Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'deki sorular neden hep 'Türk' diye başlıyor. Ben kendimi burada dıslanmış ve o soruya cevap vermeye hakkım yok diye düşünüyorum. Şu sorularınızın başına 'Türkiye Halkları' diye başlamak çok mu zor veya bu kasıtlı mı yapılıyor?

@efendys haklı, ırkçılık etmeyin...
  • Paylaş
Türkiye Halkı'nı anladımda, Türkiye Halkları demek komik. ABD de kimbilir kaç ırk var. Amerikan halkı deniyor. Fransadada öyle. Veya başka yerlerde de. 
  • Paylaş
1

Baran Can Ateş, ülkenin ismi amerika BİRLEŞİK DEVLETLERİ değil mi adamlar yapacagını yapmış işte eger sen hala bir ler ekine takılıyosan ek değilde sen komiksindir belki önemli olan ordaki ler ekimiş ve yahut değilmiş değil sildim gitti konunun içinde tartışılması gerekirken bir eke takılmak ilginç bu nasıl peki lertürkiye halkı veya türkiye lerhalkı

Eleştiriye saygıyla yaklaşıyorum, ancak önerilen çözümdeki mantık hatasının da farkında olmakta fayda var, şöyle ki; "Türkiye" lafzi olarak, barındırdığı iyelik ekiyle zaten "Türk'e ait" anlamına geliyor. Dolayısıyla "Türkiye Halkları" tamlaması, "Türk'e ait olan yerin halkları" gibi bir anlama geliyor ve öne sürülen eleştiriye bir çözüm olmaktan daha da uzaklaşıyor. Bu sebeple "Türkiye Halkları" lafzının kullanılmasının saçma ve mantığa aykırı olduğunun bilinmesini temenni ediyorum.
  • Paylaş