Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de anlık sohbet modülü açılmalı mı?

Kişiler arkadaşlarıyla ve takip ettiği insanlarla anlık görüşme paylaşmak isteseler ve bunu yapabilseler daha iyi olmaz mı?Düzenle
Konuyla ilgili derin sohbet etme isteğini anlıyorum, ben de zaman zaman bazı kullanıcılarla konuşmak istiyorum ama bunu mesaj yoluyla yapıyorum. Hatta bunu ilerletip inploid'de tanışıp hayatıma giren insanlar da var. Anlık sohbet inploid'in çizgisini bozar gibi geliyor bana açıkçası.
 • Paylaş
Ben de anlık sohbeti bir eksik olarak görmüyorum, bir sebebim de yok, buradan birisi ile konusacaksam eğer Skype, msn v.b yerleri kullanıyorum.

Ancak durum mesaj da hala ısrarlıyım.

@hakank hatirlamistir teklifi mi.

Otomatik bir kullanıcı modu olacak, o robot kullanıcının profilinde hergün 24:00 da silinen bir mesaj alanı olacak ve oraya kullanıcılar durum mesajlarını koyacak herkeste görecek. Misal Ben siteye girince " kimler burda" diye sorabilecegim dileyen de cevap Vercek yada özel gün kutlamaları falan filan.
 • Paylaş
Bence olmamalı, çünkü asıl amacının dıışına çıkabilir. Sonuçta burası anonim bilgi arışveriş platformu, bilgi alışverişinde de en önemli olan beyin fırtınasıdır. Bence bu şekilde devam etmesi en güzeli olur.
 • Paylaş
İnploid ile ilgili tanımları bahisleri derledim :)
 • Tecrübe ve bilgi paylaşım platformu...
 • Sosyal medya...
 • ''inploid öyle bir yer olmalıydı ki, insanları gerçekten ilgili olabilecekleri içerik ile buluşturabilmeli ve kişiler arasında bilgiden, düşünceden, tecrübeden oluşan bir köprü kurabilmeliydi.''
 • Size benzeyen insanlarla tanışmak istiyorsanız...
 • Dünyada olup bitenler ya da olmuş bitmiş olaylar hakkında konuşmak istiyorsanız
 • İnsanların öğrenip öğretebildiği, yazabildiği, okuyabildiği, bazen muhabbet edebildiği, kendisine benzer insanlarla tanışabildiği ve paylaşımda bulunabildiği, bilginin çevresinde sosyalleşebildiği bir platform yaratmak istiyoruz.

Yapmayın etmeyin Allah aşkına :)

* Ya online sohbet modülü, ya ortaya sohbet topiği gibi bir şeyler şart.
* Şu an online olanlar bilgisi de şart.
* Üye şu an nereyi okuyor bilgisi de iyi olur.(isterse görünmez olacak)

Kilit kelimeler; paylaşmak, sosyalleşmek, köprü kurmak, tanışmak, konuşmak, muhabbet etmek, ama sohbet illa şart değil ki, ben bu ihtiyacı şöyle böyle de yapabiliyorum filan...temel fonksiyon eksik olmaz. Sitedeki yalnızlık hissinin, popüler konuları kaçırmanın, üyelerin samimileşememesinin sebebi, iletişim eksikliği...anlık konuşabilmek gerekiyor, karşıda birinin anlık mevcut olduğunu bilmek gerekiyor.
 • Paylaş
2

Mahir Uskan Batmaz, Burada anlık konuşma olduğu zaman sitenin bütün yapısı değişir. Olası olumlu ya da olumsuz gidişatın yanı sıra insanlar buradan çıkamaz hale gelirler. Burası 2. bir facebook vakası olur. Fakat bunu iyi anlamda söylemiyorum.

inploid'un yeri farklı. Bir facebook yapmamak lazımdır diye düşünüyorum.

Ahmet Avcı, Microsoftun 250 milyon dolar yatırım yaptığı, 80 milyar dolar piyasa değeri ile halka arz edilen Facebook tan bahsediyoruz, değil mi?

İnploid amme hizmeti yapmıyor, ticari bir şirket. Twitter 11 milyar dolar piyasa değeri ile halka arz hazırlığında.

İnploid bir facebook olsun, daha ne istenebilir ki?

Kesinlikle hayır, herkes sohbetten sorar alır cevabı kimse kullanıcılara açık şekilde sormaz batarsınız vallahi :)
 • Paylaş
Bende oyumu anlık sohbet olmamasından yana kullanıyorum. Takipleştiklerimizle mesajlaşabiliyoruz. Buda yeterli diye düşünüyorum.
 • Paylaş
Kesinlikle açılmamalı.
 • Paylaş
Sonunda ben de ikna oldum. Burası bilgi toplayan ve yayan bir platform. Anlık sohbette kaybolacak bilgi miktarını düşününce o tür bir modülün olmaması taraftarıyım. Sohbet modülünü bilgi paylaşma amaçlı kullanmayacağız zaten derseniz bilgi paylaşmadan sohbet edebileceğiniz bir sürü platform mevcut zaten İnternet'de.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1442 Görüntülenme12 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları