Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlluminati denilen örgüt kurmaca mıdır yoksa hakkında söylendiği gibi dünyayı kontrol eden ciddi bir örgüt müdür?

Komplo teorisyenleri, İlluminati'nin Rönesans döneminde kurulduğunu ve günümüzde hala faaliyetlerini sürdürdüğünü iddia etmektedirler. İlluminati, zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanmadır. Kurucusu olarak da Adam Weishaupt gösterilmektedir.
Komplo Teorileri

  • Paylaş
Bunun açık bir belgesi var o da "1 Dolar"

Komplo Teorileri

İnsanlar gözleri önünde dünyanın en popüler parabirimi üzerine işlenmiş örgüt sembolü olmasına rağmen neden halen örgütün "kurmaca" olduğunu düşünmeye devam ederler? Alın elinize 1 dolar çevirin arkasını bakın kurmacamı yoksa cidden paranın üzerine işaretini koymuş bir örgütmü.

Gerçi ben dünyayı bütünüyle ve kusursuz kontrol edebileceklerini düşünmüyorum. İnsan nefes almaya muhtaç ve herşeyden önce şöyle ayetler var;

"Çünkü, yaratılmış varlıkların idrakini aşan şeylerin anahtarları Onun katındadır: onları Allahtan başka kimse bilemez. O, karada ve denizde olan her şeyi bilir; bir yaprak düşmez ki O bundan haberdar olmasın; ve ne yeryüzünün derin karanlığında bir habbe, ne de canlı veya ölü hiçbir şey yoktur ki (Onun) apaçık fermanında kaydedilmiş olmasın. " En'âm Suresi 59"

Komplo Teorileri

"İnkarcılar seni etkisiz hale getirmek, veya seni öldürmek ya da seni sürmek için planlar yapıyorlardı. Onlar plan kuruyorlarsa ALLAH da plan kuruyor. ALLAH plan kuranların en ustasıdır" ( Enfal;30)
  • Paylaş
Doların üstünde İlluminati işaretleri olduğundan dolayı örgütün var olduğu iddia edilir bazı batıla inananlarca. Doların üstünde bazı işaretler olduğu kesin ama örgüt yoksa işaretler de onlara ait olamaz. Yani böyle bir kanıt bir kere kesinlikle yok. Hani Allah vardır çünkü Kur'ân'da yazıyor diyorlar, tamam ona inansınlar da bu artık kutsal bir şey de değil. İlluminati var çünkü doların üstünde işareti var demek direkt bazı insanların nasıl batıla inandığını gösteriyor. Halbuki kutsal kitap bu konuda kesindir...

(Ankebût Suresi 67. Ayet der ki:
عَلْنَا حَرَمًا آمِنًا وَيُتَخَطَّفُ النَّاسُ مِنْ حَوْلِهِمْ أَفَبِالْبَاطِلِ يُؤْمِنُونَ وَبِنِعْمَةِ اللَّهِ يَكْفُرُونَ
E ve lem yerev ennâ cealnâ haramen âminen ve yutehattafun nâsu min havlihim, e fe bil bâtılı yu’minûne ve bi ni’metillâhi yekfurûn(yekfurûne) . Elamlı'dan meali: Ya görmedilerde mi biz bir Harem yapmışız, emniyyet içinde, halbuki etraflarında nas çarpılıp kapılıyor, artık bâtıla inanıyorlar da Allahın nı'metine küfran mı ediyorlar?)

Zaten yakın tarihimizden de biliyoruz ki hükumetler kafalarına göre düzmece deliller uydurarak düzmece örgütler kurup bu sahtekarlıklarıyla insanları hapse atabiliyorlar. Aynı durumun bir de 17. Yy şartlarında İlluminati olarak da gerçekleşmiş olması mümkün. Rivayete göre Fransız ihtilalini İlluminati organize etmiş. Nasıl hemen Gezi ayaklanmasının arkasına hükumet tarafından faiz lobisi uydurulduysa Fransız devrimine de zamanın hükumeti ve kilise tarafından İlluminati'nin uydurulmuş olması az bir ihtimal değil.

Kimi cadı avcısı batılsever de isminde ambigram kullanılmış olması örgütün kanıtıdır der. Onlar da çağlar boyunca ve hala çeşitli hat sanatçıları hatta günümüzde İnternet tarafından yapılabiliyor.

Komplo Teorileri

Benim araştırıp bulduklarım da şunlardı:
"İlluminati (aydınlatıcı), varlığı ve kurulduğu kanıtlanmamış bir dernek. Savunduğu zannedilen kötü özelliklerin aksine batıl inançlara, önyagılara, günlük hayata dinin karıştırılmasına, devlet güçlerinin kötüye kullanılmasına karşıtlığı, kadınların eğitimini ve kadın erkek eşitliğini savunur. Bu derneğin kötü olarak bilinmesinin nedeni ise bütün bunların aksini savunmuş olan Roma Katolik Kilisesinin bu derneği 1785 yılında yasaklamış ve devlete de yasaklatmış olmasıdır. Yine de dünyamıza demokrasi, özgürlükler ve insan haklarını getirmiş olan Fransız Devrimini bu grubun birleşerek yaptığı iddia edilir. Bir de derneği kötülemiş olan Dan Brown var ki kendisi bir roman yazarıdır, hiç bir tarihi gerçeğe bağlı kalmak zorunda değildir. "


Merak eden şuralara da baksın:
  • Paylaş
Bir doların arkasındaki sembollerin masonluk ve siyonizm ile alakalı olduğunu biliyordum.
  • Paylaş
Örgüt dünyayı ele geçirdi bile.. Hedeflerini yavaş yavaş gerçekleştiriyorlar. Mesela her şeyin başında Allah'ın değilde şeytanın ismi olması (www'nin sayısal değeri 666, barkodlardaki 3 tane 2 uzun çizginin anlamı da 666'dır) gibi. .
  • Paylaş
Onlar mı bilmem ama birileri Dünya'yı yönetiyor.
  • Paylaş
Galiba gerçek bi örgüt tüm planları teklik üzerine kurulu diyo biliyorum...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1082 Görüntülenme12 Takipçi8 Yanıt