Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de soruyu okuyup ardından cevap kısmını okumaya başladığınızda nedense cevap vermek (yorum kısmı dışında) yerine bazı yorumlar birebir sohbete dönüyor, neden?

Belki de mesajlaşma kısmı konulmalı. Böylece insanların birebir diyaloglarını okumak durumunda kalmayız!Düzenle
Aslında bu bahsettiğiniz durum çoğunlukla 2012 yılı öncesi açılmış olan soru ve yanıtlarda daha fazla mevcut. 2012 yılı bunun için bir dönüşüm noktası çünkü o tarihten sonra "bir kişi bir soruya sadece 1 kez yanıt verilebilir" kuralını uygulamaya koyduk. O tarihten öncesinde, isteyen istediği kadar yanıt yazabiliyordu ve doğal olarak bir çok soru yanıt vermenin dışına çıkılarak karşılıklı fikirsel ya da bireysel muhabbete veya atışmaya dönüşüyordu. Bu kural geldikten sonra, bu durum çok yüksek oranda çözüldü ve tabiri uygun ise yanıt kalitesi de arttı. Bunun yanı sıra bu kez yanıtların altında yorumlaşmalar ortaya çıktı ki bu da çok doğal ve bunda bir engel yok bence.

Esasen, şu an böyle bir ihtiyaç var ve bizler (belki haberiniz olmayabilir) yeni bir özellik devreye aldık geçtiğimiz günlerde, "Tartışmalar": inploid.com/discussions/

Tartışmalar, insanların birbirleri ile herhangi bir konu üzerinde meslektaşları, arkadaşları veya çeşitli meslek grupları ile fikir alışverişinde bulunabilmeleri ve sadece bir "soru & yanıt" sınırının ötesinde, o konuyu uzun uzun masaya yatırabilmeleri ve tartışabilmelerine olanak sağlıyor.

Tartışmalar özelliği, inploid'in soru & yanıt işlevinden ayrı olarak, ancak bu işlevi destekleyici olmasını ümit ettiğimiz bir özellik.

Yukarıda bahsettiğiniz sorunun benzer şekilde "Tartışmalar" altında da oluşmaması için, "Tartışmalar" özelliği belli bir puanın altında olan kullanıcıların katılımına kapalı durumda.

Yani, meslektaşlarınız, arkadaşlarınız veya belli meslek grupları ile uzun uzadıya bir tartışma yapmak istiyorsanız, belli bir puana ulaşmanız gerekiyor. Bu gerekli bir uygulama, çünkü hem tartışmaların kavgaya dönüşmesini engellemek hem de belli oranda burada kendini gösterebilmiş kişilerin orada bulunabilmesini sağlayarak daha üst düzey bilginin paylaşıldığı ortamı yaratmak için böyle bir uygulama yapıyoruz.

Umarım hepimiz için daha kullanışlı ve insanların sürekli bulunmak istedikleri bir yer olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

241 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları