Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlkokul mezunu birine üniversite mezunu olarak aşık olursanız ne olur?

Üniversite  mezunu bir insan olarak bu konuyu sorgulamam bile. Gönül bu...:)
 • Paylaş
1

Sevda, Kisiselgelisim arkadaşım, sorduğunuz soruya kendi bakış açımdan yanıtımı verdim. Özel mesajla sorduğunuzu da burada sorarsanız benden yanıt alabilirsiniz.

Diplomasından ziyade zekası, hayata bakış açısı, kendini geliştirebilmesi, çalışma azmi, kültürü, aile terbiyesi daha önemli.
 • Paylaş
Doktora yapmış biri üniversite mezunu olan birine her gün çekilmez gelir de mutsuzluktan her gün biraz daha çökerseniz ne yaparsınız? isminin önündeki sıfatla mutlu olabilenlere ne mutlu...
 • Paylaş
Diplomasıyla değil kendisiyle evlenileceğine göre diplomanın yerini evlilik cüzdanına bırakmasını sağlarım:-))
 • Paylaş
1

Servet Deniz, ağzına sağlık

Bu soru şöyle olmalı: Edindiğiniz kültür birikiminden daha azına sahip bir insana aşık olsanız ne olur?

Okul okumayı çok bir b*k sanan insanlar için güzel bir atasözünü neşretmek isterim:
"Okumak cahilliği alır, eşşeklik baki kalır."

Sağlıcakla...
 • Paylaş
E aşık olmuşsun işte. Sonrası var mı? Çoğu üniversite mezunu ilkokul mezunundan daha alt seviyede. O yüzden aşk bunlara bakmamalı. Aşık olduysan dilediğin gibi yaşa. Aşk diplomaya bakmaz...
 • Paylaş
Aşık olmuşsanız bir önemi kalmamıştır. Anlaşamadığınız yere kadar gider.
 • Paylaş
2

Elif Uzman, aşk bir yerde biter

Şaman, Evet biter, ondan sonra işte o "anlaşamadığınız yer" gelir.

Ne olacak; eğer gerçekten aşıklarsa bir birilerine, resimde olan gibi bir şeyler olur, evlenirler ve ömür boyu mutlu yaşarlar. Hayat sırf kitapların arasında değil. Ben bir ilkokul mezunu olarak şunu söyleyeyim; eğer benim başıma öyle bir şey gelirse, eğer beni gerçekten sevdiğine inanırsam onun için ölürüm. Tabi ben de aşıksam üniversite mezununa.
Aşk
 • Paylaş
Çevremizde kişiler eğitim durumlarına göre sınıflandırıldığı için aşk hayatında da sorunlar çıkacaktır eminim
 • Paylaş
1

Şaman, Aslında eğitim durumu değil de kültürel, entellektüel seviye önemli sanırım. Dediğiniz gibi bir süre sonra aşk biter ondan sonra mümkünse sevgi, paylaşım başlar ki kültürel seviye burada ağır basar. Kişiler birbirleriyle ortak ilgi alanları, konuşacak her ikisinin de anlayabileceği konular bulamaz olurlar.

Aslında böyle bir soru çok saçma ama cevap vereceğim. Eğer diploma ahlakın, saygının, sevginin, edebin, hayanın, sadakatin yerini almışsa sakın kimse böyle biriyle evlenmesin (ilkokul mezunu) ama yok alamaz deniliyorsa zaten insanda aradıklarımız bence bunlar olmalıdır. "Diploma olsun da ben ve eşim çalışalım, tamamen maddi düşünelim, malum, dünyada para geçerli" diyorsan. "Diğer ahlak mahlak bunlar olmasa da olur biz para kazanıyoruz" denirse o başka. Sanırım cevap verilmiştir kendimce.
 • Paylaş
Üniversite ve bilgi sahibi olmak insanın kendisini ilgilendirir. Bir kişi ilk-orta öğretimi bitirmiş ailevi nedenlerle eğitime devam edememiş olabilir. Burada niyet önemli; eğitimine bilinçlendiği yaşta devam etmek ya da başka yeteneklerini geliştirmek gibi 2 yol vardır... Zaten eğitim öğretim belli bir yaşa kadar aile düzeni ve huzuruyla alakalı. Bunlar var ise okuyamamış olmak genetik ya da psikolojik sorunlardan dolayıdır... Şu da var; metropol şehrinin seçkin bir semtinde yetişmiş bir kimse, eğitimine devam edememiş olabilir. Diğer kişilerden daha kültürlü, estetik algısı gelişmiş, iyi bir sevgili olabilir... Şu da var, 3 saniyede bir integral sorusunu çözüyor olmanız ya da karmaşık devrede eşdeğer direnci hesaplıyor olmanız ilişkinizi mutlu yapmayabilir. Zaten adım başı üniversite açıldı, bazılarında okumak da ayrıcalık değil.
 • Paylaş
Önemli olan kişinin kendini geliştirmesi. Liseyi bile okumamış olsa da üniversiteyi bitirmiş insanlardan daha mantıklı olan insanlar var.
 • Paylaş
Herkesin ağzına sağlık verilecek cevap kalmamış... Aksini düşünenler varsa da aramızda ödülleri, ünvanları, bilgileri ve diplomalarıyla hayatta mutluluklar diliyorum...
 • Paylaş
Genelde erkek tahsilliyse sorun olmuyor ama evlilikten sonra onda da sorun başlıyor, Kadın tahsilliyse aşkı bir süre sonra bitiyor zaten. Herkes dengini bulsun en sağlamı bu.
 • Paylaş
Bence insanın kültür seviyesi okuduğu üniversite ve bölümle ölçülmez. Nice insanlar var ki ilkokul mezunu olduğu halde birçok üniversite mezunu kişiden daha fazla bilen... Her şeyden önce bir insanın kişiliği önemlidir. Aşk konusuna gelirsek aşkın okulu da olmaz, bölümü de...
 • Paylaş
Erol Büyükburç olursunuz. Saksının önde gideni olup saksı değilim ben diye böğürürsünüz.
 • Paylaş
1

Yavuz Arslan, bu güzeldi :D

Karşınızdakini olduğu gibi kabul edememişseniz aşık olmamışınız demektir... :)
 • Paylaş
Aşk olsun. Ne olacak aşk olur. ^_^
 • Paylaş