Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid kullanıcı puanlama sistemi nasıl çalışır?

Sistemimizde şu anda yürürlükte olan rollerde bulunan kullanıcılar sistemdeki faaliyetlerinde puanlar alırlar (veya kaybederler). Roller ve açıklamaları aşağıdadır. Bu roller 2 ana grupta toplanmıştır (FAYDALI ROLLER ve FAYDASIZ ROLLER)


FAYDALI ROLLER


İnploider:  inploid’e ilk üye olan her kullanıcı sisteme bu noktadan başlamaktadır.  Bu role sahip kullanıcılar sistemdeki temel tüm işlevleri gerçekleştirebilmektedir. Yorumları okumak, yorum yapmak, içeriği paylaşmak ve herhangi bir ağa üye olmak, vb.  Bunun yanında bu role sahip kullanıcılar tüm sistemdeki ağ sayfalarına resim yükleme yetkisine de sahiptir.

Tüm bu standart kullanıcı işlemleri esnasındaki davranışları ve buna bağlı olarak aldığı puanlar sayesinde bu kullanıcılar üst rollere yükselerek daha etkin ve daha yetkili kullanıcılar haline gelebilirler.

Editör: Bu role sahip kullanıcılar sistemdeki konu ve soru başlıklarını,  ağ adlarını, açıklamalarını, yorumları düzenleme yetkisine sahiptir.


inploid Yardım
inploid Yardım

Yargıç: Sistemdeki düzenleme işlemlerinin yanında düzenleme işlemine uğramış herhangi bir içeriğin yeni ve eski hali arasındaki onaylanma sürecinde yetkiye sahiptir. Karar veren konumundadır.


inploid Yardım


Yönetici:  Sistemdeki tüm düzenleme, onaylama, süreç ve işleme kapatma eylemlerini gerçekleştirme yetkisine sahiptir.Bunun yanında güncel ve trend konuları belirleme yetkisi de yine bu role sahip kullanıcılara aittir.  Bu role sahip kullanıcılar en üst düzeyde erişim yetkisine sahip kullanıcılardır.


inploid Yardım
inploid Yardım


ÖNEMLİ NOT: Puanlama sistemi adaletli olması açısından negatif puanlamayı da kapsamaktadır ve negatif puana sahip işlemleri gerçekleştiren kullanıcıların rol yetkileri sınırlandırılır. Ve negatif puanlı olarak istemde faaliyette olur…  Bu tarz kullanıcılar tekrar yetkilerini edinmek için daha önceki süreçleri yeniden yaşamak zorunda kalırlar.

Tüm bunlardan dolayı sistemdeki etkinliğinizde ve içerik üzerindeki davranışınızdaki durumunuz hem sistem için hem de kullanıcılar için çok önemlidir. Bu platformun daha iyiye taşınması için en az bizim kadar istekli olduğunuzu biliyoruz…


FAYDASIZ ROLLER

Diploider: Bu role dönüşen kullanıcılar sistemde hiçbir işlem gerçekleştiremezler, belirli bir süre sistemde sadece okuma işlemi gerçekleştirebilirler, bu sürenin sonunda da sistemden tamamen uzaklaştırılırlar, giriş yapma yetkileri ellerinden alınır.

  • Paylaş
4

Hakan, Hangi rol ile donatıldığını kullanıcılar nasıl öğrenebilir.

Serkan Kiose, Bu yanıtı güncelleyeceğim... Bu sistem çok daha farklı bir hal aldı.. Nasıl oduğunu gün içinde bu yanıtı güncelleyerek anlatacağım.

Hakan, Bazı satırları okurken kendimi zaman tünelinde hissettim , eski versiyonlar gözümün önüne geldi.

Serkan Kiose, Bazen bakıyoruz biz de eski eksan görüntülerine... Nereden nereye :)... Ne günler yaşadı bu yer...

Bu konu ana yorumlara kapatılmıştır! Sadece alt yorum yapabilirsiniz!
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

610 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları