Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de bir soruya verilen yeni yanıtın aşağıya düşmesi, sürekli eski yanıtların görünmesine yol açıyor. Bu yüzden güncelliğini yitiriyor ya da çok konuşulmuş bir konuda yeni yanıtlar okunamayabiliyor. Güncel yanıtın en üstte bulunabilmesi özelliği sizce de faydalı olmaz mı?

Ayarlanabiliyorsa bile doğal ayarlarının güncel olanı üste alması daha güzel olurdu.Düzenle
Bu konu bizim listemizde bulunan bir özellik. Sizin de dikkat çekmeniz cidden çok yerinde olmuş, böylece kullanıcıların düşüncelerini de burada açıkça görme şansımız olacak.

Benim aklımda bununla ilgili 2 çeşit çözüm var:
  1. Yeni verilmiş bir yanıtın (örneğin: son 1 gün içinde) en üstte ve yanında "fresh answer (taze yanıt)" gibi bir ibare ile bir süre en üstte kalması. Böylece; yeni gelen yanıta en azından 1 gün boyunca upvote (beğeni) alması için şans tanımış oluyoruz. Onun altındaki yanıtlar yine oylamaya göre büyükten küçüğe sıralanabilir.
  2. Yanıtların en üstüne birer sekme koymak; "Oylara göre", "En Güncel", "Kullanıcı Puanına göre" şeklinde. Bu sekmeler sırası ile yanıtların aldığı oya göre (şu anki durum), verilmiş yanıtların güncelliğine göre (sizin istediğiniz), ve yanıtı veren kullanıcıların puanlarına göre (muhtemelen en tecrübeli kullanıcıdan yeni kullanıcıya doğru) sıralama işlevini görecek.

Aslında bu bahsettiğim 2 maddenin her ikisini de yapabiliriz. Dilerseniz düşüncelerimizi bu yanıtın altında yorum olarak paylaşalım. Veya farklı bir çözümünüz var ise soruya yanıt vererek belirtirseniz mutlu oluruz.
  • Paylaş
2

Kutay Dağkıran, İlk önerdiğiniz çözümü mantıklı buldum. Yeni yapılan yorumlar bir yenisi eklenene kadar en üstte kalabilir. Böylece bahsettiğim probleme mevcut eskiden yeniye sistemini bozmadan çözüm getirmiş ve güncelliği arttırmış oluyorsunuz.
Diğer çözüm ise kişiselleştirmeyi arttırdığı için kullanılabilir, ancak iki çözümü de aynı anda uygularken şuna dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum; Oylara göre, en güncel ya da kullanıcı puanına göre de sıralansa fresh answerın her daim en üstte olması (bu durumda bir şekilde sıralamada zaten en üstte olursa çakışmamalı)

Hakan Köse, Tüm önerilerinizi dikkate alacağız, amaç ilk bakışta en iyi veya en güncel yanıtın ayrımını yapabilmek ve ona göre gösterebilmek..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

278 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları