Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de sorulan sorular bir süre sonra (deyim yerindeyse) bayatlıyor mu?

Bayatlamadan kastınızı tam anlamadım? Soruların kalitesinden bahsediyor iseniz genellikle bu dönemsel bir şey oluyor veya kitlenin bazen dönüşmesi ile ilgili diyebilirim. Ancak çok uzun sürmüyor bu durum. Çünkü aramıza yeni katılanlar bazen direk akıllarına gelen bir şeyi soruyorlar ve bakıyorlar. Sonrasında inploid'de başka insanların soru ve yanıtlarını görmeye başladıkça daha açıklayıcı, daha uzun ve daha kaliteli yanıtlar vermeye başlıyorlar zamanla. Yani kitleye ulaşma, onlara ayak uydurma ve inploid'in genel yapısını anlama süreci biraz zaman alabiliyor. Bu sebeple arada farklı sorular, içtenlikle sorulmuş ama bilgi içermeyen sorular da oluyor. Eğer kastınız bu durum değilse başka tabii : )
  • Paylaş
3

Gökhan Biçer, Halk diliyle soru sorunca, değişik yörelerden geldiğimiz insanlar olduğumuz için sorular pek aydınlatıcı olmuyor, bunu kabul ediyorum. Kastetmek istediğim, bir sorulunca bir süre yanıt alıyor olabilir ama zamanla o soru bir köşede kalıyor ve artık irdelenmiyor. Tıpkı tozlu raflarda kalan bir eşya gibi. Yoksa, çok eskiden sorulmuş sorular farkedilip yanıtlanmaya devam ediyor mu?

Hakan Köse, Aslında bunda haklısınız ancak bu engellenen bir durum değil, oran olarak daha az olsa da çok sayıda yanıt almış sorular aylar sonra, hatta yıllar sonra yanıt alabiliyor.

Bundaki en önemli etken "konu başlıkları" ve sizin hangilerini takip ettiğiniz. Eğer bazı konu başlıklarının sayfalarına giderseniz, cidden yanıt vermeyi isteyeceğiniz ama çok yanı almış soruların olduğunu göreceksiniz.

Örnek olarak öylesine seçtiğim bazı konular mesela:
inploid.com/n/kitap/978/questions
inploid.com/n/is-hayati/153/questions

Gökhan Biçer, Engelleme diye bir şey aklımdan geçmiyor. Yalnız sizin verdiğiniz link'ler kişiyi konu başlıklarına yönlendiriyor. Ben salt olarak tekil sorular üzerinde durmuştum.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

189 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları