Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de, ana sayfanın sağ tarafında ortaya çıkan 'size benzeyen insanları takip edin' teklifi hakkında düşünceleriniz neler? Kendimize benzeyen insanları takip edeceğimize dair bu -tatlı- önyargı da nereden geliyor sizce?

Bu arada "tatlı" vurgusu, yönetime şirin görünme çabasından başka bir şey değildir :)Düzenle
Sitenin adın da PLOID olunca illaki benzerlik yaratan bir çiftleştirme/eşleştirme olacak :) mantığı olsa gerek.
  • Paylaş
Olay şöyle, interaktif sanal forumlarda kimse tepeden aşağı gelen bilgiye saygı göstermez. Bilgiye evet ama tartışmaya da evet. Kişinin saygınlık kazanması da belli bir tanışma dahilinde olur. Zaten profilleri incelerseniz bazı dişi üyelerdeki dengesizlikler (dengesizlik dişide değil, "aa dişi gördüm hemen takip edeyim" diyen erkeklerde) hariç insanların takip ettiği ve takip eden kişi sayısı dengelidir. Takip etmek takip edilmeyle sonuçlanır ki böylece yazdığınız değerli bilgiler aynı anda tüm takipçilerinize ulaşır. Kimseyi takip etmeyen ve takip edilmeyen kullanıcı, sadece soruda ayarlanmış olan ağlara ulaşır. O uyarı sadece bir öneri, herkes siteyi sonuçta kurallar dahilinde istediği gibi kullanmakta özgür.
  • Paylaş
Açıkçası o kısım sadece, hiç kimseyi takip etmeyen kullanıcılara çıkıyor ancak oradaki başlığı bugün "Kişi Önerileri" olarak değiştirmeye karar verdik bu soruya da istinaden :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

593 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları