Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizce metinleri akıcı şekilde okumak için ne yapmak gerekir?

Bilgisayar mühendisliği okuyorum bölümdeki bazı dersler ingilizce birçok terim birçok kısaltma var ve bu yazıları okur iken büyük problem çıkarıyor wikipedia'dan herhangi bir yazıyı ingilizce okumayı akıcı bir şekilde beceremiyorum bunun için ne yapmam gerekir ?Düzenle
Akıcı bir şekilde okumak ve doğal olarak konuşmak için İngilizce dinlemek zorundasın. Ne dinlersen dinle bu haber, müzik, film ya da dizi olabilir. Beynini bu dile bir şekilde alıştırmak zorundasın. Türkçe düşünür İngilizce okursan takılırsın. Ayrıca bol bol okuma pratiği yap. Tavsiyem okuduklarını ayna karşısında sesli bir şekilde okuman.
  • Paylaş
Okudukça alışacak, hızlanacaksınız. Teknik terimlerin ve kısaltmaların anlamlarını ilk karşılaştığınızda bir yere not edin, her seferinde tekrar araştırmayın.
  • Paylaş
30 yaşına kadar kurs dahil birçok metodu denedim lakin birşey hep beni ıngilizceden itti. Sonra gene maymun iştahla gittiğim bir kursta ,öğretmen " sal gelsin rahat oku, rahat konuş" sonra gramerin kafasını gözünü kıra kıra birde baktım ki artık ders itici gelmiyor. Hala sullar seller gibi ıngilizce bilmem ve okuyamam , fakat birçok ülkeye tek başına gidince yani iş başa düşünce o bilmem dediğiniz eski bilgiler çıkıyor ortaya ve günü kurtarıyor, hele ki GET diye efsane bir kelimeyi kullanmayı ogrendiyseniz olay tamam dir. Ne demişler köy GET i , kurtar GÖZÜ :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1344 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt