Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de değişmesini veya gelişmesini düşündüğünüz şeyler nelerdir?

Kendi yanıtlarım içinde arama yapabilmek isterdim hatta İnploid içindeki genel aramanın da Google'daki gibi gelişmiş olmasını isterdim. "Bunu mu demek istediniz? " demesini, arama için verdiğim sözcüklerin her halini, benzerlerini, eş anlamlısını, değişik sıralanmışını, yanlış, doğru yazılmışını arayabilmesini ve bunu hızlı yapabilmesini isterdim. Buradaki bilgi gün geçtikçe artıyor ve artık aranan bilginin bulunması gittikçe zorlaşıyor. Sözcük düzeltme robotu yerine arama fonksiyonu geliştirilse daha faydalı olur kanaatindeyim. Sanırım kupa falan bir şey değil en pahalı istek benimkisi... Bunun dışında bence site fevkaladenin fevkinde. :)
  • Paylaş
Soruların kalitesini ya da verimliligini artirmak icin bi filtre olmasi gerektigini düşünüyorum. Ör: "gözünün üstünde neden kaşın var? " seklinde benzeri cok fazla soru var.soru sorulmak icin sorulmus olduğu cok bariz.kimisini etkilemez olsa. Da benim icin samimiyeti azaltan gercekten merakı olduğundan değil laf olsun diye sorulan sorular. Ve bunlar gerçekçi sorular arasinda beraber bir havuz şeklinde bulunuyor.ciddi sorulara ulaşımı etkiliyor. Ya da ben de olduğu gibi kişinin cevap verme isteğini baltalıyor.

Bir diğer dikkatimi ceken husus;
Sağlıkla ilgili konuya inşaatçı, ticaretle ilgili konuya makine muhendisi, bilgisayar muhendisligi ile ilgili konuya modaci gibi ozel ilgi dışında profesyonel bilgi sahibi olmayan kişiler cevapliyor. Google'a giriyor buluyor bisi kopyaliyor doğruluğunu bilmeden. İnternet birçok yanlış bilgi ile de dolu sonuçta. Kopyalama turu cevapları herkes yapabilir yani soruyu soranda bunu yapabilir neden burda soruyor peki? Sadece Kitabi bilgi aradigindan değil yanitliyicinin gerek bilgisinden gerek tecrübesinden gerek yaşadıklarından çıkan birikimi sentezi görmek istiyor. Ya da benim beklediğim bu inploidde. Yoksa google'a yazar okuruz zaten.inploid'i farklı kılan bisiler olmali.
  • Paylaş
4

Şaman, İlk isteğiniz sanki imkansız gibi. Yabancı benzer sitelere de baktığınızda soruların büyük bir kısmı aşkın püsürü hayatın amacı şeklinde ama ikinci problem için aklıma bir şey geliyor. Özellikle sağlık konusu tabii ki özel bir konu her insanda var, her insan rahatsızlanıyor, çeşitli semptomlar gösteriyor ve bir şekilde tedavi oluyor. Ben de dahil tecrübelerimizi paylaşmaktan çekinmiyoruz ama bir doktorun buna itiraz etmesi de anlaşılır bir şey. Yirmi sene önce falanca kişiye uygulanan tedavi bugün filanca kişi için zararlı bile olabilir. Ben konumla ilgili sorulara başka meslekten insanların yazmasından rahatsız olmuyorum zaten çoğu zaman herhangi birinin de fikri olmuyor. Yalnız tıp konusu özel belki soru sorarken yanıt iste seçeneklerinde sadece şu meslek grubunun yanıtlarını al seçeneği olabilir. Tabii bu durum yanıtların kalitesini arttırabilir ama aynı zamanda da altı bomboş bir yığın soruya yol açabilir. Bu nedenle belki bu uygulama sadece tıp doktorlarının hatta sadece uzman doktorların yanıtlarını al şeklinde olup sadece tıbbi sorular için olabilir.

Thecrazyhands, Evet belki dediğiniz gibi yurtdışı ornekleri boyle olabilir ama boyle gelmis boyle gider seklinde dusunmemeliyiz. Uzun suredir inploiddeyim ama bu konularda pek bir değişiklik goremedim. Inploid'un hakettigi yerde olduğunu dusunmuyorum.bu siteye sempatim var.hikayelerini seviyorum kurucuların ve çalışkan olduklarını düşünüyorum. insanlar bi şekilde görüyor ve üye oluyor siteye ama devamlılığı olmuyor üyenin.benim uye olduğum tarihten yone gözlemim bu. Siteyi baska yönlerde canlı kılacak bisiler lazım diye düşünüyorum. Salt bilgi amaçlı bisi oldugunda kisi arama motorlarını kullaniyor zaten. Inploid daha farklı kılınmalı.

Şaman, Meslek filtresine ne dersiniz, sadece meslek grubuna tıklanınca başka kimse yanıt veremeyecek. Yani tıbbi sorular için kaygılarınıza çok hak veriyorum o nedenle belki sadece tıp doktorları şeklinde filtre olmalı. Diğer konular cidden o kadar hassas değil. Diğer, banal soruları filtreleme diye bir sistem olmadığını söylemek için yabancı sitelerde de aynı yazdım. Onlar için benim aklıma bir filtre gelmiyor. Sizin bir teklifiniz varsa eminim adminler buradaki diyalogları ilgiyle takip ediyorlardır, rahatça yazabilirsiniz. Aslında o tür sorularla karşılaşmamak için ağlar var. Saçma bulduğunuz bir sorunun üstündeki ağa gidip takibi bırak seçeneğini seçerseniz o ağdaki sorular artık size gelmiyor. Tabii kullanıcı aşkın püsürü sorusuna tıp ağını açarsa yapacak bir şey yok ama onu da yapan çok olmayacaktır.

Thecrazyhands, Meslek filtresini 8 ay once serkan beye mesaj olarak atacaktim çünkü cok rahatsiz oldugum yanlis paylasimlar yapiliyordu.fakat sonrasında sitenin kisitlanacagini dusundum.ustune düşünmedim nasıl cozulebilir diye.fakat ara ara girdigimde değişikliğin olmadığını gorunce yazma gereği duydum bunları. dediginiz dogru her soruya filtre yapılamaz aslında sadık, özverili, paylaşımcı, gerçekçi uyeleri görmeli inploid'da.bu kişiler birbirlerine onerilmeli belkide.inploid'in bende yarattığı olumsuz yanları soyledim ama çözüm onermedim farkindayim.kolay bisi olmadığını biliyorum ama dikkat cekmek istedim.eger benim projem olsaydı bu site ilk işim bu uye ve paylaşım olayına kafa yormak olurdu.

Burda yazılanların dışında arka planın bu denli parlak beyaz olması gözleri yoruyor, kendi arka plan temamızı yapabilmemiz gerçekten inploide daha iyi noktalara taşıyabilir.
  • Paylaş
Sitenin reklamının yapılması lazım. Site tam bir ceset şu anda.
  • Paylaş
Yorumlarımız başlıklarımız neden siliniyor gerekce sunulması
bildirim seslerının daha belırgın olması
çok basit soru ıcerıklerının yuklenmemesı
gif yüklenebilmesi
oforum oyunları olup forum kullanıcılarıyla beraber oynanabilmesi

Not: yeni olduğum için belki olmasını istediklerimden olanlar olabilir. Saygılar.
  • Paylaş
Sorulara yorum yapabilme özelliği olsaydı daha güzel olabilirdi. Soruya cevap vermeyip, yorum yapanlar soruların altını gereksiz kalabalığa dönüştürüyorlar. Şu soruya bakarsanız demek istediğim anlaşılır: inploid.com/t/uzaylilara-inanir-misin-va... Soru altında mesajlaşanlar bile olmuş.

Ayrıca tüm bunlarla ilgilenen bir moderasyon yok mu? Cevapları düzenleyebiliyoruz ama silinmesi gerekenler de var.
  • Paylaş
1

Uras Eymen, Bu soruda dahi yazım hatası var ve yetkililer tarafından kilitlenmiş. Tamam, gözden kaçmış olabilir ama böyle şeyler de sitenin kalitesiyle ilgilidir. Biraz daha dikkatli olunursa, burası herkes için daha güzel olur.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

214 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt