Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngilizceyi öğrendikten sonra unutmamak için yapılması gereken en gerekli şeyler nelerdir? Özellikle uzman görüşleri nelerdir?

Bana kalırsa yabancı diziler izlenmeli. Bende çok işe yaradı, bir süre sonra ingilizce düşünmeye başladım tavsiye ederim.
  • Paylaş
Biraz pahalılar ama, ingilizce kitaplar alıp okumak (bence) çok mantıklı. Mesela Harry Potter başlangıç için basit ama bildik bir kitap olduğundan daha anlaşılır gelebilir. Bunun dışında yabancı film ve dizileri mümkünse altyazısız izlemek ciddi bir katkı sağlar. Bunun da haricinde internette ingilizcenizi geliştirmeye yönelik pek çok site ve diğer platformlarda çokça uygulama mevcut, bunlar değerlendirilebilir. Eğer maddi durumunuz yeterliyse direk yurt dışına gidin, bir ay bir hafta ne kadar olsa faydasını görürsünüz.
  • Paylaş
3

Tuna , tüm yorumlar adına teşekürler öncelikle.Ben ing hazırlık okudum bir yıl şuan mükemmel seviyede değilim ama eskiye nazaran gerçekten ilerleme var şuan yabancı dizileri ing altyazı izliyorum ama çok fazla kısaltıyolar gibi geliyo yani biz bu sene daha çok formal öğrendik.İng altyazı dizi izlemek kötü olur mu sizce bu açıdan, yani demek istediğim bir gazete yazısı ile ing altyazılı dizi aynı olmuyor genellikle Pınar Hanım.

Pınar Şengezer, İngilizceyi günlük hayatta kullanıldığı gibi öğrenmek pek çok açıdan daha mantıklı;en basitinden yurt dışına çıktığınızda biriyle iletişim kurarken dediklerini daha rahat anlarsınız. Elbette resmiyette kullanılanla günlük hayatta kullanılan hiçbir dilde aynı değil,ama zaten ikisi ayrı ayrı öğrenilecek şeyler de değil. İngilizce alt yazılı dizi izlemek çok mantıklı,bence bir sorun yok devam edin.

Tuna , peki cok tesekkürler

Bana kalırsa pratik yapmalısın , günlük hayatta kullanmak çok önemli.
  • Paylaş
Bir öğretmen olarak tavsiyem kitap okuman unutmaman ve kendini geliştirmen adına.
  • Paylaş
Yabancı ile evlen partnet bul internette bu işler için var olan ücretli ücretsiz chat servisleri var ... Bir insanın dil öğrendiğinde unutması kafayı bir yere vurmadıysa mümkün değildir.. Olay bisiklete binmek yada araba sürmek gibidir.. Mesele zaten öğrenmiş olsan bu paradoks oluşmaz... Rahat ol... Bu ülkede 80 yıldır iki şeyi öğretemedik matematik ve ingilizce tek şeyi herkes biliyor El fatiha süresi
  • Paylaş
1

Tuna , Rahatım zaten ,gayret ve azim de var .Milletçe her şeyi başarabiliriz inandıktan sonra....

Dinleme, okuma, konuşma pratiği yapacaksınız. Her dil için bu durum geçerli. Dizi, film, kitap, mail arkadaşı, forum... Çağımızın sunduğu zibilyon fırsatı değerlendireceksiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

105 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları