Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de görünümle ilgili neyi değiştirmek gereklidir?

- Kategori Butonu fena olmazdı
- Dil ayarlarını bulamadım
- Profilinizdeki yaptığınız etkinlikleri arzu ettiğiniz şekilde gizleyemiyorsunuz.
- Tasarım olarak oldukça iyi bence
 • Paylaş
3

Serkan Köse, Kategori kısmı yerine Konula linki mevcut inploid.com/networks . Dil ayarları da soru sayfalarında en altta footer kısmındaki linkten değiştirilebiliyor. Tasarım ile ilgili düşünceleriniz için teşekkürler :) (tasarım köklü olarak değişecek ama umarım yenisini de beğenirsiniz şu an üzerinde çalışıyoruz). Etkinlikleri seçime bağlı gizlemek çok eskiden olan bir şeydi ancak kullanılmadığı için faaliyette değil bildirimler ve aktiviteler için malesef.

Hakan Keçeci, Teşekkürler

Serkan Köse, Rica ederim :)..

Görünümle belki pek ilgisi yok ama bazen yorum yaparken yazı birden siliniyor. Otomatik taslak kaydetme de olmasa... :)
 • Paylaş
2

Ahmet Avcı, Aynen, ben onu yanlışlıkla mouse tab a elim değiyor ondan zannediyordum. Otomatik kaydetmenin de kaydetmediği birçok durum da oldu.

Serkan Köse, Bunu yaptık. inploid.com/drafts/recovery linkinde taslaklarınız sürekli kaydedilip yanıtınızdan 24 saat sonra otomatik siliniyor..

Kitlenin katılımını büyütmek için 'İlgili Sorular' ,'Yanıtsız Sorular', 'Trend İçerik' kısmı yani sağ sütun banner'lı hale getirilebilir. Çünkü bazı yazanlar, yazılarında, sorularında, cevaplarında resim ya da hareketli öğeler kullanıyorlar.

Üst çubuk menüsü (Anasayfa, Yeni, Sorular vs. Bulunan), sayfada ne kadar aşağı inerseniz inin, bu menüye tekrar ulaşmak için en yukarıya çıkmanız gerekmeyecek şekilde belirmeli (Linkedin bunu yapıyor, gayet kullanışlı yapıyor sayfayı)

Sayfaları, üyeler kişiselleştirebilirler görünüm açısından.
 • Paylaş
2

Şaman, Bu sonuncusunu çok beğendim, sayfa kişiselleştirme olayını 10 sene önceden beri Myspace yapmakta. Hepimiz sayfamızdaki ögeleri kendimiz yerleştirip, istediklerimizi açık önümüzde istemediklerimizi kapalı, menülere gömülü bir şekilde kullanabilmemiz ideal olurdu. Ne dersiniz bu konuda bir tartışma açsak mı?

Serkan Köse, Üst menüyü soru sayfaları dışında sabitleyebiliriz. Bunu konuşuyoruz aramızda. Sayfa kişiselleştirilmesi de artık yapabiliriz dediğimiz konulardan ama sınrları hala tartışma konumuz.. teşekkürler düşünceleriniz için..

Ana Sayfada, sağdaki Trend Konular, Anlık Aktivitelerin altına da, profil sayfamızda çıkan İlgilendiği Konular olabilir. Solda da boşluk var, orada da olabilir.
 • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Bildirimler kendi içinde detaylanabilir, Puan Bildirimi, Yorum Bildirimi, Takip Edilen Soruya Yanıt Bildirimi gibi. Hatta bazıları açılıp kapatılabilmeli profilden.

Görünümü gayet hoş, bence böyle kalsın.
 • Paylaş
Genel olarak tasarımı gayet iyi.

Dikkatimi çekenler ve önerilerim şunlar;

 1. En beğenilen cevap soruyla eşit yazı boyutuna getirilebilir.
  Soruların yazı boyutu büyükken cevaplarınki neredeyse 3 kat küçük.
  Bazen öyle uyuz durum oluyorki adam neredeyse propaganda yapar gibi soru soruyor ve sorusu sitede afiş gibi büyük puntolarla dururken biri doğru cevabı verene kadar sergileniyor bu soru. Cevap verilse bile o soru halen orda büyük puntolarla duruyor. O yüzden cevap ve soru için eşit değerde yazı karakteri uygulanabilir.

 2. Her sorunun yanında ne kadar cevap geldiğine dair baloncuk halinde sayaç bulunabilir.
  örnek;
inploid Yardım3. Konu veya Kategori tagleri ikinci plana alınabilir yani şuanda her sorunun başında konular yer alıyor "İnternet konusuna yeni bir soru eklendi" gibi . Halbuki sorunun altında konu tagi bulunabilir;
örnek;
inploid Yardım
hatta twitterla bağlantılı bile yapılabilir bu tagler (paylaşma anlamında) ;


4. Mobil tasarımı için Twitter gibi bir arabirim kullanılabilir.

inploid Yardım

Önerilerim böyle.İlgililere teşekkürler.
 • Paylaş
2

Serkan Köse, Teşekkürler yorumlarınız için.. Hepsini inceleyeceğiz..

Cevap yazdığımız metin kutusu daha büyük olmalı veya fare ile büyütebilmeliyiz. Detaylı cevap vermek için başka araçlar kullanıyorum sonra buraya yapıştırıp gönderiyorum :)

Cevap verilmemiş bir soruya girdiğimizde yanıt isteği için açılan kutu kapatılabiliyor olmalı. ("Aşağıdaki kişilerden yanıt isteyerek süreci hızlandırabilirsin" başlıklı kutu)
Belki collapse menü gibi, kullanıcı tarafından görünür görünmez yapılabilir.


Örnek kod yazdığımız robot girintileri silerek yorumu düzenliyor, bunu yapmasın.
inploid.com/t/bir-programin-yaptigi-isl...
 • Paylaş
1

Serkan Köse, Teşekkürler.. Metin editörünü çok çeşitli denemelerden geçirip bu hale getirdik. Bahsettiğiniz özellik bir zamanlar mevcut idi ancak hem kullanılmadı hem de kullanıcılar dah sade olarak yazmak istediler o yüzden kaldırdık. Ancak bu kounda editörün geliştirilmesi gerekli diye düşünüyoruz biz de. Bu arada editördeki Google arama kısmını hiç kullandınız mı?

Bence inploid'de sohbet kısmı olmalı. Takip ettiğimiz arkadaşlarımızın online yada offline durumlarını görebilmeli onlarla online oldukları zaman sohbet kısmından muhabbet edebilmeliyiz.
 • Paylaş
1

Karl Engelpert, Bence bu zamanla olabilir ancak şu anda sitenin gelişimi, içerik üretimi açısından handikap yaratır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

628 Görüntülenme16 Takipçi8 Yanıt