Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnploid'de Gezi Parkı ile ilgili yapılan paylaşımların ve yazıların tarafsız olduğuna inanıyor musunuz?

Bu yazılar sayesinde artık benim de bir tarafım var? İnadına AK PARTİ. Farklı paylaşımların olduğu bir platform olarak gördüğüm inploid; Gezi Parkı işgalcileri tarafından işgal edilmiş. Ben artık her platform da bu konuyu görmekten kusacağım. Nerde 1 ay önceki inploid nerede şimdi ki inploid. Bir ay önce heyecan ve büyük bir şevkle takip ettiğim insanları bile artık takip etmek istemiyorum. Çünkü içlerindeki dışlarına çıktı ve gerçek yüzlerini gördük. Yazık... Siyasetin girdiği her yer bitiyor..Düzenle
Burada; her konuda ve her fikir konuşulup, tartışılmaktadır ve ayrıca sorulan her sorunun yanıta ulaşması için kullanıcılar tarafından çaba sarf edilmektedir. İnploid, platform olarak hiçbir kuruma, kişiye ya da ideolojiye taraf değildir. Fikir beyanlarında hakaret ve küfür içermediği sürece kullanıcıların içeriğine direkt müdahaleler de yapılmaz. Şu anda kendi fikrinizi içeren ve inploid'e karşı oluşan ön yargınız ile yazdığınızı düşünüyorum bu soruyu. Ama sizinle bu konuyu burada tartışalım. Bundan memnuniyet duyarım...
  • Paylaş
6

Yılmaz Açıkel, Serkan bey evet soru biraz inploid'i taraf gösterir nitelikte olmuş, bu nedenle kusura bakmayın. Sayfadaki Gezi Parkı ile ilgili yazılan yazıların hepsi tek taraflı olunca veya belki de diğer %50 den sitenizi kullanan kişiler olmadığı veya yorum yapmaktan çekindiği için bende ilk başta böyle bir algı oluştu. Halbuki taraf olan site değil katılımcılar. Bu nedenle katılımcılar yorumlarından sorumludur. Bu nedenle tekrar özür dilerim. Yanıtlarımda bundan sonra birebir katılımcıların yorumlarına yönelik olacaktır. Bu konuyu burada tartışmayalım sadece fikir alışverişinde bulunalım. Tartışma ortamına girersek bu işin içerisinde çıkamayız ve tartışma çatışmaya dönüşür. Bu konuda her katılımcı gibi sizin de görüşlerinizi almak isterim.

Yılmaz Açıkel, Çapulcu Şaman'ın en son yapmış olduğu yorumun altına yapmış olduğum ilk yorumun kimin tarafından silindiğini ve gerekçesini öğrenmek istiyorum. Buyurun tarafsızlığınızı şimdi görmek istiyorum.

Şaman, Kendi yanıtımı kendim sildim, buna her türlü hakkım, yetkim vb var.

Yılmaz Açıkel, Kısacası bu sitede admin yetkiniz var bunu söylüyorum ama anlamamakta inat edip yok sizde yapabilirsiniz yok şikayet edersiniz ancak gibi cümleler kuruyorsunuz. Neyse dediğim gibi ne haliniz varsa görün.

Hakan Köse@chamacon un sitede admin yetkisi yoktur, hatta sizinle aynı yetkilerdedir, normal kullanıcımızdır. Yanıt veya yorumlar şikayet edilmiştir, hem siz hem de o şikayet etmiştir. Bir tanesi hariç, şikayetleri kaldırdık. O bir tanesinde tehdit içeren bir cümleniz vardı, o sebeple ben sildim az önce, bahsettiğiniz yorum o mudur bilmiyorum ama şikayetler özellikle belirtiyorum, kurallara uygun olduğu müddetçe silinmez..

Yılmaz Açıkel, Anlaşıldı hakan bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Ayrıca tehdit içeren demiş olduğunuz cümlede Çapulcu Şaman'ın bana yapmış olduğu kelime oyununun bir benzeriydi kendisi kendi oluşturduğu yorumu silip eklemek suretiyle aklınca beni boşa düşürmüştür. Bende bu nedenle sizin tehdit olarak algıladığınız cümlede ona bir kelime oyunu yapmıştım. Ama yanlış anlaşılmış. Neyse Ben artık bu şahsa cevap vermekten onun provokatörlüğünden ve insanları bana cephe almaya yönelik yazılarından yoruldum.

Çok uzun zamandır buradayım ve burada gördüğüm en saçma sorulardan birisi bu. Herkes o kadar çok fikrini ifade edebiliyor ki burada. Sorunuzun altındaki açıklamanın ve bu sorunun bu şekilde yayınlanmış olması bile burasının objektif bir platform olduğunu gösteriyor bence. Soru açıklamasındaki bölücü ve propaganda içeren tanımlarınıza bir bakın. "içlerindeki dışarı çıktı, inadına ak parti, işgal edilmiş, gerçek yüzlerini gördük.." gibi :). Bence siz üslubunuzu bir gözden geçirin ve sizinle aynı şekilde düşünmeyen herkesi ve her kurumu dışlamaktan vazgeçin, çok olumlu sonuçlar alacağınıza eminim. :)
  • Paylaş
1

Yılmaz Açıkel, Soru size göre saçma olabilir ben sorunun saçma değil anlatım yönünden yanlış olduğu kanısındayım inploid'i suçlayıcı nitelikte olması eleştirilebilir. Ve bu konuda haklı olduğu konusunda da ben de aynı fikirdeyim. Soru açıklamasındaki bölücü ve propaganda içeren tanımlar demişsiniz. Bende size beğeni yaptığınız Gezi Parkı olayları ile ilgili yazıları tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Benim yazım bölücü ve propaganda niteliğindeyse sizin beğeni yaptığınız yazılar ülkeyi zaten bir kaos ortamına sürükleyip, Vandalizm boyutuna varmasına sebep olmuştur. Siz benim bir yazım ile bu yorumları yaptınız. Ben burada okuduğum düzinelerce Gezi Parkı yazısına istinaden yorumumu yaptım. Yani siz bir yazı ile bu kadar sinirlenmiş ve beni bölücü propagandacı ilan ettiyseniz. Varın artık sizi neyle itham etmemiz gerekir bunu da siz düşünün :)

İnploid, tarafsız herkesin rahatça sorularını sorduğu ve seviyeli olarak tartıştığı (tek tük çıkan istisnalar hariç) bir platformdur. Gururla söyleyebilirim ki 2011 yılından beri şu sanal alemde istikrar gösterip takip ettiğim tek sitedir. Sitenin tarafsızlığıyla kişilerin düşüncelerinde tarafsız olmasını karıştırmamak gerekiyor. Siyaseti ve siyasetçilerden pek hazetmeyen biri olarak bu sitenin siyasallaştığını düşünmüyorum. Ülkenin gündemini oluşturan önemli bir olayın burada tartışılmasından daha doğal ne olabilir ki! Bununla ilgili bir şey görmek istemiyorsanız bir tıka bakar. Etiketlemeleri kendi isteğinize göre ayarlarsanız istemediğiniz düşünceleri görmezsiniz.
  • Paylaş
2

Yılmaz Açıkel, Düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ülkenin gündemini oluşturan bir olayın burada münazara edilmesi gayet doğal. Doğal olmayan olayın provoke edilmesi. Ve yazılan yazılar paylaşılan videolar incelendiğinde olayın nasıl provoke edildiğini net bir şekilde görebilirsiniz. Yoksa tabi ki insanlar burada düşüncelerini ifade edecek. Fikir alış verişinde bulunulacak. Ancak olay provokasyona girmeye başladıysa bende en doğal hakkım olarak kendi düşüncemi de bana göre "Botoks hangi bölgelere uygulanabilir?" diye saçma sapan bir soru soran arkadaşın saçma bulmasına rağmen ifade etme hakkına sahibim sanırım. Hata olarak kabul ettiğim tek nokta sizin de belirttiğiniz gibi sitenin tarafsızlığı ile kişilerin tarafsızlığı konusundaki eleştirinizdir. Bu konuda gerekli cevabı serkan beye verdim. Tekrar dan teşekkürler yorumunuz için...

Nazende , Rica ederim. Şahsen ben okuduğum yazılardan ve seyrettiğim videolardan provoke olmadım. Olaylara nasıl baktığınızla alakalı bir durum.Tabii ki en doğal hakkınızı kullanma hakkınız her zaman var. Adı üstünde doğal :) Ama dikkat edin birileri doğallığınızdan provoke olmasın: )

6 takip, 1 soru ile mi bu siteyi eskisi gibi güzel bulmadığınızı söylüyorsunuz, komik bir durum. Siz burda ki yazılar yüzünden taraf olmadınız siz zaten taraftınız, sadece burada provokasyon yaratmak için bu bahaneyi üretiyorsunuz. Burası size TRT, NTV, CNN gibi bir yer mi geliyor. Elbette herkesin bir tarafı var. Haber kanalları bile taraf olmuş şakır şakır yalarken birey biz de taraf olalım yani. Ben kendi adıma gurur duyarak söylüyorum, ben yalakalardan, sermayecilerden, korkudan, Allah'ın adını kullanıp yalan söyleyenlerden, rüşvet yiyenlerden, işine gelmeyen herkesi karalayanlardan, halkı ikiye bölenlerden, terörist ile kucaklaşanlardan TARAF DEĞİLİM.
  • Paylaş
9

Yılmaz Açıkel, 6 takip 1 soru ile İnploid de bulunmamdan dolayı düşüncemi komik bulduğunuza göre yazdığınız yorumu okuyup sonra kendinizin ne kadar komik olduğunu da sanırım anlarsınız. Burada provokasyon yaratmak için bahane ürettiğimi söylemişsiniz. Maşallah siz gezi olayları ile birlikte zaten burada yeterince provokasyon yapmışsınız. Yorumlarınız paylaşımlarınız beğenileriniz hep provoke edici nitelikte. Yazılarınızı ve paylaşımlarınızı okuduğumda sizin zaten tarafsız olduğunuzu hiç düşünmedim bile tarafınız gayet açıktı. Can siparene bir kitle oluşturmak için zaten her şeyi yapmışsınız. Haber kanalları taraf olup bir yeri yalarken siz paylaşımlarınız ile ne yapıyordunuz acaba!!!

Hakan, Sizi değil yorumunuzu komik buldum, çünkü hedefiniz ben yada bu eyleme samimi olarak destek verenler değil site idi bu site özgür bir platform ve siz bu özgürlüğe takıntı yaptınız. Eğer gezi direnişine eleştiriniz varsa başlığı inploid diye açmak yerine gezi diye açardıniz. Bu site türkiyede ilk ge tek. Yazılımci olarak burada geliştirilen teknolojiyi benden iyi bilirsiniz. Gündem gereği burada trend olan konuyu inploidin resmi görüşü olarak lanse etmeniz çok yanlış. Sizin kişisel sitenizin moderasyonu kullanıcılarınızda var mı.? Yok değilmi kimse buna başbakan dahil bu özgürlüğe laf edemez. Tepki bu.

