Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'deki paylaşım alanlarıma email kullanarak nasıl içerik gönderebilirim?

inploid'de bulunan paylaşım alanlarınıza email yolu ile yeni içerik gönderebilirsiniz.Düzenle

İnploid'e email göndererek Paylaşım Alanları'nıza içerik ekleyebilirsiniz . Bu sayede kullandığınız tüm cihazlardan (cep telefonu, iPad, tablet pc, vb.) inploid'e tek işlemle kolayca içerik gönderebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza gelelim. Öncelikle;  1. Herhangi bir mobil cihaz veya uygulamadan [email protected] adresine gönderilmek üzere bir mail oluşturun. Bu mailin konusu gönderinizin başlığı olacak, mailin içeriğinde bulunan link de gönderinizin içeriğini oluşturacaktır.
  2. Sonra konu veya mail içeriğine 2 adet # işareti arasına oluşturduğunuz paylaşım alanını size çağrıştıran kelimelerin bir kısmını veya tamamını girin.
    Örneğin: #Makaleler# şeklinde veya #mak# ve hatta #ma# bile olur :)
  3. Sistemimiz yazdığınız karakterlerle sizin paylaşım alanlarınızı tarayıp eşleştirmeye çalışacak ve uygun bulduğu alana gönderiyi yerleştirecektir. Şayet birden fazla paylaşım alanı ile eşleştirirse de size içinde tek tıklama ile doğru Paylaşım Alanı'na ekleme yapmanızı sağlayacak bir email dönecek (Örnek email aşağıdadır).

YeniliklerBu kadar kolay :)

Ancak unutmayın, sistemin çalışması için inploid'e kayıtlı email adresiniz ile mail yollamalısınız.Email ile gönderi şimdilik sadece email içerisinde bulunan linkleri tarayarak bir gönderi oluşturmanızı sağlıyor. Çok yakında resim ve video da desteklemeye başlayacak.


ÖNEMLİ GÜNCELLEME: Şayet gönderinizin sadece size özel olmasını ve sadece sizin tarafınızdan görünür olmasını istiyorsanız mailin başlık veya gövde metni içerisine yukarıdaki yönteme benzer bir şekilde ama 2 tane $ işareti arasına private/özel kelimelerini çağrıştıran harfler yazmanız yeterlidir. Yazmadığınız takdirde gönderiniz public/genel olarak kabul edilecektir. Örnek: $pr$ veya $ö$ veya $öz$ vb. gibi çağrışım yapacak harfler


iPad örnek kullanımı için inploid.com/goodies/ sayfasında en altta bulunan Email Gönderisi başlığına tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş
4

Burhan Çetinkaya, Platform bağımsız içerik üretmek bu olsa gerek :)

Serkan Kiose, Yapanın ellerine sağlık :)

Burhan Çetinkaya, The inploid team :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

646 Görüntülenme11 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları