Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlluminati nedir?

18. yüzyıl son çeyreğinde ortaya çıkmış karanlık örgütlerden biridir. Dünyanın değişik ülkelerinde değişik isimlerle faaliyet göstermekte. Dünyanın en güçlü iş adamları, yatırımcıları, yöneticileri ve siyasilerinin üye olduğu söyleniyor. Amaçları 'tek dünya devleti' kurabilmek. Masonların ve Malta Şovalyeleri, Gül ve Haç kardeşliği gibi oluşumların da İlluminati'ye bağlı olduğu söyleniyor. Roosevelt'in doların üzerine koydurduğu  piramit içindeki göz  figürünün de bu örgütün sembolü olduğu söylentiler arasında. Dan Brown'ın Melekler ve Şeytanlar kitabının konusu da bu örgütle ilgili. 
  • Paylaş
Bence avamı uyandırma noktasında, öncelikle komplo teorisi yaftasından ve tadından kurtarmak lazım meseleyi.

Masonik örgütler, -ki bu örgütleri masonik diye tanımlamakta Masonların daha çok biliniyor oluşundan faydalanma kolaycılığı, var ve çok ciddiler. Aslında Tek Dünya Devleti ortak paydasında buluşmuş birçok örgüt, dünya görüşü, siyonistler, masonlar, kuru kafalar, paganizm, gizli öğretiler bütünü.

Fotoğraflarıyla, katılanların isimleriyle, yaptıkları ayinlerle Bohem Korusundan bahsedeyim biraz.

Pek gizli olmasalar da güçleriyle bahsedilmemeyi, yok sayılmayı sağlayabilenlerin oluşturduğu pagan öğretili bir örgüt.

Geçtiğimiz yıllarda bir gazeteci sızıp aralarına videoya çekince olay olur;


Göl kenarında devasa baykuş heykeli önünde dev bir ateşte insan maketi yakarak, kurban ederek başlıyorlar ayine. Onlar bunu korkularını yok etmek yakmak şeklinde betimlese de, bu tür figürler, ayinler, gizli öğreti kültüründe var, tarihi bir şey. Masonların kabul törenleri, Kuru Kafaların çırılçıplak kabul törenleri gibi.

Baykuş bilgelik figürü. Gerçi bizim ajan gazeteci bunu şeytan heykeli zanneder ama, değildir. Da Vinci nin Şifresi serisinde de ayinde şişman bir kadınla topluluk önünde cinsel ilişkiye girme meselesi vardır. Şeytanla alakalı, şeytana tapmak la alakalı bir mesele değil aslında. Hristiyanlık pagan kültüründeki keçiyi de bildiğimiz anlamda günümüz dünyasının şeytan figürü yapmıştır. Her şey karışmış vaziyette.

Uzatmadan, Bohem Korusunda toplanan insanların kimliklerinden bahsedelim;

Baba ve oğul Bush, yıllıklarında da yer alır;
Tarikat

Kurban etme ayini
Tarikat

Tarikat

1967 Ronald Reagan
Tarikat

Robert F. Wagner - 1915
Tarikat

Bilinen önemli tarihi kişilikler
Tarikat

ABD nin ve Avrupanın bilinen bütün tarihi kişiliklerini görmek mümkün üye listelerinde.

Rockefellers, Most all Republican US Presidents and some Democratic Presidents, (including Richard Nixon, Ronald Reagan, George H.W. Bush, George W. Bush, Bill Clinton, Jimmy Carter) Federal Reserve board members, (including Alan Greenspan), top military officials, top banking officials, top defense contractors, rich and powerful men from big business and media (like IBM, Bank of America, World Bank, DuPont, etc…), cabinet officials, utility companies, and CIA

Tarikat


Dolayısıyla, bu örgütler var ve çok güçlü, ciddi örgütler. İngiltere deki Druid lerin pagan kültürünü ve eski Mısır mistiğine dair bol bol ritüel ve figürlü öğretilerini kullanıyorlar. Keçi başını temsili elle gösterilmesi işaretleri, -ki Hristiyanlık bunu şeytan figürü olarak kullanıyor, ve piramit-göz-piramitteki göz de çok kullandıkları sembolleri.

ABD nin BOP'u ve Yeni Dünya Düzeni, bu Tek Dünya Devletinin alt projeleri. Ulus, etnik bilinç, yok edilmesi ve asimile edilmesi gereken kavramlar.

Bilderbergin son toplantısına katılanlar Mustafa Koç, Turcelin CEO su, AKP den de Babacan galiba.

Karışık ve uzun bir konu, cevabı sonra tekrar düzenlemek lazım.
  • Paylaş
1
İlluminati 18.yy.'da ilk kurulduğunda karanlık bir örgüt değildi; en basitinden eserlerini örnek aldıkları Goethe ve Voltaire başta olmak üzere aydınlanmacı birçok düşünürden bunu anlayabiliriz. Grubun asıl amacı komplolar kurmak, suikastler düzenlemek ya da dünyayı yönetmek değildi, sadece Hristiyan dogmatizminin hakim olmaya başladığı dünyada bilginin özgürce dolaşımını sağlayabilmekti (ki bu nedenle de dinsiz olarak bilindi örgüt üyeleri ve o dönem dinsiz görülen herkes gibi Satanistlikle suçlandılar). Ancak örgüt kuruluşundan 250 yıl sonra resmen yasaklandı ve dünyanın çeşitli yerlerinde kurulu düzen karşıtı her hareket İlluminati ile ilişkilendirildi...
  • Paylaş
Ya bu illuminati nasıl bir gizli örgüt anlamadım gitti herkes biliyor :DDDD
  • Paylaş
Her gözde her üçgende birşeyler arayan insanların körü körüne inandığı ve korktuğu bir zımbırtıdır.
Tarikat
  • Paylaş