Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizceyi advanced düzeyde konuşabiliyorum. 2. yabancı dil tercihim sizce hangisi olmalıdır?

Başka birisi sorsa İspanyolca derdim, fakat gördüm ki fizik mühendisisiniz. O zaman İngilizcenin yanında Fransızca öğrenmeniz bana daha mantıklı geldi.
 • Paylaş
Türkçe konuşanlar için Rusçanın kolay geldiğini duymuştum, ayrıca Almanca İngilizce'ye benzediği için Almanca da düşünebilirsiniz ya da Çince, Japonca gibi diller zor olsa da öğrenmenin birçok meslek için yararlı olabileceğini düşünüyorum. Latin dilleri de düşünebilirsiniz özellikle şu sıralar İspanyolca öğrenen çok kişi duydum. İngiltere'deki öğrenciler 2. Dil olarak Fransızca gördüklerini duymuştum. Fransızca da tercih edebilirsiniz. Mesleğinize, hayattaki amacınıza göre araştırarak bu sizin seçmeniz gereken bir şey aslında.
 • Paylaş
İspanyolca bence, yada sonuçta her ikisi de latin kökenli sıkıcı olur derseniz rusça.
 • Paylaş
1
Ben lisedeyken İngilizce öğrendikten sonra Almanca öğrenmeye başladım. İngilizceye yakın olduğu için pek zorlanmadım. Sonra üniversitede Fransızca öğrenmeye başladım, okuduğumu anlıyordum ama konuşamıyordum. Bu biraz aldığınız eğitimin kalitesiyle ilgili. İngilizce bildikten sonra Almanca ya da Fransızca öğrenmek kolay ama Fransızca çok zor bir dil, ben pek tavsiye etmem. "Quest-que" mesela bu tarz yazılan bir şey "keskö" diye okunabiliyor. Bence Almanca daha kolay, fiil çekimleri filan ama amaca göre değişir. Almanya Türkiye ilişkilerinin iyi olduğunu ve piyasada Almanca bilenlerin iş bulma imkanının iyi olduğunu düşünmüşümdür hep. Ayrıca İspanyolca da çok revaçta çünkü çok kolay bir dil olduğu söyleniyor.
 • Paylaş
Bu biraz da mesleğinize bağlı olacak. Benim ikinci dilim Almanca, üçüncü İspanyolca. Almanca çok az ülkede konuşulduğundan çok da önemli değil. En yaygın kullanılan dil olan İspanyolca mantıklı. Yalnız doğu bloğuyla işiniz olabilirse Rusça daha önemli olabilir. İspanyolca'yı sonuçta sadece turistik amaçlı kullanabilirsiniz. Özellikle ülkemiz için diğer önemli dil de Arapça olacaktır. Her an resmi dilimizin tekrardan Arapça'ya döndürülebileceğinden işkilleniyorum. İleriki yıllarda Çince de çok önem kazanabilir özellikle ticaretle uğraşmayı düşünüyorsanız ikinci dil olarak düşünebilirsiniz.
 • Paylaş
6

Hakan, düzenleme yapmaktan adminler kızacak bari buraya yazayım :)) çince de ticari olarak ek bir dil olarak düşünülmesi gereken dillerden

Şaman, Sanırım beynim durdu, ben ne yazmışım?

Hakan, aha :))) dur dur dur :)) döncem ben sana :))

Hakan, belginin eleştirisi gerçek oldu alt yorum kutularında yazı yazılacak alanda kutu marjları kontur istiyor. zeminle aynı renk olunca karışıklığa sebep oldu. o alt yorumu aslında kendi yorumumun altına yazacaktım ama nasıl olduysa senin yorumun altına yazmışım ve renklerdeki ilizyon sebebi ile hatalı yerde olduğumu göremedim. zemin renginden ayrılmalı dimi yazı kutuları.

Şaman, Senin aklına kesin pis bir ticaret gelmiştir :)

Şaman, ah evet o bir gerçek, kutuların renkleri ayrılmalı, bu silik yazılar da siyah olmalı

Sırf zevk içinse, İtalyanca.
 • Paylaş
Ben de ek olarak İtalyanca öğrenilebilir gibi geldi ya da Almanca
 • Paylaş
İspanyolcayı öneririm gramer olarak italyancadan daha kolay ve bircok latin diliyle paralel ilişki kurabilirsin, eglenceli bir dil seversin diye düşünüyorum
 • Paylaş
Almancayı tavsiye ederim İngilizce iyiyse Almancanın da mantığını anlayabilirsiniz.
 • Paylaş
Bence İspanyolca olmalı, farkındalık her zaman iyidir.
 • Paylaş
2

Çiğdem Çelik, Bence japonca yada çince olmalıdır .Iki latin kökenli dile ne gerek var ?

Yasin Baran, Azimliyse öğrenilsin tabi ki Çince, büyük farklılık, ama çok zor bir dil maalesef.

Rusça
Zor bir dil ama öğrenebilirseniz avantaj sahibi olursunuz
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

248 Görüntülenme13 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları