Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid neden bağımlılık yapmıyor? Neden ayda yılda bir kullanıyoruz?

Hayatta hiçbirşeyin bağımlısı olmamanızı temenni ederim :) (bununla ile ilgili olarak Bağımlılık konu başlığını inceleyebilirsiniz). Soruya dönecek olursak, inploid olarak amacımız, kullanıcılarımızın buraya bağımlı hale gelmesindense; hayatlarında farklı bir kapı açabilmelerine, farklı bir noktada çevrimiçi (online) ortamda kendilerini olabildiğinde ifade edebilmelerine, yeni bilgiler edinebilmelerine, bilgiye ihtiyacı olan diğer insanlara yardım edebilmelerine, kendilerini ifade ederken gittikçe daha iyiye yönelmelerine, kollektif bilinç oluşturarak belirli konularda bir şeyi en iyi hale getirebilmelerine, istedikleri herhangi bir bilgiye o bilginin ilgilisi kişi ile ilk elden temas kurarak ulaşabilmelerine, bir makine ile değil bir insan veya insan grubu ile aradığına ulaşabilmelerine olanak sağlamak. Bunu, mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştirmek için biz elimizden geleni yapıyoruz ve sürekli çalışıyoruz. Bizim yaptıklarımız/yapabileceklerimiz bu sitede genel olarak gördükleriniz ve arka planda yaptıklarımızla sınırlı, ama sizin yapacaklarınız bunun çok ötesinde.
  • Paylaş
İnploid'de genellikle soru cevap ve tecrübe üzerinden sosyalleşme sağlanıyor; kitle de bu yönde eğilimler gösteriyor. Biraz cool bir kitlesi var. Kedi, köpek resimleri, saçma şiirler, duygusal yazılar burda pek yok. İhtiyaç halinde kullanılıyor. Hergün düzenli burada olan pek çok kullanıcı bulunduğu gibi, birçok kullanıcı da ara sıra giriyor. Kanaatimce twitter ve facebook tarzı bir sosyalleşme aracı olmadığı için bazı kullanıcılar sürekli girmiyor.
  • Paylaş
İhtiyacımız olduğunda yani bir sorumuz olduğunda ve/veya cevap aradığımızda kullandığımız bir şey, buna ek olarak facebook ve twitter gibi kullanıcılar arası direkt iletişim imkanları, karşılıklı takip sayıları nispeten az olduğundan kısacası bu olaylar fazla aktif olmadığından olabilir, ama zamanla o da ilerler kesin. ilerleyince de bağımlılık mertebesine ulaşır kanımca. ama yine de birşeyler eklenmeli siteye diye düşünüyorum o zaman da alır başını yürür. bence sitenin bazı eksik tarafları yok değil imaj anlamında. simgesel anlamda. yani mesela google ın zamanında bir uygulaması kapatılmıştı, alanında uzmanları birleştirmişti ücretli olarak. ama tutmadı. inploid bunu kapsıyor işte ama ücretsiz pek tabii.bunun yanında kapsadığı başka şeyler ise, dikey alanlar yani mesela sadece yazılım veya sadece müzik alanında soru cevap sitelerini birleştirebilecek bir yapısı var ve sanki bunu amaçlamış başlangıç fikri olarak ama, o imajı vermiyor site çok fazla. yani bu özelliğini direk gözümüze sokmalı inploid imaj olarak. yani mesela eksisozluk çok uzun süre ve hala da, google yerine birçoklarımız için bilmediklerimizi ilk araştırma adresi oldu bence. bence inploid bu konuda çok daha fazla potansiyele sahip. o yüzden soru girdilerini detaylı araştırma, cevaplara daha ayrıntılı araştırabilme ve ulaşabilme, soru sormaya daha fazla teşvik ve kullanıcılar arası iletişime daha fazla imkan sağlanırsa işte o zaman inploid in eksik tarafları tamamlanır ve çok güzel bir yerlere gider. bunlar benim nacizane önerilerim. kolay gelsin ...
  • Paylaş
Sitenin içeriği soru-cevap ve fikirlerimizi ifade etmekten ibaret olduğu için. Beklentiler içinde olmamızı sağlamadığından dolayı.
  • Paylaş
Bağımlılık yapmadığını kim söylemiş. 1 Hafta da esir etti beni kendine. Kaynak kodlarından
<kokain></kokain>
taglarını aradığım doğrudur :)
  • Paylaş