Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de engellenme, ban yeme gibi durumlar oluyor mu? Oluyorsa hangi durumlarda gerçekleşiyor?

Engellenme ve sistemden çıkarılma inploid'de mevcuttur. Sistemden bugüne kadar direkt olarak çıkarılan kullanıcı sayısı 3'tür. Sayının az olması kullanıcılarımızın sistemi olabildiğince doğru kullanmalarından kaynaklanıyor ve bunun için de sizlere teşekkür ediyoruz. Engellenme ve sistemden çıkarılma (banlama) işlemine gelince. Aşağıdaki koşullarda önce uyarı mesajı yollanıyor ve yinelenirse kullanıcının sisteme girişi engelleniyor. Bu engelleme de 2 türlü; ya o kullanıcı adı ile ya da o IP veya bilgisayardan erişimi tamamı ile kısıtlamak ile.
  • Direkt olarak herhangi bir kullanıcıyı ciddi derecede rahatsız edecek, rencide edecek eylemlerde sürekli bulunmak.
  • Soru, konu başlığı ve yanıtları anlamsız ve anlaşılmaz hale getirecek düzenlemeler yapmak.
  • Direkt olarak küfürlü mesajlar ve yanıtlar vermek ve saldırıda bulunmak.
  • Sadece reklam amaçlı içerikler oluşturmak ve yanıtlaını bunun üzerine oturtmak.
  • Saygınlık puanı sistemini kötüye kullanmak (sahte hesaplar açarak kendi yanıtlarını beğenmek, başkalarını kasıtlı olarak negatiflemek, vs.).
Bu konuda; yeri gelmişken, bir kaç önemli açıklamayı da aşağıya ekliyorum.
  1. SEO (SEO Nedir ? SEO Yararları Nelerdir ?) amaçlı olarak inploid'in Google görünürlüğünü kullanmak için bazı kullanıcılarımız reklam ve tanıtım için blog yazıları oluşturuyorlar. Bunları elbette ki kontrol edemeyiz ancak sistemde arka planda çalışan bir botumuz var ve bu tarz içerikleri yakalayıp yöneticilere bildiriyor. Yöneticiler bu hesapları işaratleyerek bu hesapların TÜM İÇERİKLERİNİ Google indeksinden otomatik olarak çıkarıyor. Bu, inploid'in daha faydalı bir yer olması için yapılan otomatik bir işlemdir. Sırf bu tarz ihtiyaçlar için inploid Sayfalar özelliğini şu an açtık ancak sizlere duyurmadan test ediyoruz. Yeni güncelleme ile birlikte sizler de faydalanaacksınız. Bu noktada şirketinize veya hobinize veya blogunuza veya müşterinize sayfa açma şansınız da olacak. O yüzden bu yeni sistemi beklemeniz faydalı olacaktır.
  2. Soru niteliği taşımayan sorular, birbirinin benzeri sorular, yanıtı kendi içinde aslında barındıran sorular ya da kullanıcının reklam amaçlı olarak sorduğu sorular ile yanıtın tamamen soran kişiye özel olduğu sorular da sistemden kaldırılabilir (kaldırılmayabilir de). Amacımız herkesin aradığı yanıtı bulması elbette ki ama sistemdeki soru kirliliğini en aza indirmek ve aynı soruların sürekli yanıtlanmasındansa ilgili sorunun yanıtlanmasını sağlamak, saygınlık puanının zarar görmeden devam edebilmesini sağlamak, vb. pozitif amaçlarımız için alıyoruz tüm bu önlemleri. inploid kullanıldıkça değer katan/yaratan bir platform. Sizler gibi sürekli fayda sağlayan ya da birilerinin fayda görmesine ilk elden aracılık eden kullanıcılarımız dışında sisteme henüz üye olmamış ama Google'dan sizin faydalı yanıtlarınıza ulaşarak aradığını bulan her gün binlerce kullanıcımız var.
  • Paylaş
2

Cahit Ceylan, Engel alan kişinin engel süresi belli mi yoksa sınırsız mı engel yiyor?

Serkan Köse, Sınırsız süre ile sistemden çıkarılıyor ancak kullanıcı ile mailleşerek bunu kaldırabiliyoruz duruma göre.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

140 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları