Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'in kullanımı, arayüzü ve kullanıcı deneyimi (UX) ile ilgili eksiklikleri sizce nelerdir?

Bu konudaki geribildirimleriniz nelerdir? Neleri yanlış/eksik, neleri doğru yapıyoruz?Düzenle
Bu text editorunden nefret ettim. :) CKEditor tarzı bir şey eklense çok daha güzel olur. Formatted text'i AJAX ile save ettiğinde default haline getiriyor. Belki ben aralarda boşluk bırakmış oluyorum ama save ettiği anda şuan gördüğünüz şekilde dip, dibe çeviriyor. E ve R gibi shortcut'lar bazen klavyeden basılmıyor. Sanki maddeleme yapmak istiyormuşum gibi sürekli numaralı ve noktalı şekilde liste haline getirmeye çalışıyor yazıyı. Sitenin yapısı soru&cevap üzerine kurulu olduğundan bu editor'deki problemde Red Alert seviyesinde bence. :)
  • Paylaş
3

Hakan Köse, Bu konudaki uyarılarında çok haklısın. inploid HTML editör aslında baya gelişmiş bir editör. CKEditor ve benzeri editörleri çok denedik ancak hepsinde bizim istediğimiz bazı özelliklerde eksiklikler ve uyumsuzluklar var ve ek özellikler ekelemek çok zor, o yuzden kendi HTML editörümüzü geliştirdik.

Ancak, bazı özelliklerini geliştirirken (özellikle otomatik formatlama olayı) çok zorlandığımız noktalar oldu. Bunları düzenliyoruz bu sıralar.

Kısayol tuşlarındaki bug'a gelince, buradaki lokal denemelerimizde Ctrl+E ve Ctrl+R tuşları ile ilgili hatalı bir davranışa rastlamıyoruz ve kodlarda da herhangi bir hata görünmüyor. Aynı durumu lokalde yaratamıyoruz (bir yazılımcının başına gelebilecek en kötü şeylerden biri), dolayısıyla sorunun kaynağını bulmakta güçlükler oluşuyor. Bu arada ilk akla gelen Browser Uyumluluğu. Hangi tarayıcıyı kullandığınızı ve hangi sürümü olduğunu buraya yazabilirmisiniz ?

Hakan Damar, Firefox 14.0.1 sürümünü kullanıyorum.

Hakan Köse, Bugün editördeki format filtreleme mekanizmasını geçici olarak devre dışı bırakıyoruz. Düzelttikten sonra tekrar güncelleyeceğiz. Burada yazdığınız bildirimlerin de notlarını aldım. Teşekkürler :)

Screenshotta görüldüğü üzere bir hata mevcut.inploid Geribildirimleri  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

671 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları