Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid harika bir portal, sizce neden popüler olmadı?

Ülkemizde soru sorma kültürü pek yaygın olmadığından olsa gerek, hep bir cevap verme hevesindeyiz. Kendime dair öz eleştiride bulunuyorum. Sorularımızın saçma ya da gereksiz görülmesinden endişelendiğimiz için soru sormaktan da korkuyoruz. Ben döngüye girdiğimizi değil, soru sormaya cesaretli kişi sayısının azlığından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bir şekilde kullanımını ilkokul-hatta anasınıfı- seviyesine çekmeyi başarırsak, bence muazzam fikirler ve sorular gün yüzüne çıkabilir. Fakat o kitle okuma yazmayı öğrenmeye başladığı an soru sormayı unutmaya başlıyor :)
  • Paylaş
1

Uğur Çakmak, Kendime baktim da hic soru sormamisim ya :) Ne ukala adammisim yaa cidden biraz utandim. En cok sen biliyosun hee dedim kendime :) diye yorum yazdim ama baktim sonra 6 sorum varmis rahatladim biraz :))

Oldu olmaz mi fakat eski dinamizmini kaybetti ki cok dogal. Kac tane farkli soru sorabilirsin? Bir noktada donguye giriyorsun.
  • Paylaş
1

Erman , Siz ve İnploid'i yarışma programına katıldığınız tarihten bu yana hep aklımın bir köşesinde tuttum. Dikkat çekici bir işe girişmiş buldum. Onca yıldan sonra ben bile bugün merak ederek üye oldum. Sitenin popüler olamaması konusundaki tespitinizi yerinde buluyorum. Benzer bir siteyi ben de bu gibi bir nedenle hayata geçirmekten vazgeçtim. Benim görüşüm şudur: Sitenin tanıtımı cümlesi bu sitenin eğitim veya bir forum türünde olduğunu düşündürüyor. İster istemez insan "ne soracağım bir soru ne de bir soruyu yanıtlama isteğim var" havasına giriyor. İşte bu yönü olumsuz bir algı yaratıyor.

Düşünen insan sayısı az da o yüzden.
Dışı afilli , içi boş insanların portalları her zaman popülerliğini korur.
İpek kirpik takma, kullanılan parfüm markaları konuşulan ortamlar var ve çok rağbet görüyorlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

74 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları