Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de merak ettiğiniz, yanıt verdiğiniz, yorum yaptığınız konularda ondan fazla yorum var ise geriye kalan ilk sayfada görünmeyen yorumları da okuyor musunuz mesela 50 tane daha varsa?

Daha az ya da daha fazla sayıda yorum yapılması birkaç şeyin göstergesidir bence:
  1. Konu trend bir konudur ve talep görüyordur.
  2. Konu bir tartışmaya açık bir konudur, ve insanlar karşıt görüşlerini ifade ediyordur.
  3. Konu çok fazla genel bir konudur ve her gören bir yorum bırakıyordur.
Her durumda da yorumların kalitesi ya da değeri hakkında bizlere fikir verebilecek tek şey, yorumların "beğen"ilmesi veya paylaşılmasıdır.

Yorumun ya da konunun şikayet alması ise bize konunun/yorumun oluşturucusu hakkında negatif bir bilgi veriyor. Bunun yanısıra, şikayetin reddedilmesi gibi bir durum ise bize şikayet eden hakkında bir fikir veriyor.

Tüm bunlar inploid içerisinde uyguladığımız bir mekanizmanın bazı parçaları ve zaman içinde tam olarak mekanizmayı devreye aldığımızda her üyemizin bir "saygınlığı" ve gerçekten etkileşilebilir "fikir/düşünce havuzu" olacaktır.

Bu bilgiler ışığında inploid'de süreç içerisinde tüm yorumları okumadan da dopru sonuca daha kısa sürede ulaşmanız mümkün olacak.

Son olarak, yakın bir zamanda devreye aldığımız bir sistem ile artık inploid'de bir konuya sadece 1 kez yanıt verebiliyorsunuz. Ancak, yorumunuzu düzenleyebilir ve geliştirebilirsiniz. Ve ek olarak yorumunuzun altında alt yorumlarda istediğiniz kadar konuşabilirsiniz. Dolayısıyla eskisi kadar çok sayıda (sayfalar dolusu) yorum bundan böyle oluşmayabilir ama daha doyurucu yorumlar geleceğinden eminim.
  • Paylaş
Tabii ki okuyorum; özellikle de cevap verebileceğim bir soru ise. Benim vereceğim cevabı, bir başka kullanıcı vermiş ise o kullanıcıya destek oluyorum veya daha farklı bir yorumlama ile cevap veriyorum.
  • Paylaş
Gerçekten merak ettiğim bir konu ise okuyorum,çok sayıda farklı bakış açısı ve tecrübe...
  • Paylaş
Bir ara yorum düzenlerken neredeyse bütün yorumları okudum. :)))
  • Paylaş
Tablette cevapların tamamını okumak zor oluyor , ama okuyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

415 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt