Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de soruları okurken neden bazen geyik şeyler yazma isteği doğuyor? Ve bazı sorulara geyik cevaplar yazmak okuyucular açısından olumsuz olur mu?

Neredeyse her gün düzenli olarak inploid'i takip edip, bilgim dahilinde olan sorulara cevap vermekteyim. Ancak bazı sorularda örneğin; Şnorkel alırken neye dikkat etmeliyim? Tarzındaki sorulara "nefes alabildiğinden emin olmadan alma" tarzında cevaplar yazma isteği duyuyorum. Peki bu tarz geyik cevaplar verilmesi olumsuz olur mu?Düzenle
Bence "aşağılama, hakaret, küfür" içermediğine CİDDİYETLE ÖZEN gösterdikten sonra geyik yapmanın bir sakıncası olmasa gerek.
  • Paylaş
Hepimizde oluyor o istek. Suyunu çıkartmadıkça sorun yok bana göre.
  • Paylaş
Diğer cevaplarla birlikte okunduğunda bir anlamda ''cevaplar bütününe'' zenginlik kattığını düşünüyorum. Ama karma bir bütün oluşmalı tabi ki.

Yani tam geyik şeyler değil de, kaliteli espriler, imalar, göndermeler daha sosyal bir yön kazandırıyor sanki.
  • Paylaş
Bence cevap olarak geyik yazılmasında hiçbir sakınca yok. Zaten ortam haddinden fazla ciddi. Yalnız geyik metinler yazarken dikkatli olmak gerekiyor. Buradaki ciddi insanların bazıları bu tür cevaplar için geyikten dolayı "beğenmedim"e tıklıyor. Geyikten dolayı aşağı düşen cevaplara rastladıkça, "beğendim"e tıklayarak geyiğe elimden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyorum. Umarım bu şekilde davranan başkaları da vardır.
  • Paylaş
Bazı zamanlar bana da oluyor. İtiraf etmem gerekirse sorunun ağına ''geyik muhabbeti'' ağını ekleyip olayı zorlayasım bile geliyor. :) Ama soruyu sorana saygısızlık yapmama adına besmeleyi çekip hemencecik şeytanı kovuyorum.:)Esprili, kendinden bir şeyler katarak inceden zeka göstergeli cevapları okumak hoşuma gidiyor. Patenti Hakan (@hakkan) arkadaşımıza ait olan ''saçmalama hakkı'' sözünü ara ara kullanmalı insanlar. Okumak eğlenceli oluyor. :)
  • Paylaş
Hakaret, aşağılama, inceden laf vurmalar bunlar bence olmaması gerekenler ve absült davranış biçimleri. İnsanlar burada bilginin değerini korumalı diye düşünüyorum. Geyik cevaplar burada, fazlasıyla ciddiyet ortamını ve insanların yüzlerinde tebessüme neden oluyor. Bu da canı sıkılan ya da moralsiz bir insanda duruma göre etki ediyor. Tabi ki espri ve geyiğin dozunu kaçırmadan yapılırsa daha iyi olacağı kanaatindeyim. Espri, geyik yaparken komikliğine değil empati halinde düşünülerek yapılması taraftarıyım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1013 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları