Bilmek istediğin her şeye ulaş

'inploid' derken zorlanıyor musunuz?

Cevabınız sadece 'evet', 'hayır', 'fikrim yok' şeklinde olmalıdır. Açıklama yapmanız ya da gerekçe göstermeniz beklenmiyor.Düzenle
Hayır.
  • Paylaş
Sürekli söylediğim için hiç zorlanmıyorum ama anlarken çoğu kişi zorlanıyor
  • Paylaş
Hayır.
  • Paylaş
Demekten çok yazıyorum.
  • Paylaş
Hiç zorlanmıyorum kaldı ki feysbuğum demek çok daha zor ve komik oluyor. Ahahahaha şartlı soruuuu.Serkan Köse (@serkan) ve Hakan Köse (@hakank) arkadaşlar artık bir de anket kanalı açmanın zamanı gelmiş sanki.
  • Paylaş
7

Gökhan Biçer, Aslında bugün bunu düşünmedim değil. Inploid, sitesinde anketörlere kiralanacak bir yer açabilir. Araştırma ve anket yapmak isteyen firmalar, tez öğrencileri vs. belli bir ücret karşılığı inploid'in bu uygulamasından yer kiralayabilir., tıpkı gittigidiyor.com'da dükkan kiralandığı gibi.

Şaman, Evet olabilir, anket davetleri ayrı bir posta kutusuna düştüğü sürece rahatsız bile etmez. C:

Gökhan Biçer, Inploid belki de dünyada kendini web'de, kullanıcılarıyla 'aleni olarak', 'uluorta' var etmeye başlamış tek sosya medya iş modeli. Aslında inploid'i kullanırken bir yandan da -yapıcı ya da yıkıcı- eleştiriyorsunuz. Bu inploid'i demokratik bir ortam yapıyor ('ortam' kelimesini, 'medya' anlamına çekebiliriz burada, gayet müsait) Bu aleniyet sizin gibi kullanıcıları rahatsız ediyor olabilir. Eğer bir inploid kullanıcısı belli tip sorulardan rahatsız oluyorsa, kendisinin bu tip soruları kara listeye almasını sağlayan (ve de engelleyen) bir seçenek getirilebilir

Şaman, Aslında zaten öyle bir filtre mevcut, karşımıza ağlarımızın soruları çıkıyor. Anketler de 5 ağ seçeneğiyle yine ilgilenenlere ulaşırlarsa ve yanıt iste seçeneği olmazsa problem olmayacaktır, hem de siteye gelir kaynağı olabilir.

Gökhan Biçer, Belki şöyle bir şey de düşünülebilir: Anket konusunda filtreleme yapmamış kullanıcıların karşısına sizin daha evvel bahsetmiş olduğunuz 'ayrı' bir posta kutusu çıkarılabilir. Eğer kişi ankete katılmak istiyorsa kutuyu açar ve istediği soruları cevaplar. Buraya kadar sizin fikrinizle aynı şeyi söyledim. Bundan sonrası şöyle: Kişileri ankete katılmaya teşvik etmek için, anketi düzenleyen firma ya da kişi, katılımcılara anket olmayan cevaplardan alacaklarından fazla puan vermeyi vaadedebilirler. Bu puanlama işi ya inploid'in belirlediği bir oranda olur (mesela, ankete katılan her kişiye iki puan fazlasını verin) veya inploid, anket yerini kiralayan kişiye veya firmaya puan satar (mesela; 1200 puan satsın, firma da bunu katılımcılara dağıtsın. Firma baktı ankete katılım çok, elindeki puanlar tükeniyor, 800 puan daha sipariş edebilir, Tabii puanları vermenin, dağıtmanın usulleri de inploid tarafından belirlenmeli, öyle bol keseden puan dağıtmaya karşı önlem alınmalı)

Şaman, İlginç bir fikir, puanlama anketin tıklanma oranını dolayısıyla İmploid'in kazancını arttırır :)

Gökhan Biçer, Bir de şöyle olabilir: Anket yeri kiralamak için bir sabit fiyat olur. Inploid, anketöre sorar: Puan da satın almak istiyor musun ? Evet derse, puan satar. Bir de puan satın almayarak sadece anketi yayınlamak isteyenler olabilir. Bunu teklif etmemin sebebi, bazı anketörler, katılımın gönüllü yapılmasını isteyebilirler anketin içeriği ve hedefleri açısından.

Hayır.
  • Paylaş
Bence telaffuzu diğer sosyal medya sitelerine göre daha kolay. Ama söylediğiniz kişi arama motoruna yazarken zorlanabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

547 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları