Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlkokul 2. sınıf 2. dönemde bir problem nedeniyle okula devam edemeyen çocuk bir sonraki sene 3. sınıftan devam edebilir mi?

... Çocuğun öğrenme sürecinde yaşadığı sıkıntı her ne boyutta ise bilemiyorum zira okul idaresi tarafından inisiyatif kullanabilir diye düşünüyorum şimdi bu soruya ne cevap versem havada kalır.
  • Paylaş
Uygulama okula bir günde gelse bir üst sınıfa devam ettirilir şeklinde. Yani evet edebilir . Ha akademik olarak bir üst sınıfta ne kadar başarılı olabilir o ayrıca tartışılır ama konu bu değil .
  • Paylaş
Neredeyse her gün değişen sistemde yorumda bulunmam yanlış olur diye düşünüyorum fakat sağlık problemi nedeninden devam edilememişse; sağlık raporuyla beraber, öğrencinin sınıf hocasıyla da konuşulup 3. Sınıfa devam edebilmesi uygun görülebilir.
  • Paylaş
Okulda öğretmenler bir kurul oluşturup öğrencinin sınıf tekrarı yapıp yapmayacağına karar veriyordu sanırım, en azından benim zamanımda böyleydi :) Aynı sistem devam ediyorsa okula göre değişir çoğunluğun kararına göre, sanırım bu kararda öğrencinin derslere hakimiyeti ve 3. Sınıfta zorlanıp zorlanmayacağı göz önüne alınıyor. Süreçte aile de bilgilendirilerek onların fikirleri de göz önünde bulunduruluyor tabiki.(Genel bir cevap vermiş oldum, soruda problem belirtilmemiş. Problemin durumuna göre de bir karar oluşabilir)
  • Paylaş
İster sağlık nedeniyle olsun ister başka sebeplerden. O çoçuk eğitim almamışsa bir üst kademeye geçmesi yanlış olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

84 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları