Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid kullanıcıları olarak sitemizin internet ortamında daha fazla tanınmasını sağlamak amacıyla nasıl bir Organizasyonel (Örgütsel) Girişim Projesi yaratabiliriz?

Bir kurum ya da kuruluşa bağlı olmaksızın kendi bireysel çabalarıyla bir projenin ya da toplumsal hareketin diğer insanlarla beraber örgütlenmesini organize eden kişiye Organizasyonel (Örgütsel) Girişimci denir.Düzenle
 1. Arama motoru yapın
 2. Fatih projesinde öğrencilerin kaynak olarak kullanabileceği özel bir bölüm oluşturun (Bir nevi wikipedi. Soru cevaplı, ama kurguyu dikkatli tasarlamak gerek)
 3. Yazılımınızı firmaların kendi iç ağlarında kullanabileceği şekilde özelleştirin
 4. Çeşitli konular ile ilgili özel sayfalar oluşturun. Örnek: linux.inploid.com sayfasında linux ile ilgili sorulmuş tüm soru ve cevapları bulabilelim. inploid.com/n/linux bu sayfaların görünümünü daha kullanışlı yapabilirsiniz.
inploid kullanıcıları olarak..

 1. Eğer bloğun varsa tanıtım yazısı yazabiliriz.
 2. Wordpress için belirlediğimiz konu başlıklarında inploid'e link verecek bir modül yazılabilir.
 3. Sosyal ağlarda inploid sayfamıza link verilebilir.
 4. Çevremize inploid'i öneririz..
 • Paylaş
2

Mahir Uskan Batmaz, Sorum yanlış anlaşılmış sanırım. Inploid ekibinin değil, inploid kullanıcılarının yapabileceklerini bir proje haline getirmekten bahsetmiştim :)

Bülent Sakarya, Aslinda ilk cevaplarken bu ikileme dusmustum, cevabima ek bir kac madde ekledim.

Günümüzde her internet kullanıcısının sahip olduğu sosyal ağ kimlikleri mevcut. İnploid kullanıcılarının bu noktada üstüne düşen: kendi merak ettiği konuların cevaplarını sosyal ortamda paylaşmasıdır. Bunun yanında her ne kadar anlamı yozlaşmış olsa da mevcut forumlardaki tartışma ortamlarında referans olarak gösterilmelidir. Ayrıca inploid kullanıcıları site içeriğinin genişlemesinde yardımcı olmak maksadıyla aktif bir şekilde soru sorup cevaplandırması gerekmektedir.
 • Paylaş
İnploid TV'yi hayata geçirip, soru cevap röportajları ile görsel etkileşim yaratabilirsiniz. İnsanlar çok konuşmaktan hoşlanır ama çok yazmaktan pek hoşlanmazlar. Görsel etkileşim oldukça keyifli olacaktır.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

942 Görüntülenme10 Takipçi3 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • inploid'in yaygınlaşması için neler yapabiliriz?