Bilmek istediğin her şeye ulaş

Illustrator ya da Photoshop gibi bir online editör kodluyorum. Yalnız kodlamak yetmiyor, iyi bir geometri ve analitik hesaplar gerektiriyor. Matris, determinant, koordinat sistemi gibi konuları programlamaya yönelik anlatan herhangi yerli ya da yabancı kaynak önerileriniz nelerdir?

Hani illustrator ü de coreldraw u da birileri kodlamış ve kodlarken fare hareketleri ile transformasyon ya da scalizasyon yapabiliyor. Bunun Matematikte bir karşılığı olduğu için bunlar oluyor ama bu konuların tümünü bilmiyorum. Sonuç elde edebilmek için bir sürü farklı formül ürettim. Eğer bir kaynaktan doğru olan bilgiye ulaşabilirsem daha sağlıklı olacaktır. Kaynak tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim.Düzenle
Bayağı büyük bir işe kalkışmışsınız, tek başınıza yapmanız çok zor. Küçük bir resim editörü yazabilirsiniz online ama dediğiniz programları online olarak kodlamanız çok zor hatta imkansız bile diyebilirim. Bunları yapabilmek için görüntü işleme de bilmeniz gerekecek. Ama yine de bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız konu başlıklarını google akademiden ingilizce, türkçe aratırsanız kaynak edinebilirsiniz. Matris determinanttan önce Sayısal Görüntü İşlemeyi bir araştırın.
  • Paylaş
1

Mijdar Balta, Cevabiniz icin tesekkur ederim. Proje için 7 aydir çalışıyorum. Bitti sayılır. Yapmak istediğim dunya standartlarına uygun olmak. Tabii birebir Illustrator u yapmaya calismadim. Ticari bir projeydi matbaacilik icin. Verdiğini z kaynaklara da goz atarim . Teşekkür tekrardan

Mouse hareketlerini veren math formüllerini sana verecek kaynak yok. Boşuna arama. Mouse hareketini işleyen bir dil ve görüntüde birbirini takip eden aynı renk pikselleri algılayan yapay zeka lazım. . .
  • Paylaş
1

Mijdar Balta, Cevap icin öncelikle teşekkür ederim. Bahsettiginiz zekayı yaptim aslinda ben dunya standarti neyse ona gore gitmek istiyordum. Bu yuzden kaynak arayisina girdim.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

69 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt