Bilmek istediğin her şeye ulaş

Inploid'in tasarımında nelerden rahatsız oluyorsunuz?

Yeni bir cevap göndermek için fare ve klavye arasında mekik dokumakdan rahatsız oluyorum. Enter'e basarak yeni gönderi yapılabilse, geç ve bir daha gösterme özellikleri içinde özel tuş olsa.
 • Paylaş
1

Çağdaş Ünal, İnsanların satır boşluğu bırakmak için Enter'a basma alışkanlığı var. Bu alışkanlık yüzünden birçok yanlış gönderi olabilir. Bunun yerine [SHIFT] + [ENTER] veya [CTRL] + [ENTER] gibi klavye kısayolları koyabilirler.

bı oncekı dusunceye de gerı butonu olsa da donsek olabılırmıs
 • Paylaş
5

Çağdaş Ünal, Evet aslında sitenin kodlamasında Ajax denilen bir yöntem kullanmasalar bunu tarayıcının "Geri" butonunu kullanarak yapmak mümkün olacak. Umarım bu dediğini dikkate alırlar.

Mervey, kesınlıkle katılıyorum..

Serkan Köse, ajax'a ragmen bunu yapmayı planlıyoruz... sadece bir onceki soru icin ama :)... o da cok yakında .... bir gun inploid'i bir acacaksınız hersey hallolmus... ciddi bak :)

Mervey, ınanmasak guvenmezdık

bırde yorumlara yapılan yorumları gormek ıcın tıkladıgımız 1 Yanıt kısmı cok kucum orda buton gıbı bıyer olabılır . bılgısayardan gırmedıgımde telefondan gırıs yaptıgımda o buton gozukmuyor . yuvarlak bı sembol olabılır ..
 • Paylaş
4

Serkan Köse, ok... bununla ililig bircok istek oldu evet ...

Mervey, ben ıstıyım yeter :) baskasına gerek yok

Serkan Köse, :) emşir buyuk yerden :)

İlk cevabı ben vereyim:
 1. Cevapları görmek için ayrı bir butona tıklamak ve bunun başka bir sayfada açılması beni en çok rahatsız eden şeylerden biri.
 2. Logonun üst tarafa orantısız biçimde yerleştirilmesi sürekli gözüme takılıyor.
 3. Ayrıca şu an bu mesajı yazdığım alanın başka bir yere tıkladığımda küçülmesi de can sıkıcı.
 4. Ve nedense yazdığım mesajlarda bıraktığım paragraf boşluklarının görünmemesi uzun cevapların karışık görünmesine yol açıyor.
 5. Arama bölümünün ayrı bir sayfada açılmasıysa başka bir konu.

Yarım saatlik kullanıcı deneyimimde gözüme ilk çarpanlar bunlar.

 • Paylaş
Kendi paylaşımlarımla yorumlarım arasına derin bir çizgi koymalı. Sorularıma yorum geldiğinde ayrıca bilgilenmeliyim.
 • Paylaş
Yorumlara verilen yanıtların görünmemesi takibi zorlaştırıyor. Ve bence yorumlar hakkındaki tartışmaların cevap verilerek değil yeni yorumlar eklenerek konunun dağılmasına yol açıyor. Bu yüzden Wordpress'deki gibi 'threaded comments' özelliği kullanılmalı. Fikir vermesi için basit bir örnek paylaşıyorum. [link]
 • Paylaş
1

Serkan Köse, buynu hakan'a gonderdim... cok sagol... sade gercekten de...

Sol taraftaki "Geribildirim" butonunu okunaksız. Harflar arasındaki ve yazının etrafıyla olan boşluk arttırılırsa, etrafı farklı renkte çerçevelendirilirse (border) hem farketmek hem de okumak daha kolay olur. Geribildirim sayısında bir miktar artış sağlayabilir.
 • Paylaş
5

Serkan Köse, bu hazrır bir tool ve ozeelikleri ve turkce destegi yuzunden oldukca hızlı geribildirim alalım ve kendimiz kodlamak ile zaman harcamayalım diye koyduk... simdilik bunu değiştirecek zamanımız yok malesef... :(

Çağdaş Ünal, Evet hazır bir tool olduğunu biliyorum. Uservoice kullanışlı bir servis hem Inploid hem de kullanıcılar için. Ama Geribildirim yazısının görünümü çok rahatsız etti, değiştirmek teknik olarak mümkünse güzel olur.

Serkan Köse, valla feedback yazınca herkes kızıyo:) bunun css'lerine mudahale mumkun aslında amöa dedigim gibi onu biraz arka plana ittik simdilik :/

Çağdaş Ünal, Tamamdır :). Fikrim yanlış anlaşılmasın diye belirtiyorum; Geribildirim kelimesinden değil, yazının görünüm şeklinden hoşnut değilim. Kolay gelsin hepinize :).

Serkan Köse, ok... :) cok tesekkurler... sevgiler...

Kullanıcıların profillerinde bulunan Twitter, Facebook ve Blogger butonları sitenin genel tasarımına uyumlu değil. Yüzlerce seçenek arasından daha düzgün şeyler seçilebilir.
 • Paylaş
1

Serkan Köse, bu da halihazırda listemizde ancak tasarımdan once altyapı ve kullanıma yonewlik guncellemeleri yapıyoruz... ama notumu aldım... sagol...

Yeşil ve mavi sadece doğada güzel :). Üst taraftaki mavi alana logo ve butonlar sayesinde hakim olan yeşil uyumsuz görünüyor.
 • Paylaş
3

Serkan Köse, :) logoyu kucultuıp ust bara yerlestiriyorz ve biraz daha degistiriyoruz... sonrasında yine konusalim :)

Çağdaş Ünal, Bakalım nasıl olacak :) Bugün rastladığım şöyle bir şey hoşuma gitti : propertywide.co.uk

Serkan Köse, bu da iyiymiş...

Cümle yazarken hata yaptığımda geri dönüş yapamıyorum. Bir harf bile eklemek değiştirmek için taaa oraya kadar siliyorum.
 • Paylaş
1

Serkan Köse, haklısınız... listeye alıyorum... tesekkurler ve sevgiler...

üyelere direk mesaj atamıyoruz sanırım. bir de üye olurken mesleğimi sormuştu sistem, ama bana cevap yazanların mesleğini nasıl göreceğim? yoksa göremiyor muyum? teşekkürler.
 • Paylaş
Opera browser ile bazı sıkıntıları var. Tamam biz Opera kullananlar azız ama harbiden iyi insanlarız.
 • Paylaş
yaaa herkez aynı yanda yazsa okusa bir platform tartışma ortmı olsa fenamı olur
 • Paylaş
Teşekkürler :) Listeye alınmıştır ve uzerinde tartışılacaktır.
Sevgilerle..
 • Paylaş
2

Çağdaş Ünal, Rica ederim. Aklıma geldikçe bu başlığın altına ekleme yapmaya devam edeceğim. Umarım başkaları da katkıda bulunur.

Serkan Köse, çok teşekkürler... umarım :)

sistem yavaşmı bi problemmi var.anasayfaya tıkladığımızda sadece onca insan olmasına karşın aynı kişilerin eklediği iletiler çıkıyor neden???
 • Paylaş
çok geliştirilmesi lazımm
 • Paylaş
Tüm Yorumlar seçeneğine bastığımda tek seferde sadece 10 yorum açıyor, bazı konularda 16-17 sefer tüm yorumlar'a basmak gerçekten rahatsızlık veriyor. Bir de Geç düğmesi işini düzgün yapmıyor, bazen aynı soruyu 3-4 kez arka arkaya karşıma çıkartabiliyor.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1482 Görüntülenme14 Takipçi17 Yanıt

Konu Başlıkları