Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid nasıl kullanılır?

inploid nasıl kullanılır ve en iyi şekilde nasıl faydalanabilirsiniz? Video ve resimli anlatım...Düzenle
inploid sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmek için elinden geleni yapmaktadır. Çıktığımız bu yolda sizlerden gelen geribildirimlerle hedeflediğimiz yapıyı geliştirdik ve daima da geliştiriyoruz. Gelinen noktada inploid'e eklenen birçok özellik ile inploid'in en verimli şekilde nasıl kullanabileceğine dair bu özet yazıda birtakım bilgiler bulacaksınız. Not olarak şunu da düşeyim: sistemdeki birçok özellik ile ilgili açıklamayı inploid yardım ağında bulabilirsiniz:inploid.com/n/yardim inploid ilgi ve uzmanlık alanlarınıza uyan ağları (kişileri) bulmanıza ve yaratmanıza yardımcı olur. inploid'de bu doğrultuda gerçekleştirebilecekleriniz şunlardır:
  • Merak ettiklerinizi ilgili kullanıcılara sorabilirsiniz.
  • Yazı/Makale/Blog Yazısı yazabilirsiniz .
  • Diğer kullanıcıların yazdıklarını/sorduklarını düzeltebilir ve içeriği daha da geliştirebilirsiniz.
  • Konu başlığı ekleyebilir veya mevcut konu başlıklarının resmini, açıklamasını düzenleyebilirsiniz ve bu başlıkların daha da geliştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Yazı Yazmak: Tatil dönüşü gittiğiniz yer hakkında edindiğiniz tecrübeleri; mesleğinizi icra ederken yaşadığınız türlü konuyu; başınızı ağrıtan bir sorunun çözümünü bulduğunuzda bunu nasıl yaptığınızı ya da internette yoğun araştırmalar sonucunda işinize yarayan herhangi bir bilgiyi/çözümü; kullandığınız bir cihazın incelemesini ve buna benzer bir çok şeyi yazı/makale olarak sisteme ekleyebilirsiniz . Yazılarınız, profil sayfanızdaki 'Yazıları' kısmında görüntülenir ve hem profilinizi ziyaret eden insanlar tarafından hem de yazınızı dahil ettiğiniz konu başlıklarındaki kişiler tarafından -bu konu ile ilgili kullanıcılar tarafından- görüntülenir. Tecrübenizi diğer kullanıcılara aktararak, benzer problemler karşısında onlara yol gösterici olabilirsiniz. Başkalarının yaşadığı tecrübeler de sizin için aynı işlevi görecektir. Eklediğiniz yazıyı isterseniz diğer sosyal ağlara ve bloglarınıza da göndererek daha fazla insanın fayda görmesini sağlayabilirsiniz.

Bazı kullanıcıların örnek paylaşımları:
Soru Eklemek: inploid'e soru eklemek, bilgi almak istediğiniz bir konuda hedeflediğiniz meslek gruplarını veya sorunuzun ilgili olduğu ağları bilgilendirmek anlamına gelmektedir. Sorunuzu doğru şekilde ağlara dahil ederseniz en kısa sürede bu konuda bilgili insanlar cevap verecekler ve karşılıklı fikir alışverişi yapabilmeniz sağlanmış olacaktır. Sorunuzu eklerken bu kurallara uymanız yeterlidir: inploid.com/ask sayfasında Soru Ekleme sayfasına sorunuzu yazmaya başladığınız anda sağ taraftaki kuralların bulunduğu bölümde yazdığınız kısım ile benzerlik gösteren sistemdeki diğer sorular dikkatinize sunulur. Bu sayede sisteme aynı sorudan defalarce girilmesini önlemeye çalışmaktayız. Hem bilgi karmaşasından kurtulabilmek hem de daha düzenli bir yapı oluşturabilmek adına buna dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Düzenleme Yapmak / İçeriği Geliştirmek: inploid, tamamen ağ sistemi üzerine kuruludur ve her zaman her içeriği doğru yere taşıyarak kullanıcıların ağ grupları içerisinde daha efektif olarak etkileşime girmesini sağlamaktadır. Hem bu yapıda hem de soru sorma ve cevap verme/yorum yapma yapısında her türlü içerik kullanıcılar tarafından düzenlenerek daha da geliştirilebilmektedir. Diğer kullanıcıların yanıtlarını düzenleyerek o içeriği daha da geliştirebilirsiniz.

Konu Başlığı Eklemek / Düzenlemek: Aynı şekilde konu başlıkları yapısında ve konu sayfalarında da her türlü içerik düzenlenerek geliştirilebilmektedir. Herhangi bir konuya ilgili olduğu bir fotoğrafı yükleyerek görsel olarak daha anlaşılır bir hale getirebilirsiniz. Ya da konu açıklamasını girerek o konunun ne ile ilgili olduğunu belirtebilirsiniz.
  • Paylaş
Bu konu ana yorumlara kapatılmıştır! Sadece alt yorum yapabilirsiniz!
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

417 Görüntülenme10 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları