Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploide sorulan sorularda, soru soranın salt öğrenmek haricinde başka maksatlar da gütmesi, soruyu muhatap alanları neden rahatsız eder?

Aklıma gelebilen tek diğer seçenek, internet kültürüne yerleşmiş bir kelime olan "Troll" seçeneğidir. Troll diye adlandırılan şahıs bir öğrenme yada yardımcı olma kurgusu ile değil, başkalarını rahatsız edip işlerini bozarak ve hatta insanları birbirlerine düşürerek, aşağılayarak veya hakaret ederek kendini eğlendirmek amacı gütmektedir. Bu site üzerinde din ve bilimi karşılaştırarak aynı eylemi gerçekleştiren çok kişi gördüm. Halen de bile bile tuzaklarına düşüyorum ya, umarım birgün akıllanırım.
  • Paylaş
Sence herkes aynı niyette olabilir mi, BoschWear?
  • Paylaş
Herkesin kendini psikolojik olarak iyi ve kötü hissettiği zamanlar olacaktır, kötü bir anında, normalde yapmayacağın, başkalarının sinirini bozabilecek birşey yapabilirsin ama bu, art niyet olmadığı için kişiyi troll yapmaz. Bir anlık öfke halidir sadece. Aslında sevgi saygı çerçevesinde zıt fikirleri ortaya koymak iki tarafında gelişmesini sağlar. Inploid gibi platformlarda bu paylaşımı sağlayabilecek çok sağlam katılımcılar vardır. Hayır, herkes aynı niyette olmak zorunda değil elbette ama bir dizi alınmalar ve yanlış anlaşılmalar sonucu taraflar, düzgün gidebilecek bir tartışmayı istemeden de olsa laf kavgasına ve hakaretlere doğru yönlendirebilirler.
  • Paylaş
1

Phiphenomenon, katılıyorum.

sorular cevaplar için
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

509 Görüntülenme3 Takipçi4 Yanıt