Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizce kelime öğrenmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Kelime öğrenmek için ezber yapılması gerektiği görüşüne katılmıyorum. Ezberci bir anlayışla dil öğrenirseniz Türkçe'den kurtulamaz, tam anlamıyla İngilizce konuşamazsınız. İngilizce kitap okuyun. Türkçe'de kitap okumayanların kullandığı kelimeler nasıl kısıtlıysa, aynısı İngilizce için de geçerlidir. Belirli bir olayın içinde geçen kelimeler daha akılda kalıcı ve anlaşılması kolay olur. Bu arada başlangıç seviyesinde değilseniz İngilizce-İngilizce sözlük kullanın derim.
  • Paylaş
Yabancı dil öğrenmenin en iyi ve en kısa yolları nelerdir? sorusunu ve yanıtlarını inceleyebilirsiniz.
  • Paylaş
Kelime zamanla öğrenilir bir kere sabır ve merak gerek. Bunlar varsa eğer seviyenize göre ingilizce kitaplar okuyun bir süre sonra bildiğiniz kelimeler yardımıyla diğer kelimeleri tahmin edeceksiniz. Şarkı sözü çevirebilirsiniz bu eğlenceli yani sevdiğiniz yabancı şarkıların sözlerine bakabilirsiniz. İngilizce gazete okuyabilirsiniz veya yabancı sitelere bakabilirsiniz. Çok merak edin... Mesela bir giyim mağazasının sitesine girin ingilizce olarak bakın. Hayatınıza dahil edin bazı şeyleri bilgisayarınızın dilini ingilizce yapın mesela. Bunlar küçük örnekler kendi kendinize rehber olacaksınız zamanla.
  • Paylaş
Ezber yolu tek alternatif gibi gözükse de aslında öyle değil bence bol bol öğrenmek istediğimiz dile mağruz kalmamız lazım bunun en geçerli yolu gidip o dilin konuşulduğu ülkede yaşamak aslında ama şöyle bişi olsa karşımızda kelimelerin anlamını anımsatan resimler geçerken bir yandan kelimeler sesli olarak dinlenebilse ve bu hergün düzenli ve sistematik devam etse etkili olur diye düşünüyorum. Bu anlattığıma az da olsa benzeyen setler de satılıyor sanırım internette.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

533 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt