Bilmek istediğin her şeye ulaş

ingilizce öğrenmek için yurt dışına gitmeyi planlıyorum. Kafamda Malta, Avustralya veya Kanada var. Sizce hangisi hem çalışmak hem de dil okuluna gitmek için daha iyi?

Malta'da çok fazla dil okulu öğrencisi var. Bu insanların ana dili başka olduğundan güzel bir aksan edinemezsiniz. Avustralya'da da Kanada'da da iş imkanları mevcut. Ben Avustralya'ya giderdim. Daha güzel iklimi var ve dünyanın en mükemmel plajları orda. 5 saatlik eğitim alıp barmenlik, garsonluk gibi mesleklerde çok rahat iş bulabilirsiniz. Rahat da geçinirsiniz. En ucuz şehir Brisbane'dır. Sydney yada Melbourne'da yaşayabileceğinizden çok daha rahat yaşarsınız. Çok da güzel bir şehir.
  • Paylaş
4

Şaman, Ama ama onların da aksanları çok garip değil mi :) Vardı kolejde Avusturalya'dan gelen birkaç arkadaşım İngilizce'den en kötü notları almayı onlar beceriyordu :)

Ece Naz Sonat, Evet anlamak çok zor olabiliyor, ama zamanla alışılır ona da. Kanada'da donmaktansa Gold Coast'ta sörfçü abilere takılıp hayatımı yaşarım. :)

Şaman, Eğlence faktörü tabii ki baskın olacaktır. Ben de donacağıma dünyanın en yamuk aksanını anlamayı öğrenmeyi tercih ederim :)

Bahadır Şentürk, Malta harika bir şehir gittim ve gördüm bilgi almak isteyen yazabilir :)

bence hbirisi ;)) oralarda ingilizceyi seni gibi yeni öğrenenlerle en fazla diyalog kurabilirsin. sana tavsiyem imkanın varsa ingiltere ya da amerika ;))
  • Paylaş
ademire katılıyorum ki özellikle abd diyorum .çünkü çok farklı ülkelerden insanlar var ve her türlü aksanı anlayabiliyorsun
  • Paylaş
Malta'da ingilizce öğrenemezsin ingilizce konuşmuyolar karma karışık bir şey yanlış öğrenirsin (: örneğin ben bu yaz Amerika'ya gitmeyi planlıyorum work&travel ile günde ortalama 6 saat çalışarak ayda 1000$ a yakın para kazandıran bir iş buldum ama amaç çalışmaktan çok dili geliştirmek benim için. Yalnız şunu da unutma ingilizceyi burada en azından başlangıç seviyesinde bilmen gerek orada çalışmak için.
  • Paylaş
1

Evenstar, aslında gitmekteki amacım konuşma pratiğimi geliştirmek söylenenleri okuduklarımı %70 anlıyorum fakat çok rahat konuşamıyorum. wat ile abd ye gitmeni tavsiye etmem aslında çok yakın bi arkadaşım gitti bu yaz, daha önce londrada eğitim almıştı, kızın aksanı acayip bozuldu başka alternatifleri de araştır derim ama yine de sen bilirsin

Kanada yaşam şartı olarak daha iyi medeni bir ülke, gidenler cok memnun.
  • Paylaş
1

Evenstar, çalışma şartları nasılmış peki, iş bulunabiliyomuymuş rahatça???

bahsettiğim ülkelerden ikisi aslında ingiliz sömürgesi ve resmi dilleri ingilizce abd ye gidip memnun kalmayan çok kişi oldu etrafımda doğal olarak bi antipati var bende de uk ise yaşam şartlarını çok zorlaştırdılar türk öğrenciler için pek de sıcak gelmiyo açıkçası :)
  • Paylaş
Ingilizce bilgini daha iyi seviyelere yukseltmek icin ingiltere ye gitmene gerek yok bence. Turkiye de cok populer dil kurslari var. Tek onerim Deulcom International. Ingiltere icin harcayacagin para az degil. Nereden baksan 20 bin TL uzerinde bir masraf edeceksin ki bu masrafi Turkiye deki kurslarda harca daha iyidir.Toefl sertifikasini da almani tavsiye ediyorum. Sonrasinda da ingiltere veya diger avrupa ulkelerinin ingilizce ogretim veren universitelerine basvurabilirsin. Her sey insanin kendisinde bitiyor, Basari uzaklara gitmekle de olamayabiliyor,basarilar.
  • Paylaş
Malta'daki dil okulları ekonomik ve eğlenceli bir ülkedir. Bu ülkede ingilzice öğrenemezsiniz diye bir şey tabi ki yok.Unutulmaması gereken nokta aksan olacaktır. Ve tabi bu ülkede bir de eğlence kısmı var ki nerdeyse gidenlerin çok büyük bölümü bundan hem şikayetçi hem de bunu anlata anlata bitiremiyor. Malta dönüşünüz de siz de bunları yaşayabilirisniz.

Kanada ve Avsutralya eğer 6 ay ve üzeri bir süre eğitim için gitmeyi planlıyorsanız kesinlikle düşünmeniz gerekn ülkeler. Ama benim önerim kesinlikle Avustralya olurdu. Bulunduğunuz sürece çok rahat edeceğiniz ülkelerden birisi şüphesiz. Özelikle çalışabiliyor olmanız bu anlamda oldukça önemlidir. Sydney, Melbourne , Bribane, Perth, Gold Coast, Canberra ... gibi şehirler gerçekten de yaşam kalitesi yüksek olan şehirlerdir. Önerim Avustralya'dır.

Hatta güncel bir haber de paylaşabilriim bu konuda
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'na (AGİT) göre, dünyada yaşanacak en iyi yer Avustralya'nın başkenti Canberra . Bunun yanında Sydney, Melbourne ve Perth dahil 5 Avustralya kenti de ilk 10'da yer aldı.

Burdan konuyla ilgili haberi okuyabilirisniz.yurtdisiegitimforumu.net/index.php?topic...

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1525 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları