Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizce kursunda daha önceden intermediate seviyesinden sertifika aldım advanced seviyeden almaya ihtiyaç duymadım su an. Bu sertifikalarin seviyeleri arasında farklılık var midir almak gerekli mi?

Beginner Level: Başlangıç Seviyesi
Intermediate Level: Orta Seviye
Advanced Level: İleri Seviye

Tabii ki arada oldukça fark var. Eğer dili düzgün bir şekilde öğrenmek istiyorsanız advanced (ileri) seviyeyi de bir şekilde öğrenmelisiniz. Bunu sertifikalı bir kursla mı yaparsınız, sertifikasız bir kursla mı yoksa İngilizce konuşulan bir ülkede bir süre yaşayarak mı yaparsınız sizin seçiminiz. Zaten devlet memuru olmayacaksanız o sertifikaları iş hayatınızda size kimse sormayacak. Sertifikayı almanıza gerek olup olmadığı o sertifikalarla ne yapacağınıza bağlı.
  • Paylaş
2

Fdm Şule, Tesekkur ederim. Ben su an advanced seviyede eğitim alıyorum sadece sertifika sınavına girip girmemekte kararsız kaldım. Ama yds gibi sınavlar alan sınavlarında daha çok isime yarayacak. Ve özel sektörde çalışırsam da konuşmak anlamak daha önemli diye düşünüyorum. Yardiminiz için teşekkürler benim için önemli olan İngilizceyi iyi bilmek sanırım. Sertifikanin öncelikli bir önemi yok anlasilan

Şaman, Rica ederim. Yalnız o sertifika eğer günün birinde devlet memuru olursanız gerçekten işinize yarayabilir.

Kabaca beginners, intermediate ve advanced olarak üçe ayrılan İngilizce düzeyleri ile ilgili üzerinde uzlaşılan bir sınır yoktu, yani, her kurum kendi ölçülerine veya sunuş biçimine göre sunduğu İngilizceyi başlangıç, orta veya ileri diye nitelendiribilir. Basit bir şekilde düşünelim : Burada amaç sizin İngilizce öğrenmenizdir, dolayısıyla öğrenmeniz gereken şeyler varsa kurs veya başka şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için şöyle yapabilirsiniz: Düzey testine girin, o sınavdan alacağınız sonuca göre hareket edin. İyi günler dilerim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

66 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt