monotonluğu yenmek için ses tonunuzu değiştirin.Sesinize ve yüz ifadelerinize canlılık katın hareketlerinizi yapaylaştırmayın; doğal mimikler kullanın.
 • Paylaş
Dürüst davran, kendin ol, romantik değilsen öyleymişsin gibi davranma. Gerisi aranızda geçecek diyaloglarla belli olur
 • Paylaş
İstediğini yap ... Bayan milleti etkilenmek isterse paçavra içinde de olsa etkilenir ... Yoksa yırtınsan da boş ... .
 • Paylaş
Leopar desenli don ve çıplak vücut üzerine papyonla
 • Paylaş
Samimi olarak gülümserseniz bir kızda değil bütün insanlarda iyi bir izlenim bırakırsınız :)
 • Paylaş
Öncelik tabiki güçlü bir dış görünümdür. Felsefi bir kadın için; felsefik ve düşünceli bir erkek, paragöz bir kadın için zengin erkek, atletik yapılı bir erkek isteyen kadın içinse üçgen vücut erkek iyi izlenim bırakır. İstisnaları bırakıp genelleme yapacak olursak her kadın güçlü, kendine değer katacak bir erkek ister. (Değer parametreleri kişiye göre değişir.) Oturaklı, dış görünüşüne önem veren, lider vasıflı, kültürlü ve maddi refaha sahip bir erkeğe kimse kolay kolay hayır demez.
 • Paylaş
Doğal olun kendiniz olun bir de efendi olun
 • Paylaş
Kıza göre değişir serseri ve maceraperest veya uçuk kaçık veya gayet sakin ya da çok melankolik veya edebiyattan hoşlanan bir bayan ya da normal yaşantıdan hoşlanan orta şeker bir bayan önce kadının yaşam biçimini ve tarzını yazsaydın keşke
 • Paylaş
Gözlerine öyle bir bak ki senden başka ne ferrari görsün ne başka birşey gözler çok önemli.. .
 • Paylaş
Öncelikle, müsaadenle bir eleştiride bulnacağım, genel anlamda iyi bir izlenime sahip olmadığın sürece bir kıza ilk görüşte iyi izlenim bırakmak ikiyüzlülüktür.

Bir de, bir kızda herhangi bir izlenim bırakmamak en iyisidir çünkü bu ya onun beklentilerini senin gerçekte olduğun standart halinin üstünde oluşturur, ya da altında oluşturur. E sen de insansın sonuçta, sürekli kendini onun beklentilerine göre ayarlamak zorunda kalmayasın sonra.

Ama farzı misal daha en başından kısa süreli ilişki düşünüyorsan, bunu açıkça söylemeni öneririm. Genel anlamda onda bırakacağın en kalıcı "iyi izlenim" bu olacaktır. Kabul etsin veya etmesin. Sonuç olarak "kalıcı" bir iyi izlenim edinmiş olursun.
 • Paylaş
Kararlı olun, net aktarın ve gözbebeklerine bakın. :)
 • Paylaş
1

Dilan Dogan, Onu beğendiğini belli et ve gözlerinin içine bak

Valla bu konuda asıl önemli olan kadınların bakış açısıdır... Onu da genelde pek bilemeyiz..Algılarına neler olumlu geliyor kestirmek güç...Mesela bende genelde olan şu : Dış görünüşüme falan çok da önem vermediğim için ilk etapta (özel kaliteye sahip olan ve inadına önyargılı davranmamasını bilenler hariç) pek de dikkat çekmiyorum hatta olumsuz sonuçlanıyor. Ta ki benle iletişim kurmayı kabul edene dek..Sonrası kolay oluyor.. Çünkü doğal davranıyorsun ve içinden geldiği gibi 'neyse o' nu yaşıyorsun..Etkilenirse her türlü etkilenir; etkilenmezse de hiçbir şekilde etkilenmez..

