Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizce'de en çok kullanılan kelimeler hangileridir?

En çok kullanılan İngilizce kelimeleri merak ettim. Sormak istedim fikriniz var mı? Bu konuyla iligli yapılan bir araştırma vesaire?Düzenle
Öncelikle şunu söylemeliyim ki herhangi bir dilde en çok kullanılan kelimeleri tam olarak belirlemek imkansız. Sokak dili, edebi dil, kültürel ve bölgesel farklılıklar gibi faktörlerden ayrı bir araştırma yapmak mümkün değil. O yüzden bir sonraki cümlemde belirteceğim araştırma kapsamlı; fakat yetersiz bir araştırmadır. Yine de bize kelimelerin kullanımıyla ilgili bilgi veriyor.
Oxford English Dictionary kaynaklı bir araştırmaya göre - edebi romanlar, bloglar, gazeteler, kişisel diyaloglar dahil olmak üzere- internet üzerinde en çok aratılan ve kullanılan İngilizce kelimelerin bir analizi yapılmış.
Ben sen o, fakat, ama, çünkü, nerede, nasıl gibi zamir, zarf grubundaki kelimeleri geçerek dünya üzerinde en çok kullanılan İngilizce isimlerden bazıları şunlar - ki o kültür ve coğrafyanın insanı ile ilgili güzel fikirler verebilir bize:
" time, person, year, man, world, problem, goverment, way, child, eye, place, day, group"

en çok kullanılan sıfatlardan birkaç tanesi :
"good, new, long, old, big, important, different, young, bad"

fiiller ise:
"do, say , go, know, think, use, find, work, feel, try, leave, see, want" gibi kelimeler.
Her ne kadar mesleğine, çevresine, eğitim seviyesine göre değişse de ortalama bir insan günde 2bin-3bin kelime kullanıyor. Bu kelimeleri de kullanım değerine göre 500-600e düşürebiliriz. Bu orana baktığımızda aslında ortalama bir Amerikalı ya da İngiliz'in sosyal ve iş hayatına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için 1bin kelime bilmesi yeterlidir.
  • Paylaş
Normalde sorulan soruya vikipediden link atmak huyum değildir fakat eğer sayfada denildiği gibi Oxford tarafından yapılmış araştırmalar baz alındıysa şu sayfaya bakılabilir.

en.wikipedia.org/wiki/Most_common_words...

Araştırmaya kaynak olarak direkt Oxford English Corpus sayfasını vermiş olduğundan teyit edemiyorum fakat kendi deneyimlerimden yola çıkarak en sık kulllanılan kelimelerin büyük çoğunluğu bunlar diyebilirim.
  • Paylaş
En çok kullanılan kelime "the"dır :) "be", "to", "of", "and", "a" diye devam eder bu.
en.wikipedia.org/wiki/most_common_words_... buradan ulaşabilirsin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

83 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt