Bilmek istediğin her şeye ulaş

İngiltere'de medya bölümünde okuyup ana dili gibi İngilizce bilen bir kisinin, Türkiye gibi bir yerde iyi bir iş sahibi olma ihtimali ne kadar yüksektir?

Hangi bölümde çalışmak istediğinle alakalı bir durum. Ekrana çıkmak istiyorsan, fizik özellikler de önemli. Fakat sunuculuk haricinde bir bölümde çalışmak istersen, ingilizce eğitim almış olman bir avantaj. Haber, spor temalı kanallar çeşitli dillere hakim kişilere fazlasıyla ihtiyaç duyuyor. Benim sana tavsiye, okulla bir arada yürütebilme imkanın olursa İngiltere'de bulunduğun bölgenin en küçük lokal tv kanalında sırf pratik yapabilmek için part bile olsa çalışmandır. Bizim meslekte pratik tecrübe en önemli şeydir. En azından Türkiye'ye gelirken elinde ''İngiltere'de ITV'de çalıştım'' vb. gibi bir kozun olur. Böylece kapılar kolay açılır.
  • Paylaş
İngilizce bilmek değil ama ingiltere'de medya okumak avantaj sağlayabilir. Aslında mesele biraz şans meselesi. Kendinizi gösterebileceğiniz bir iş ortamına düşerseniz yükselme ihtimaliniz fazla ama yanlış tercih ya da yanlış başlangıç her şeyin isteğiniz dışında ilerlemesine sebep olabilir
  • Paylaş
Çalışmak istediğin alana göre değişecektir. İyi yetişmiş insanların gerçekten kıymetini bilen tek tük iş yerleri var. Onların dışındakiler, ne kadar donanımlı olursan ol seni mümkün olduğunca sömürmek isteyecektir.

Yani, bir X departmanına A işi için girdiğinde, orada yapacağın iş asla sadece A ile sınırlı kalmaz. Zaten iş ilanlarında da bakıldığında, en az 2 kişilik bir işi tek kişiye yükleme gayreti içine giren firmaların ne kadar çok olduğunu görebiliyoruz.
  • Paylaş
Maalesef bunların yanında ayrıca fizik önemli,
  • Paylaş
İngilizce, bitirdiğin okul falan hikaye. Kusura bakma, bu senin bazı hadiselere ne kadar önem vermenle alakalı bir durum. Eğer fiziki özelliklerini kullanırsan saniye sürmez. Ama sen dersen ki; yok kardeşim, ben koskoca ingilizceyi ana dilim gibi biliyorum. Adama derler ki: burası Türkiye bebişim istersen baba dilin gibi bil. Yani diyeceğim, arkan olması şart. Eğer sağlam bi yere dayarsan popişi koptun gittin. Biraz fazla gerçek yazdım kusura bakma.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

260 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt