Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'in özelliklerini ne kadar kullanıyorsunuz?

1. Arama penceresini kullanıyor musunuz?
2. Arama yapmak için Google'da inploid'de arayacağınız terimlerin yanına inploid yazdığınızda inpolid içindeki aramanızı daha detaylı yapabileceğinizi biliyor musunuz?
inploid

3. Yazı, yanıt, link,soru paylaşımlarınızı diğer sosyal medya hesaplarında paylaşıyor musunuz? Bunun için paylaş butonuna bir kez basmanız gerekli, ardından herhangi bir sosyal medya hesabınızın yanındaki Hesabını bağla seçeneğini seçiyorsunuz. Bu kısım bence çok önemli. Bu sayede öncelikle site çok hızlı bir şekilde büyüyebilir, size de artısı sizin gibi insanların (sosyal medya bağlantılarınızın) siteye üye olması olur. Kaldı ki sitenin büyümesi tüm üyeler için yararlı olacaktır. Hem aradığınızı bulma ihtimaliniz her yeni üyeyle artacak hem de herkes kafasına göre üyeler bulacaktır. Bunu tabii sadece sosyal medya mantığıyla düşünmemelisiniz. Beraber beyin fırtınası yapabileceğiniz insanlar da bir miktar anlaşabileceğiniz insanlardan çıkar.
inploid

inploid

inploid

4. Başkalarının paylaşımlarını sosyal medya hesaplarınızda paylaşıyor musunuz. Bu da yukarıdaki nedenlerle önemli. Ayrıca paylaşım yapmanın bir de şekeri var, her paylaşım size saygınlık puanı getirir.

5. Sorularınıza eş anlamlı sorular ekliyor musunuz? Sağ alta giderseniz ekleyebilirsiniz. Bu özellik sorunuzun altına yazılan yanıtların yazdığınız eş anlamlı sorular sorulduğunda da hem site içinde hem de Google'da bulunmasını sağlayarak sitenin popülerliğine ve site içinde yanıtların bulunabilirliğine katkı sağlar. Bunun da şekeri var, her eş anlam yanılmıyorsam 2 puan ediyor. Bunu diğer tüm sorulara da çekinmeden uygulayabilirsiniz. Win win, hem site kazanır hem de siz.
inploid

6. Yazılarınıza ve diğerlerinin yazılarına o yazı içinde yanıtlanmış olan soruları ekliyor musunuz? Madde 5'deki getirilerin hepsi burada da mevcut. Yine sağ aşağıdan soruları girebilirsiniz.

inploid

Sitenin canlı tutulması için yukarıdaki özellikle sosyal medyada paylaşım seçeneklerini kullanmıyorsanız sitenin bazen çok durgun olmasından şikayetçi olmamalısınız. Facebook'u da Twitter'ı da Ekşisözlük'ü de kullanıcıları oldukları şey haline getirmişlerdir. Katkılarınızı esirgemezseniz burası da büyür, gelişir...

Bunları yapmayanlara merakımdan soruyorum, eleştiri niteliğinde değil, sadece eksiği tespit etmek istiyorum.
  1. Site çok durgun, hep aynı sorular dönüyor diye şikayet ettiğiniz olmuyor mu?
  2. Neden sitenin büyümesine sosyal medya paylaşımlarınızla katkıda bulunmak istemiyorsunuz?
  3. Facebook ya da Twitter sayfanıza layık olmadığımızı mı düşünüyorsunuz? (Hesap bağlam konusunda sıkıntı yaşıyorsanız sadece aşağıdaki geri bildirim tuşuna basarak probleminizi özetlemeniz yeterli olacaktır)
  4. Arkadaşlarınızın buradaki aktivitelerinizi görmesinden mi çekiniyorsunuz?

Bence etinden, sütünden, kılından hatta tezeğinden faydalandığımız bu sitenin ayakta kalmasının temelleri bizleriz. Büyümeyen tüm işletmeler küçülür ve yok olur. Bu yok olmayı engellemek elimizde, hatta yok olmayı engellemekten ziyade sevdiğimiz bu mecrayı büyütmek elimizde. Burada yaptıklarımızı ve diğerlerinin yaptıklarını ne kadar dışarıya paylaşırsak sitemiz de o kadar büyüyecek ve gelişecektir.

Benim yaklaşımım şöyle oluyor, Facebook'da paylaşmaya değer bulduğum bir çok şeyi önce inploid'de ardından inploid üzerinden Facebook'da paylaşıyorum. Ya da burada yazdığım herhangi bir şeyi beğendiğimde diğer arkadaşlarım da okusun diye Facebook ve Twitter'da da paylaşıyorum. Bu da yetmiyor beğendiğim diğer paylaşımları da sosyal medya hesaplarımda paylaşıyorum.
  • Paylaş
2

Birkan Aydin, inploid 'i Köse kardeşler kurdu ama kitabını da sen yazmışsın abi :)

Şaman, Dönem dönem yoğun kullanıyorum. ☺

Soracağım soru daha önce sorulmuş mu yada benzeri var mı diye bakıyorum arama yap kısmından. Sosyal medyada paylaşım yapmıyorum kullanmıyorum o kısmı artık.@ işareti koyarak arada soru vs.. Ekleyebiliyorum cevaba yada bi üyeyi etiketleyebiliyorum ama bunu da nadiren yapıyorum. Cevap yazarken en beğendiğim özellik arama yaparak resim yada video ekleyebilmemiz bayılıyorum yaw o özelliğe =).
Tabi benim bu sitede en büyük eğlencem tartışmasız rastgele soru =).
  • Paylaş
19

Şaman, Peki site çok durgun diye şikayet ettiğin olmuyor mu?
Neden sitenin büyümesine sosyal medya paylaşımlarınla katkıda bulunmak istemiyorsun?
Facebook sayfana layık olmadığımızı mı düşünüyorsun?
Bunlar cevap bekleyen sorular, sadece ilgimi çekiyor, eleştiri niteliğinde değiller.

Winterwitch, vay arkadaş soru yağmuruna tuttu :D
site çok durgun. hep aynı sorular konular ve geyikler dönüyor. çok sevdiğim bir platform burası ve popüler olması için elimden geleni yapacağım diyemem çünkü popüler olan şeyler bir süre sonra itici gelir bana yani bu halinden memnunum hatta mümkünse üye alınmasın daha =)
facebook hesabıma bağlayamıyorum defalarca denedim. arada twitter da paylaşıyorum. benim facebookta paylaşımlarımla sitenin popüler olacağını sanmam. hergün facebookta arkadaş listemi azalttığımı da düşünürsek pek faydalı olmaz =).

Şaman, Özeleştiri istemedim zaten haddim değil. Sordum sadece. @serkan @ilkesanlav facebook hesabını bağlayamıyormuş, ilgilendiniz mi? Bak soru da sadece sana değil İlke ☺ Site çok durgun, hep aynı sorular dönüyor lafını senden biliyorum yalnız. Hani sakin bir Ege koyuna tatile gidersen sakin olur, oraya arkadaşlarını da çağırırsan eğlenirsin. Seçim sonuçta senin, sakin koya gidip, eğlenceni de yanında götürmezsen sakin bir tatilin olur, şikayet etmek yerine keyfini çıkartsan daha iyi olur gibi geliyor bana.

Şaman, Büyümeyen bir işletmenin de küçülerek yok olmaya mahkum olduğunu zaten son yaptığın kursta öğrenmişsindir ☺

Winterwitch, çokta şikayetçi değilim artık :) çok fazla da cevap yazmıyorum farkındaysan okuyorum artık daha çok. ha yemek tarifi sorusu olursa ve biliyorsam yazarım tabi yine =). sessiz sakin koyda arkadaşlarım var sen varsın hakkan var belgi var var işte yetersiniz :)

Winterwitch, facebook a bağlayamamakta sorun değil açıkçası. birsürü işleri var siteyle ilgili düzenlemelerle uğraşıyorlar hala daha ciddi sorunlarla ilgilensinler boşver benim hesabı =)

Winterwitch, hahahaha :D serkan hemen bi iş planı hazırlar üstüne de argesini yapar hiç olmadı bi swot analizi yapar hiçbişeycik olmaz siteye :P

Serkan Kiose, FAcebook hesabını bağlarken hata alıyor musun? Dur mesaj atıyorum..

Winterwitch, Vay arkadaş hızır gibi yetişti :P

Şaman, Yok İlke durum öyle değil, biz sevdiğimiz bu siteye bakmazsak @serkan hiçbir şey yapamaz.

Winterwitch, peki. uslu bi çocuk olup söz dinlicem. şimdi ne yapmam gerekiyor benim :)

Şaman, Uslu çocuk olmak değil, biz senin zıpırlığını seviyoruz ☺Sadece sitemizi büyütüp batmasını engellemek bizim elimizdeyken bunu yapalım ki daha çok uzun süreler bize hizmeti, bizi birbirimize bağlamayı, bize bilgi vermeyi sürdürsün.

Winterwitch, o konuda şüphen olmasın hergün serkan a uzunnca bi rapor gönderiyorum ben vırvırvırı çenem bi sussun yaaa ama yokkk her gün bişiler bulup gönderiyorum illa kafasını şişiricem çıldırtıcamm :P aaaa susıyım dimi ben

Şaman, Yok yok susma bir de cayır cayır paylaş ki güzel arkadaşların da gelsin aramıza katılsın ☺

Winterwitch, anladık o cevaplar sosyal medyada paylaşılıcak :D

Hemen her gün kullanıyorum.

Arama penceresini, eğer bir soru soracaksam, bu sorunun aynısı ya da benzeri daha evvel sorulmuş mu diye kullanıyorum.

Inploid ve diğer sosyal medya hesapları arasındaki ilişki, benim penceremde Şaman'ın sorduğunun tersi yönde işliyor. Ben, diğer sosyal medya hesaplarından buraya paylaşım taşıyorum.
Bu, Inploid'in tanınması konusunda işe yaramaz ama hiç olmazsa Inploid'in içi de bilgi ve eğlence ile dolar, insanlar burada kalmanın eğlenceli ve faydalı olabileceğini düşünebilirler.

Google ve Inploid ilişkisine gelince... Daha evvel bu ikiliyi içeren bir soru sorduğumu hatırlıyorum 'inploid, Google aramalarının satır aralarını doldurabilir mi?' diye. Bence Inploid'de bilgiler bilgiler öyle paylaşılmalı kı -ki yöneticilere ve çalışanlara da büyük mükellefiyetler düşüyor, özellikle tasnifleme konusunda- bir konu Google'da arandığında yüzde yüz bulunamıyorsa eksik olan bu yüzdelerde inploid'in veri tabanındaki bilgiler olmalı (Galiba Şaman'ın dediğinin yine tersi bir durumu belirttim)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

231 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları