Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid üyelerinin diğer sosyal ağlara göre daha nezih olduğu fikrine katılıyor musunuz?

Kişilerin değil platformun nezih olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman ayarsız mesajlar olsa da (-ki benimde ayarsız mesajlarım var) platformun genel yapısı içinde önemsiz bir miktar. Burası da toplumun içinde bulunan ve diğer sosyal platformlarda iyi kötü hesapları bulunan kişilerden oluşuyor. Moderasyonun emeği sayesinde platform nezihleşiyor. Kullanıcılarda uyum sağlıyor sadece bireysel biz nezihlikten çok bence platformun yönetimin sağladığı bi nezih olma durumunu yaşıyoruz.

Ayarsız mesajlara, verdiğim ayarsız cevapları düşününce inploidin nezih bir ortam olmasına katkı sağladığımı düşünmüyorum. Sezarın hakkı sezara :)
  • Paylaş
1
En azından "sorulara zuahah xD" diyen tipler yok. Bunun dışında fikirler önemlidir. Yanlışı da doğrusu da. Hatta yanlış fikirleri buradan takip etmek de güzeldir. Nezihlik konusuna gelince burası bir konuya odaklanmış sosyal bir ağ olmadığı için çeşitli sorular geliyor. O yüzden sorular ve yanıtlar bazen absürd gözükebiliyor.
  • Paylaş
Ben de platformun adminlerinin nezih olduğunu düşünüyorum. Ağızlarından küfür duyamayacağınız pırıl pırıl çocuklar. Bize gelince, öncelikle ben arada dellenip kötü şeyler söyleyebiliyorum hatta genellikle de üstat Nef'i'nin dörtlüğündeki gibi

"Tahir efendi bana kelp demiş
İltifadı bu sözde zahirdir
Maliki mezhebim benim zira
İtikadımca kelp tahirdir"


düz yazıda tevriye sanatının dibine vurarak ağzıma geleni hiç esirgemeden söylüyorum. Diğer arkadaşların da kimisi nezih kimisi değil ama bildiğiniz üzere bir çürük elma bütün elmaları çürütebiliyor çoğu zaman. Hatta öyle bir çürük elma da var ki her moka maydanoz olan onun sayesinde (o kendini bilmez ama bilen biliyor ne demek istediğimi, isim vermeyeyim) tartışma platformu kullanılamaz bir hal aldı. Bir de nezaketini hiç bozmadan inandıkları dogmalarıyla aşağılayan arkadaşlar var ki onları hiç nezih bulmuyorum. Ayrıca bilginin ya da zekanın kırıntısını barındırmadan fikirlerini nezaket çerçevesinde de olsa son bulmaz bir enerjiyle hep aynı şeyleri yazarak savunan arkadaşları da nezih bulmuyorum. Bir kaç tane gerçekten nezih insanın da varlığının farkındayım ama onlar da sitede aktif değiller, muhtemelen polemikten çekiniyorlar.


Şimdi tabii kıyaslama yapacak olursak sitemiz inci sözlüğe göre adeta zemzemle yıkanmış.
  • Paylaş
Diğer platformlara göre daha az kalabalık olduğu aşikar(bence iyi birşey), ancak bütün üyeler "harika-süper" gibi bir genelleme yapmak yanlış. Bu fikrimi özellikle tartışmalar kısmını gezindikten sonra çok daha iyi anlayacaksınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

220 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları