Bilmek istediğin her şeye ulaş

İmplant nedir ve kimlere uygulanabilir?

İmplant, kaybedilen dişlerin yerine tedavi amaçlı yerleştirilen, titanyum metalinden küçük çivilerdir. Sağlıklı kemik yapısına sahip ve ağız hijyenini koruması şartıyla herkese uygulanabilir. Kalp rahatsızlığı olanlarda,alkol ve ilaç bağımlılığı olanlarda ve şeker hastalarında uygulanamaz. İmplant pahalı bir işlemdir ama implantlar üzerine yapılan protezler gerçek dişlerin yerini alır ve doğal bir yapıya sahip olurlar. Eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere zarar gelmez. Protezlere kıyasla çok daha uzun ömürlüdür.

Diş

  • Paylaş
İmplant estetik bir görüntü sağlamak için,tek ya da birden fazla diş eksikliği yaşayan insanlara uygulanan bir yöntem diyebiliriz.

Şeker hastalığı, ileri derecede kemik erimesi olmayan hastalara ve yaraları normal sürede iyileşebilecek,kemik yapısı yeterli ve sağlıklı kişilere uygulanabilir.Bu protezler gerçek dişin yerini alırken sağlam bir yapı oluşturulması sebebiyle tercih edilirler lakin pahalı bir yöntem olduğunu unutmamak gerek.
  • Paylaş
İmplantın en büyük avantajı bir nedenle kaybedilmiş dişin ve/veya dişlerin meydana getirmiş olduğu fonksiyonel veya estetik eksikliği diğer dişlere zarar vermeden, sanki bir diş ekiliyormuşçasına gidermesidir. Günümüz koşullarında köprü veya hareketli protez uygulamalarından hastaları kurtararak hasta konforunu ve fonksiyonunu üst seviyeye getirir.

  • Paylaş