Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizce'yi geliştirmenin Türkiye'de bir yolu var mı yoksa yurt dışına gitmek şart mı?

Dünyaca ünlü bazı edebiyatçılar, dünyaya mal olan bazı eserlerini, yazmadan önce ingilizce konuşulan topraklara adım bile atmamışlar. Shakespeare'in dili düzeyinde ingilizce kitaplar yazan bu insanlar bunu yüzlerce yıl önce başarmışlar. Yurt dışında yaşamadan çok çok iyi bir dil düzeyine gelmek imkansız değil ancak kolayda değildir. 1 yıllık çok yoğun bir konuşma programı ile başarılabilir
  • Paylaş
Yurtdışına gitmeye gerek yok. Çünkü dünya artık büyük bir köy haline geldi ve İngilizce en geçerli dil haline geldi. Internet ve yayın teknolojileri de bu işler için imkân tanıyor.
  • Paylaş
Yıllardır "yurtdışına gitsek ingilizce öğrenirim lan" desekte şimdiki teknoloji ile öğrenmek mümkün bence. İnternette envai çeşit eğitim setleri, pdf kitaplr, örnekler vs vs bulunmakta. İlk olarak kelime ile başlamak mantıklı çünkü kendimize örnek alalım doğduğumuzda dil bilgisi eğitimi almayız ama akıcı bir şekilde konuşuruz ingilizcede de en önemli etmen kelime daha sonra grammer öğrenmek lazım, bunları çeşitli yabancı diziler, filimler sayesinde telefuzlarını öğrenilebilir. Eğer akıllı bir telefonunuz varsa ingilizce hikayeler dinleyerek baya fayda sağlar. İngilizce hikaye dinlemek için telefona Podcast programları indirebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

672 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt