Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid ile nasıl tanıştınız ?

Nerede, nasıl ve kimin tavsiyesi üzerine buradasınız ? Düzenle
Dragons den Türkiye de keşfettim, o gece deneme maksadı ile bu hesabı açtım. @serkan a bir kutlama mesajı çektim. Beni etkileyen şey Köse kardeşlerin samimiyeti olmuştu, sonra siteyi deşelemeye başladım, madem bu adamlar bu konuda varını yoğunu ortaya koyup bir fikre geleceklerini bağlamışlar bende kötü polis kafasıyla Türk tipi eleştirler yaparak nasıl destek olabilirim diye düşündüm. Bu sebeple siteyi akla gelmeyecek yollarla test ettim @serkan ama ilk günler günde 5-10 geri bildirim yaptığım oldu ama o bir kere bile of demeden bunları çözmeye çalıştı daha sonra devreye @hakank girdi şimdi ise işin pazarlama tutundurma ve ticari konularında Serkanı bunaltırken yazılım ve geliştirme konularında hakanı bunaltıyorum. Her seferinde köse kardeşlerden olumsuz hiç bir yanıt almadım adamlar 3 yıldır gece gündüz bu işe değer katmak için uğraşıyor. Farkındamısınız bilmem ama Türkiyenin tek tam etkileşimli sitesinde yazıyoruz. Bu sitede @chamacon un yazdığı bir yazı bir gecede 180.000 kişiye ulaştı halbuki like sayısı 10 filan. Demem o ki. Sosyal ağ ve kalite olarak bence Türkiyenin en iyi networkü ile tanıştım.
 • Paylaş
17

Şaman, Ya üstadım, Almancada "başkalarının tüyleriyle süslenmemek" diye bir laf var. Yazıyı ben sadece paylaşmıştım, Tamam beğenime diyecek bir şey yok ama yazıyı daha üstat biri yazmış...

Hakan, Türkçesi var üstad, elin felsefikiyle düğüne girmek derler :-) Almanca ne lazım :-):-)

yazdı değil de paylaştı diye düzelteyim o zaman.

Serkan Köse, Geribildirimler ve önerileriniz sayesinde bugünlere geldi inploid. Yeri gelmişken yeniden teşekkür edeyim. Bu arada güncel verilere baktım, 280bin civarı kişiye ulaştı o paylaşım :)..

Şaman, Rica ederiz, bize kulak veren bir idare olduğundan oluyor o geri bildirim trafiği. İnteraktif mi neyse işte ondan :D Wayy diyorum, bir süredir bakmadım 280 binnnnnn...

Serkan Köse, :) artıyor sürekli :)

Şaman, Hala üstünde "F" olan rozetim yok ama :)

Serkan Köse, O konu tartışma listemizde :) anlamına emin olamadık :p

Şaman, Allalaaa, İnternet'ci çocuklarsınız fenomen kelimesini mutlaka bir yerlerde görmüşsünüzdür :P

Hakan, Bence daha felsefik yaklaşıyor Serkan bu konuya.

Bu arada fark ettin dimi tartışma listesi dedi tam kurumsal :-)

Şaman, aaa evet felsefenin ya da filozofun "F"si de olabilir ama biraz abartıya kaçar sanki :D aslında en hoşuma giden @hakkan'ın özel mesajda tahmin ettiği şeyin "F"si olur :) evet arkadaşlar fecii kurumsal, kimbilir belki biz derken de kendisinden bahsediyordur :P

Serkan Köse, Kurumsallaşma girişim dinamiklerini içinde barındırdığı ölçüde gerçekleşirse neden olmasın :p (gönderme yapamadı).. Yüksek sayıda hit alan paylaşımlara özel bir rozet düşünüyoruz ama hakkatten... :)

Hakan, O zaman bende fikir sahibi olarak FS rozeti isterim :-) user şımarması.

Şaman, hahaha "F"i anladım da "S" çok terbiyesiz olmuyor mu :)

Hakan, Fesat insan:-)

Ben de televizyonda görüp üye olanlardanım. Köse kardeşler çok sempatik gelmişlerdi. Zaman içinde tanıştık da, gerçekten de öylelermiş. Dün hatta tanımadığımız en küçükleriyle de tanıştım, bu arada köse falan değiller, sakallı sakallı dolaşıyorlar, jön Hakan hariç. İlk zamanlar site bana çok da çekici gelmemişti, trol ve çocuk yuvası gibiydi. Birkaç ay bıraktım, hiç girmedim, tekrar girdiğimde sorular artmış, daha akıllı insanlar üye olmuş, güzel paylaşımlar eklenmiş olarak buldum siteyi. Bu dinamiği tahmin edip, o dönemlerde de direnebilmiş olmalarını takdir ettim Köse kardeşlerin. Pek tabii Burhan Çetinkaya (@Burhan) 'da anladığım kadarıyla kazan dairesindeki üçüncü sac ayağı oluyor. Bu yıllar içinde birkaç tane kafa dengim insan da buldum burada. Hatta espri anlayışı gelişmiş insanlar bile bulunuyor. Sosyal medyadan tanıştığınız insanlarla kahve içmeye gider misiniz gibi sorular oluyor. Ben birkaçıyla kafa çekmeye gittim, aman namus elden gitmesin, hep hemcinslerim oldu :) yanlış da anlaşılmasın karşı cinsten birileriyle de kahve içmeye de kafa çekmeye de giderim. Evet bence de hem büyük bir bilgi kaynağı, hem sohbet, gırgır şamata için, hem de her türlü paylaşım için Türkiye'nin en kaliteli platformu burası. Burada okuyup yazmaktan, arada müzik dinlemekten, güzel fotoğraflar görmekten ve kaliteli insanlarla iletişim halinde olabilmekten gerçekten keyif alıyorum.
 • Paylaş
Kimseye sormadan buldum. Molla googleye mikro dalga zararlımı değil mi diye danışmıştım. O da burayı gösterdi kapıdan giriverdim sağa sola bakarken, Şaman'ı, Hakan'ı, Serkan'ı gördüm. Baktım bunlar çok zeki bari bir şeyler öğreneyim dedim ve kaldım. Taa ki kovana kadar da gitmem.:)
 • Paylaş
1

Hakan, :) herhalde en doğal girişi siz yapmışsınız siteye. en samimi kalışta bu olmuş :)

Babasından tanırım :)
 • Paylaş
Mine (@Minerva) tavsiye etti, başıma geldi hemen üye ol, her konuda salladığın fikirler havaya gitmesin dedi : )
 • Paylaş
Bu soruya dijital pazarlamacı olarak cafcaflı bir cevap vermek isterdim fakat veremicem :) iş yerinden meslekdaşım takım arkadaşım önerdi :)
 • Paylaş
Dün "Waffle dükkanı yatırımı" başlığı ile google silsilesiyle tanıştım ve kendimi bir çok bilgi, görüş, yorum içinde buldum. İşin kötüsü ise ise sürekli sosyal medyada aktif olamama rağmen böyle bir yapıyla yeni karşılaşmış olmam.
 • Paylaş
1

Hakan, Çok doğru bir tespit, nedense google da üst sıralarda yer alma sorunu hep var. İlk zamanlar içerik az olduğu için diye düşünüyordum şimdilerde içerikte fena değil ama hala google da alt sıralarda. Belki de burada üretilen içerinğin diğer sosyal medyada paylaşılma sorunu var. Tam bilemiyorum ama zamanla bu da çözülür galiba.

Ben de arkadaş kurbanı olanlardanım. Gökhan Örün (@GokhanOrun) sayesinde burdayım. Bu bağımlılıktan kurtulamıyorum halim gençlere ibret olsun.
 • Paylaş
Bir sosyal paylaşım sitesi yaptıracak olsanız' aramasıyla Google amca yönlendirdi. Biraz gözden geçirince kalayım bari dedim; hayırlısı bakalım... (:
 • Paylaş
1

Hakan, walla hayırlısı.

Çok yakın bir arkadaşım bahsetmişti, öyle tanıştım. Çok da iyi oldu. :)
 • Paylaş
Geçen sene bu zamanlar eski bir arkadaşımın vesilesiyle tanıştım. O gün bugündür buradayım.
 • Paylaş
Patronu tanıyorum.
 • Paylaş
2011 yılında katıldığım Startup Weekend İstanbul yarışması tanıtım videolarını izlerken inploidi duydum. Daha sonra dragons den Türkiye'deki videolarını izledim ve ardından Startup Weekend'de de kendileri ile tanışma fırsatı buldum.
 • Paylaş
Büyük kösenin sayesinde tanıştım, iyi ki tanıştırdı hayatıma kattığı güzel keyiflerdendir. ...
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1244 Görüntülenme16 Takipçi14 Yanıt

Konu Başlıkları