 • Paylaş
Kız bende iyi bir izlenim bırakmışsa hiç de zor bir şey değil, sadece kendim olarak iyi izlenim bırakabilirim. Bende iyi bir izlenim bırakmamışsa, yanımda güzel bir kızın olması gerekli izlenimi bırakacaktır ama neden?..
 • Paylaş
Kıvırcık saçlıysan verebileceğin en güzel izlenimi vermişsindir zaten..
 • Paylaş
3

Sorumsorumsak, hiii ben kıvıkcık saçı nasıl unuturum... kıvırcık saçlılar bana cık cık çekiyolar şimdi...

Betül, benden dolaylıdır o aişe =) tüm sınıfa kıvırcık saç sempatikliğinin var olduğunu yaydım nerdeyse =)

Sorumsorumsak, sen mi ohaa nası bi sallamadır :D şaka yaptım biz farkındaydık ama sen gözümüzü açtırdın kabulll :D

Rahat olunması gerek bence.
 • Paylaş
Aslında sizle alakalı değil bu rol yapmayın yeter.
 • Paylaş
Doğru, dürüst, güven, sadakat timsali biri olsanız da, yakışıklı değilseniz maça 1-0 yenik başlıyorsunuz. Bu bir doğru gerçek. Serserinin tekidir, ama göl gör kü yakışıklılığı dillere destan. Kızlar ilk bakışta karizmatiklik arar. İzlenimlerim böyle... Timsal teşkil etmiyor yukarıda yazdıklarım... .
 • Paylaş
Milyarlarca insan, milyarlarca farklı düşünce, milyarlarca tür algı vs. vs. Ama tek yöntem. Kendimiz gibi davranalım da izlenim kendisi oluşsun
 • Paylaş
En önemlisi "özgüven" Kendine güvenmeyene kim güvenir ki?
 • Paylaş
Yalansız onsuz bunsuz Dürüst olursan :) Oldugun gibi davranırsan Kendin ol :) Zaten kız da salak değilse Anlar :)
 • Paylaş
2

Ayşegül İba, Konuşurken gözlerine bakın ve samimi olun 😊

Sami Ks, Aynen öyle gözlerine bakarak konusursan zaten karşındaki senin samimi oldugnu anlar iyi bi izlenim bırakabilir :)

Formülü yok onun... Elektrik artı eksi yan yana geldiğinde çakar... Artı da anlar eksi de anlar çaktığını... Mevzu elektrikse, izlenim teferruattır... Gönül aka da konar, ... Ka da konar...
 • Paylaş
Kadın gibi karmakarısık yaratığa mümkün olduğunca basitce yaklaşılmalı sadece.planlar projeler kadınlara işlemez. Tereciye tere satılmaz =)
 • Paylaş
İlk görüşte aşk'a inanır mısınız yoksa dışarı çıkıp tekrar mı gireyim?
 • Paylaş
Herşeyden önce ne yaptığını çok iyi biliyor izlenimi vermesi.
 • Paylaş
İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim yalnızca dış görünüşle bırakılır. Biyolojik olarak kadınların zayıf noktası budur. Bir kadın sizden fiziksel olarak etkilenmiyorsa , istediğiniz kadar dürüst, adam, sevgi dolu, saygı dolu yada adına ne diyorsanız olun, bir işe yaramaz. Mutlaka bir yakışıklı gelip onu etkileyecektir.

