Bilmek istediğin her şeye ulaş

İmkansız herkese göre imkansız mıdır yoksa göreceli midir?

Konuyu kendi imkansızlığınıza göre değerlendirebilirsiniz görecelilik açısından Düzenle
Görecelidir tabi ki.
- Zamanda yolculuk belki bir bilim adamı için imkansız değildir ancak, bütün hayatını ocak başında geçiren bir kebapçı için imkansızdır.
x+y+z=1
x^2+y^2+z^2=2
x^3+y^3+z^3=6
x^4+y^4+z^4=?
Sorusu 98 yaşındaki "Ahmet" amca için belki imkansızdır ancak bir matematik profesörü çözüme çok yakın olabilir.
Ayrıca imkansız diye bir şey yok deme saçmalığı bile hiçbir zaman bitmeyecek kadar imkansızdır.
 • Paylaş
Sevdiğim bir arkadaşımın sözüdür: "Balığı ağaca tırmanmasına göre yargılamamalısın"
Bundan 1000 yıl önce uçmak bir hayal ve imkansızdı. Şu anda yapamıyor olmamız imkansız olduğu anlamına gelmez.


Hayal edilebiliyorsa gerçekte olabilir. Hiç bir şey hiçkimseye göre imkansız değildir.
 • Paylaş
İmkansızın niteliğine bağlıdır. Mesela bir otomobille 5000km/s hız yapmanız istenirse buna rahatça imkansız diyebilirsiniz. 6 günlük bir işi 3 günde teslim etmeniz istenirse, ücreti mukabilinde her şey yapılır deyip aldığınız ücretle kendinize bir yardımcı bulup işi teslim edebilirsiniz.
 • Paylaş
İmkansız herkes için aynı olamaz. Kavramı kullanan kişinin durumuna bagli olarak anlam yüklenir . Benim için canım sıkkınken gülümsemek imkansızken oyuncu veya oyunculuk yetenegi olanlar için bu çok olanaklıdır. Kısaca imkansız imkansızdır :) bi doz paradoksal felsefe iyi gider belki.
 • Paylaş
Bence göreceli çaba ile insanın yapamayacağı şey yok zor vardır ama imkansız bir şey yok
 • Paylaş
Neye göre ve kime göre imkansız bu önemlidir.Kişi kendi beyninde oluşturduğu sebepler ile o şeyi imkansız görebilir, fakat o şey etrafındakilere sevdiklerine zarar vericek ise o şeyi yapabilme ihtimali olsa bile bu imkansızdır, imkansız olmalıdır :) mesela benim imkansız olan ve etrafıma çevreme zarar vericek, gerçekleştirdiğimde kendi menfaatimin mutluluğunun yetersiz kalacağı şeyler benim gözümde imkansızdır. Onun dışında imkansız diye birşey yoktur büyük ihtimaller dışında. Oluşacak kötü sebeplerden dolayı bizi duraksatan seyler onu imkansız kılar hepsi bu
 • Paylaş
Eger imkansız diye bir sey varsa oda herkese gore imkansızdir mesela kaybettiğimiz birisini tekrar hayata donmesini isteriz ama olmaz bu bir imkansizliktir ama onun dışında yaşadığımiz hayat icerisinde imkansız olan hiçbir sey yoktur sadece başarmak inanmak tercih meselesi durumlar imkansız gösterir ama imkansızlik degildir bu. Var olan tek imkansızlık sonlanan hayatla başlar kaybettiklerimizle başlar sadece oda herkes icin aynidir göreceli değildir.
 • Paylaş
’zor diye birşey yoktur, imkansız biraz zaman alır’ diye bir sözü var üstadın gerçekçi yaklaşıldığında duruma olaya evet katılıyorum fakat bir anda kanatlı karıncaya dönüşmek istemek olası birşeydir belki ama bunun gerçekleşmesi pek mümkün olmasa gerek..
diger yandan cok sevdigim bir ornek verebilirim.3 Idiots filminde bir sahnede arkadaşının eline diş macununu döküyor ve "bunu tüpün içine geri sok" diyor. Bunun da yollari bulunabilir ama degil mi ;)
 • Paylaş
İmkanı olmayan şeyin varlığı yoktur.
 • Paylaş
İmkansız mı? Öyle bir şey yok!
 • Paylaş
Nasıl baktığına bağlı bana göre imkansız yoktur görecelidir yani
 • Paylaş
Görecelidir.
Elleriniz olmasaydı resim yapabilir miydiniz diye sorsak, imkansız diyenler olur illa ki; ancak elleri olmamasına rağmen ayaklarıyla resim yapabilen insanlar var.
 • Paylaş
Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür. İmkansız dediğimiz şey ise kesinlikle görecelidir. Benim yapamayıp senin yapabildiğin şey imkansız olmaktan çıkar.
Charles Schwab dediği gibi ''İnsan sınırsız bir coşku duyduğu her şeyin üstesinden gelebilir. ''
 • Paylaş
Görecelidir. Çünkü imkansızlığın bittiği yerde imkan başlar.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

355 Görüntülenme16 Takipçi14 Yanıt