Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid hangi teknolojileri kullanıyor?

İnploid tüm geliştirme aşamalarında Microsoft .NET teknolojilerini kullanmaktadır.
  • Paylaş
6

Gökhan Örün, neden .NET :))

Serkan Kiose, :) Neden olmasın ? :)

Şakir Şensoy, Nedeni basit. .NET'teki altyapı, olay tabanlı programlama ve diğer birçok avantaj PHP'de ve diğer birçoğunda bulunmamakta. (JSP'yi ayrı tutarım)

Derseniz ki Facebook neden PHP? Çalışan yüzlerce mühendisi buna verilecek en basit cevaptır herhalde. Adamların ajax.php'si ASP.Net'in event handler'i gibi birşey. PHP'de bir olayı (tıklama gibi) sunucuya duyurmak için onclick, onmouseover vs vs. gibi bir sürü ek ayrıntıya giriyoruz ama .NET bunları otomatik atıyor. Oh ne rahat :D. Böylece yazılım mühendisleri bu gibi altyapı detayları ile uğraşacaklarına sistemin genelini geliştirmeye daha çok vakit ayırabiliyorlar. ASP.Net ile yola başlarsan PHP ile başlayana en az %10 (belkide daha fazla) fark atarsın.

Bu arada PHP kullandığımı belirtmek isterim :) Ama ASP.Net an meselesi!

Fehmi Can SAĞLAM, Daha fazla ayrıntı verebilir misiniz? Veritabanı? NoSQL? Cache/key-value store? Uygulama sunucusu? Ölçekleme teknolojisi? Content caching? Deployment yöntemi? Konfigürasyon yönetimi? vb...

Ümit Kuzan, Özellikle sunucu yapısı ve özelliklerini merak ediyorum.

Serkan Kiose, 3 adet sunucumuz var, uzunca bir süre 1 sunucu ile idare ettiğimizi de söylemeliyim. Sunucularımız, 1 SQL + 2 Web (+DNS) ancak yakın gelecekte Azure entegrasyonumuzu tamamlayacağız ve sunucu tarafının pek bir önemi olmayacak. Sunucularımız 2 başlangıç seviyesi, 1 adet orta seviyedir.

Fark ettiğim kadarıyla Ajax destekli asynchronous programlama da ağırlıklı ve başarılı olarak yer alıyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

657 Görüntülenme10 Takipçi2 Yanıt