Fakat kadın fiziksel olarak etkilenirse yukarıda saydıklarımdan hiç biri olmayın, ilk görüşte kadını alırsınız. İlk görüşte seven, sonra kısa bir süre de bu sevgiyle kandırılan kadın, çok uzun süre diğer olumsuzlukları da yok sayar. Sebebini sorunca da seviyorum der.
Ne demiş Dostoyevski :
"Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil. O kişide, bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında kendini bulmaktır. "
 • Paylaş
Kızlar ya onları hiç umursamayana yada dik dik yüzsüzce bakanlardan hoşlanır bizim gibiler burada bu soruyu cevaplar işte.
 • Paylaş
Göz temasını kesme, dediklerini dinlemesen bile dinliyor gibi yap, arada anlattıklarıyla ilgili şeyler sor ona, zaman zaman tebesssüm et kahkaha atma ayakların yere bassın, geçmiş ilişkilerden bahsetme kimse kirli çamaşır sevmez, ben şunu yaptım ben bunu yaptım deme o ne yapmış onu sor tanımaya çalış...
 • Paylaş
Tam gözlerinin içine bakma kaşlarının arasına bakacak şekilde bak tabi sürekli de bunu yapma ve denilene katılıyorum kendi yaptıklarını anılarını anlatmak yerine onun fikirlerini öğreneceğin konular aç, onu dinle.
 • Paylaş
 Kendin gibi davranarak yavşamayarak
 • Paylaş
Çok genel bir soru. Şahsi kanaatimce ilk olarak nerede tanışıyorsunuz?
Ben olsam eğer kahve tutkunuysa kahve dünyasında bir buluşma ayarlardım, yani kendisine değer verdiğimi söylemeden hissettirmeye çalışırdım. Daha sonra her insan geçmişinden konuşmak ister ama bu daha önceki ilişkilerden değil de okuduğu kitaplarda, ilgi alanlarından gibi konularda olmalı diye düşünüyorum. Çünkü her bir ilişki benim için yeni bir dünyadır. Önemli olan o an, o insanla beraber ne düşündüğündür?
Yok geçmişte böyle oldu, yok beni aldattı yok ben aldattım onu, bunlar insanı tanımada yardımcı olmaz, tam tersi önyargı oluşmasıyla sonuçlanır diye düşünüyorum... :)
 • Paylaş
Ben karşımdakinin konuştuğu bir kaç kelime, yaptığı hareketler, yüz hatları ve gözlerinden %90 başarılı olduğum kişilik analizini çıkardıktan sonra gerisi kolay... Nelerin hoşuna gidip gitmeyeceğini rahatlıkla anlayabiliyorum... :)
 • Paylaş
Çok sıkmadan üstüne düş aradaki ince çizgiyi geçmezsen ki çok incedir harika bir etki yaratırsın he olur da geçersen de yine olumlu bir etki olur tabi :) ama kızlar bin bir çeşit, dikkat et. ;)
 • Paylaş
Tek elde tutulmak suretiyle;
Marlboro (Kullananlar için)
Iphone (Mümkünse 5)
Kalın cüzdan (Paralar hafif dışarı taşmış)
Araba anahtarı (Tercihen BMW)

Bir kadın daha başka ne ister ki ?

 • Paylaş
1

Mert T., Bundan daha guzel aciklanmazdi

Evet tecrübelerime dayanaraktan bu konu hakkında bir kaç şey yazacağım. :) Öncelikle tanışacağınız kişiyi gerçekten iyi tanımanız gerekli. Daha önceden hiç görmediğiniz biri ise, ( mesela İnternet'ten tanışılmışsa) o kişi hakkında resimlerinden, Facebook sayfasından, Twitter'ından edinebileceğiniz kadar çok bilgi edinin. Nelerden hoşlanır? Ne dinler? Nasıl giyinir? Nerelere gider? Arabası ne marka? Marka takıntısı var mı? Gibi bir çok cevap arayın ve buluşmadan önce mutlaka dersinize iyi çalışın. Diyelim ki kız Caddebostan'da yaşayan, üniversiteyi bitirmiş, güzel bir işi olan, marka giyinen, spor arabası olan concon diye tabir edilen kız tiplerinden biri. Şimdi bu buluşmaya Rammstein tshirt'ünüzle, saç sakal karışık giderseniz büyük ihtimal 1.dk'da kaybedersiniz :) (kız concon takılan gizli metalcilerden çıkmaz ise... Az da olsa böyle bir akım da mevcut.)
Yani kısaca buluşacağınız kişi hakkında olabildiğince çok bilgiye sahip olmanız size ilk tanışmada çok büyük avantaj sağlayacaktır. ;)
 • Paylaş
1

İlkay Kurtuluş, Sevgili Bert! Engin bilgilerini bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim. İnanır mısın? Tam da anlattığın gibi bir hikaye benim bir arkadaşımın başına gelmişti. Çok dalga geçmiştik.

