Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid mobil uygulaması ne zaman çıkacak? Ya da en azından m.inploid.com tarzı bir mobil site ne zaman açılacak?

İnploid mobil tarafta orta ve uzun vadede bir kaç uygulama ve bir mobil site ile kullanıma açılacak. Ancak, bunlar için daha zamana ihtiyacımız var.

Mobil site; ilk olarak yapacağımız iş mobil tarafta. Aslında buna muhtemelen paralel yürüteceğimiz bir iPhone uygulaması da App Store'da yerini alacak. Bu ikisi için henüz bir tarih veremem ancak en kısa sürede bunları çıkarmamız lazım..

Özellikle fonksiyonel bir mobil site cep telefonu uygulamalarından önce çok işe yarayacaktır.

Bu arada bir not; detaylarını şimdi veremem ancak, iPhone uygulaması olarak sadece bir adet değil, farklı ihtiyaçlar için birkaç adet uygulama çıkarmayı planlıyoruz :) Bir de sürpriz bir iPhone uygulaması gelecek, inploid'in soru cevap konseptinin dışında bir uygulama, onunla ilgili de detay veremem şu an malesef.
  • Paylaş
18

Turker İnanmaz, İşte bu harika haber!
Standart site üzerinde android default browser ile giriş yaptığımda soru yanıtlayamıyorum. Textbox'taki eklentiler orada yazıyazmama engel oluyor. Büyük ihtimalle ajax engel oluyor sanıyorum. Anlam veremedim, sadecce soruyu sorabildim. Açıklama yazamadım.

Ek olarak, seve seve beta tester olurum. :)

Hakan Köse, Android için aynı sorunu bildiren ilk kişi değilsin, yarın bu konuyla ilgilenicem :) Tester konusunda ise seve seve kabul ederiz. :)

Hakan, andorid te yanıt text ve mesaj text çalışıyor. belki android vesiyon sorunu olabilir benim HTC WILD FIRE S androis versiyonu 2.3.5

Hakan, ayrıca hazır yeri gelmişken yazılım ekibine teşekkür ve teriklerimi gönderiyorum. mobil site olmaksızın aynı web sisteminde androidte sadece text box lar gelirken, bilgisayardan girdiğimiz de eklentileri ile beraber html editörüde çalıştıran box geliyor. bunu nasıl yaptınız bilemem ama harbiden tebrikler.

Hakan Köse, :) Teşekkürler. Çok çok zor bir işlem değil aslında ama üzerinde çalıştığımız bir durum.. Hatta bugün bununla ilgili bir güncelleme daha yapıyoruz. HTML Editörde de bazı eklemeler ve değişiklikler gelecek bugun..

Hakan, aman hocam elleşmeyin :)) yada cep bölümüne bulaşma da naparsan yap :)) 1 yılımı aldı bunu yazdırmak size :)

Hakan Köse, :)) Yok yok, sorun yok endişelenme, sadece teknik bir güncelleme olacak o tarafta.

Turker İnanmaz, HTML5 mobil arayüz bekliyoruz :) txt olayını henüz deneyemedim. Net paketim biraz sıkıntılı.

Hakan Köse, Mobil site cidden çok iyi olacak, ama zaman lazım :)
Ayrıca bir de sürpriz yapmayı planlıyoruz; Windows 8 ile ilgili :)

Turker İnanmaz, OSX ile ilgili sürprizde isteriz. :) En azından ben tek başıma isterim belki sanırım galiba heralde.

Ramazan Bilgin, OSX için de bir sürpriziniz olsun. Masaüstü programı çok güzel olur.

Onur, android test konusunda yardımcı olabilirim.

Hakan Köse, Teşekkürler, Android tarafında yapacağımız geliştirmeler ve yan ürünler için henüz çok erken. Ancak, öyle bir durumda iletişime geçebiliriz.

Turker İnanmaz, Aslında adobe air ile bir uygulama yapılsa veya HTML5 ile desktop ve portable rahatlıkla görüntüleyebilir ve gönderi yazabilir diye düşündüm şimdi. (Valla yeni geldi aklıma öyle pat diye. Android, osx'i felan peş peşe okuyunca)

Hakan Köse, Aslında bizde benzer bir düşünce içindeyiz. Mobil siteyi çok çok iyi yapabilirsek, hem telefonlarda hem de tabletlerde ciddi bir sorunu çözmüş ve bir sürü ayrı platform için uygulama geliştirmek durumunda kalmamış olacağız. Ancak, bunun yanısıra düşündüğümüz küçük uygulamalar var inploid ile entegre, ihtiyacınızın türüne göre farklı işleri halleden küçük application'lar. Bunlar da sıralamada bekliyor.

Ancak, tüm bunlardan önce, yakında (1 hafta içinde) inploid'de çok köklü birkaç değişiklik geliyor. Profil Sayfaları değişiyor, yeni bir Feed sistemi devreye alınıyor ve bir de burada şimdilik açıklayamayacağım (test etmemiz lazım) çok yenilikçi ve hatta belki de ilk defa bizim uygulayacağımız bir yönetim sistemi geliyor.

Bir süredir sessiz sedasız çalışıyoruz ve topluca bir güncelleme yapalım istedik :) Mobil site bizim de kafamızı sürekli kemiren bir sorun ve ona da artık sıra gelmek üzere diyebilirim :)

Hakan, Mobil site ihtiyacı had safha da değil yorum ve mesaj da html editör kaldırılınca hatalara geçiçi çözüm oldu bence, web te artık teknoloji ve içerik sorunlarida çözülüyor, hatta çoğu çözüldü bile, bahsedilen yeni sürüm de birçok sorunu çözecektir, evri ting vil bi gud.:)

Teknoloji Cerrahı, Umarım androide de çalışmalarınız vardır, en kısa süre bekliyoruz uygulamayı :)

Serkan Kiose, Webview tabanlı olarak yaptığıımız bir uygulamayı şu anda Google Play Store'a koyma işlemleri ile uğraşıyoruz. Native değil ve bildirim (push notification) kısmı sınırlı ama kullanımınız açısından yine de faydalı olacaktır diye düşünüyoruz. Uygulama inceleme ve onay sürecinden sonra Google Play linkini inploid'de yayınlayacağız. Aynı şekilde iOS ve Windows Phone için de benzer işlemleri yapıyoruz bu arada.

Mobil web uygulaması var
m.inploid.com
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

708 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları