Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlluminati hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

İlluminati, bütün dinlere karşı olan gizli bir kardeşliktir/tarikattır. Üyeleri evrenin tamamen olasılıklarla oluştuğuna ve dört elemente inanırlar. Hıristiyanlık başta olmak üzere müslüman ve yahudileride katlederler.

Üyelerinin çoğu bilim insanları, hatta DAN BROWN 'Melekler ve Şeytanlar' adlı romanında Leonardo Da Vinci'nin de bu kardeşliğin üyelerinden olduğunu söylüyor, kitabının başında yerler ve konumları tamamen gerçek olduğunu belirten krokilerin bulunduğunu ve günümüzde gezmek için gidilebileceğini söylüyor. Sadece kahramanların kurgu olduğunu anlıyoruz burda.

Yalnız bu kardeşliğin kendilerine has bir yazı türü var, yazıyı ters çevirince aynı şekilde aynı kelimeyi görüyorsunuz. Bunu dijital ortamda kalıcı olarak yapmak hiçte kolay değil.
Örneğin: illuinati başta yazan aşşağıda yazan ise, angels and demons

Tarikat

Sanatlarını kimi zaman şehir meydanlarında kimi zaman da birbirlerinden farklı yetenekleriyle hayatımıza sokmayı başarmışlardır. Aslı varmıdır bilemiyeceğim, yüzyıllardır gizliliğini ifşa eden bu topluluğun günümüz dünyasının hakimi olarak nitelendirildiği söylenir.

Topluluğun varlığına inanıyorum yalnız, dünyayı yönettiklerini artık sanmıyorum....
  • Paylaş
2

Sevgiseli, Dünyayı kimin yönettiğini düşünüyorsun?

İlginc Adam, Bilmem! illuminati olmadığını bilmek yetiyor...

teori! varsayım !dünyadaki bunca olayın 10 kişinin başının altından çıktığını düşünmek biraz komik olmazmı
  • Paylaş
Ben güçlü olduklarını veya korkmamız gerektiğini düşünmüyorum ama eğer bilinçli olmazsak -özellikle onların Türkiye üzerindeki siyasi çıkarları konusunda- amaçlarına ulaşabileceklerini düşünüyorum. Müzik piyasasını ellerinde tuttukları ve amaçları doğrultusunda kullandıkları bir gerçek. Yakın tarihe dönüp baktığımızda 11 Eylül saldırısı ile neler yapabileceklerini gösterdiklerini düşünüyorum. Ama yine de bu bizi korkutmamalı. Biz Amerikan emperyalizminden artık kurtulmalı ve başka ülkelerin çıkarları için maşa olarak kullanılmaktan vazgeçmeliyiz. Özellikle devlet işlerimize kimseyi karıştırmamalıyız. Yeni Dünya Düzeni tamamen siyasi bir ideolojidir. Artık bunun farkına varmalıyız.
  • Paylaş
Önemli olan onların bizim hakkımızda ne düşündüğü :)
  • Paylaş
valla bu gibi şeylerden nasıl kurtulurda başımızın çaresine bakarız diye düşünüyorum
  • Paylaş
İlluminati (aydınlatıcı), varlığı ve kurulduğu kanıtlanmamış bir dernek. Savunduğu zannedilen kötü özelliklerin aksine batıl inançlara, önyagılara, günlük hayata dinin karıştırılmasına, devlet güçlerinin kötüye kullanılmasına karşıtlığı, kadınların eğitimini ve kadın erkek eşitliğini savunur. Bu derneğin kötü olarak bilinmesinin nedeni ise bütün bunların aksini savunmuş olan Roma Katolik Kilisesinin bu derneği 1785 yılında yasaklamış ve devlete de yasaklatmış olmasıdır. Yine de dünyamıza demokrasi, özgürlükler ve insan haklarını getirmiş olan Fransız Devrimini bu grubun birleşerek yaptığı iddia edilir. Bir de derneği kötülemiş olan Dan Brown var ki kendisi bir roman yazarıdır, hiçbir tarihi gerçeğe bağlı kalmak zorunda değildir.
  • Paylaş