Benim konuştuğumu anlamıyorsa bitmiştir benim için karşımdaki kişi :D
 • Paylaş
İlk görüşte ve hatta yıllarca kandırılabilirsin
 • Paylaş
İlk izlenim çok önemli. Kılık kıyafetin, düzgün ve temiz olmalı. Hal ve hareketlerinde aşırılık olmayacak yani nerede nasıl davranması gerektiğini bileceksin. Eğer bakacaksan kıza, öyle uzun uzun bakmayacaksın, arada gözlerini kaçıracaksın ki rahatsız olmasın kız : ) gibi gibi yüzlerce şey söylenebilir ama unutulmamalı ki her kız farklıdır. İşe yarayan bir şey bir başka kızda elde patlayabilir : )
 • Paylaş
Offf offff cevaplara gel. Benden size tavsiye bir kıza 'nereye gidelim?' diye sormayın, onu bekletmeyin tam saatinde orda olun ve onu gülümsetmeye çalışın yeter gerisi faso fiso :) destanlar yazılmış ya ... .
 • Paylaş
1

......, Ceyda soruyu bi daha oku...

Bazen olmayınca olmuyor
 • Paylaş
Karşındaki bayana göre değişir.
Kendine fiyat biçenlere o fiyat aralığının bir veya iki kademe üstü bir etiketle yaklaşarak iyi bir izlenim bırakabilirsin.
Fiyat biçmeyenlerde işin zor. O zaman çok farklı değişkenler ortaya çıkar.
 • Paylaş
Tokat atınız. İlk görüşte attığınız bu tokat ile onun aklından bir ömür boyu çıkmayacaksınız.
 • Paylaş
Kuzenin varsa bebek falan yanında gezdir : D
 • Paylaş
adam ol yeter...
 • Paylaş
Bence otur dusun sonra gordugunde hissedeceklerini aklina getir.
 • Paylaş
"Bende bu kızı etkileyecek ne var?" diye önce kendine sor. O yönlerini ortaya koy!
 • Paylaş
Malum bir erkek bir kızın yanında %100 değişebiliyor önemli olan bence bunu çizgide tutmak, sade davranmak yani kendisini bozmaması vs.
Uzatmamak gerekirse ciddi olması ( soğuk demiyorum ciddi diyorum )
Karşı taraf fazla elit ve gözü marsta ise yapılacak bir şey yok ordan biran evvel uzaklaşın uğraşmaya değmez.
Gözü gönlü varsa zaten karşısındaki erkeği her türlü kabul eder...
 • Paylaş
Bence kızdan kıza değişir, kimisi artislerden, kimisi ağır ağabeylerden, kimisi de apachelerden hoşlanır! Gel de işin içinden çık bakalım? : D
 • Paylaş
Kendiniz olun yeter. Bu yeterince iyi bir izlenim olacaktır onun için :)
 • Paylaş
Bence sohbet sade ve net olmalı. Karmaşık derin sorular ilk izlenim için itici olacaktır. Sorular kişinin tamamen kendisiyle alakalı olmalı, aksi hüsran doğuracaktır.
 • Paylaş
Kendin ol yeter.
 • Paylaş
Temiz ve bakımlı bi şekilde karşısına çıkmak gerek bence yalan söyleme ve kendini beğenmiş hallerde bulunma çünkü kızlar hisseder ve iğrenir bu tip erkeklerden.

Tırnak temizliği çok önemli.
Saçlar da bi o kadar güzel model verilmiş ve taranmış olmalı.
Maviyi sevmeyen insan yoktur. İlk görüşte mavi ve tonlarında kıyafetler seçmelisin.
Saat ve ayakkabıya da önem verir bence kızlar.
Güzel konuş bencil olma. Kendini tanıt ve onu dinlediğini önemsediğini belli et ufak da olsa.
 • Paylaş
Marka giy. Altinda spor araba olsun. Havali havali konus. Kizla dalga gec asagila. Biraz yuz ver sonra ters duz et. Pesindenkosar. Bu sekilde %95 garanti. Bu dediklerim hepsi saha tecrubesi.
 • Paylaş
2

Mert T., Maalesef durum bu. Sevgiyile askla yaklasinca ezik sapsal vb seyler diyor kizlar. sonra bu dediklerimi kizlar sana yapior. Sonrasi ise kisilere kalmis

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

9057 Görüntülenme86 Takipçi62 Yanıt