Yılmaz Açıkel, Doğru size göre bir konu hakkında eleştiri yapabilmek için bir sürü soruyu takibe almak gereksiz yüzlerce soru sormak puan toplayıp ondan sonra yorum yapmak gerekiyor. 6 takip 1 soru ya sahip birisinin eleştiri getirmesi komik görünüyor yoksa. 1 ay önceki ile kastım siyasi konuların trend olmadığı bir platform olmasından dolayıydı. Yazımda da söyledim siyasetin girdiği yerde bir bitiş başlıyor. Belki site bitmiyor ama sitedeki insanların birbirlerine karşı saygı, anlayış ve hoşgörüleri yıpranmaya başlıyor.
Siyasi ve dini söylemlerin girdiği bir ortamda ortak paydalar ortadan kalkmaya farklılıklar tartışma ortamı oluşturmaya başlar. İnsanlar siyasi ve dini söylemlerin olmadığı bir ortamda diğer konulardaki görüşlerini gayet edepli bir şekilde münazara edebilirken, siyaset girdiğinde tartışmaya daha sonra da çatışmaya başlar.
Zaten yıllarca bu ülkede tüm oyunlar da bunun üzerinden oynanmadı mı. Sağ-Sol, Alevi-Sunni, Türk-Kürt ayrımı yapılarak bu ülke bölünmeye çalışılmadı mı? İşte benim kızdığım nokta bu. Hangi siteye girsek insanlar Gezi Parkı hakkında kendi görüşü yönünde provokasyonda bulunuyorlar. Sizin burada yaptığınız gibi.
Gezi Parkı işgalcilerini (İşgalci yakıştırmasını kendileri yaptı bende kullanmakta sakınca görmüyorum) haklı, devleti ve devletin güvenlik güçlerini haksız olarak göstermeniz gibi.
Sizin amacınızda hiçbir zaman Gezi Parkı olmadı veya gezi parkı üzerinden özgürlüklerinizin savunulması. Çünkü kendi özgürlükleriniz için başkalarının özgürlüklerini gasp eden bir anlayışın amacı asla özgürlük değildir.
Soruyu sorarken hedef direkt olarak İnploid değildi, inploid deki gezi parkı ile ilgili yazılan yazılardı. Çoğu da sizin tarafınızdan yazılan yazılar. Size katıldığım bu yazınızdaki tek nokta gündem gereği trend olan bir konuyu inploidin resmi görüşü gibi bir algıya sebep olmamdır. Bu hatamı da kabul ettim zaten.
Bu konu da size katıldığım tek nokta ise eylemin ilk gününde polis tarafından yapılan müdahalenin orantısız oluşudur. Bu ilk günden sonraki tüm eylemler kanunsuz, şiddet içerikli, kamu düzenini bozmaya yöneliktir. Bu nedenle polis tarafından yapılan tüm müdahaleler haklıdır ve yasaldır. İlk günden sonra işgalcilerin göstermiş olduğu şiddetten sonra polisin orantısız güç kullandığını söylemek ise tabiri caizse at gözlüğünü kafaya geçirmektir.
Şunu da belirtmek isterim gezi eyleminde gerçekten halisane duygular ile oraya katılan insanlarda bulunuyor ama artık onlar gezi parkı işgalinde marjinal grupların yanında bir azınlıktır ve kendilerini kullandırmaktadırlar. Bu nedenle ülke üzerinde oynanan bu oyunu görmeleri ve halisane duygular ile başlattıkları eylemlerini yasal olmayan bir platformdan uzaklaştırıp daha yasal bir platformda devam ettirmelidirler.
Bir süre olayı rölantiye alıp olayın gerçek yüzünün belgeler ile ortaya konulmasını beklerseniz halisane duygularınız !!! ile kime destek verdiğinizi görürsünüz. Gördükten sonra da hala dediğim dedik öttürdüğüm düdük diyorsanız zaten sizin halisane duygularla!!! başlattığınız işgalin gerçek amacı da ortaya çıkmış, destekçilerinin ne ile nitelendirileceği de belli olmuş olur. Vesselam ;)

Hakan, ankarada yüzbinlerin için de 3-5 marjinal vardı o da dışlandı, bir kere geziye gidip kim var bakmadığınız çok belli oluyor, bunlar beyaz tv nin sözleri, birde gidip emapati yapın . Iyi günler. :)

Yılmaz Açıkel, Şimdi bu yorumunuzdan sonra ben sizin eylemlere katılıp katılmadığınızdan veya geziye gidip kim var bakmadığınızdan emin oldum, yüzbinler dediğiniz topluluk neredeydi insanlar neden yüzbinleri göremedi. İkincisi üç beş marjinal vardı onlarda dışlandı demişsiniz. Biz Vandaliz'mi gerçekleştirenlerin marjinal gruplar olduğunu düşünmüştük ama orada da yanılmışız. Meğerse Vandalizm'i yapanlarda duyarlı vatandaş olduğunu belirten çevreci duyarlılığını ön planda tutan dillerinden demokrasi, laiklik, kelimeleri hiç düşmeyen eylemcilermiş. Bu itirafınızda iyi oldu aslında neyin doğru neyin yanlış olduğunu sayenizde daha iyi anladık. Sadece marjinal grupları suçlamak doğru değilmiş. Ankara'da da İstanbul'da gezi eylemlerini bizzat yerinde gözlemleme şansım oldu. Ama sizin olmamış veya başka işlerle uğraştığınızdan gözlem yapmaya fırsat bulamadınız. Gezi parkındaki çadırlar daki siyasi oluşumların isimlerini verebilir misiniz? Geziye gittiyseniz bilirsiniz gitmediyseniz ben size söylerim kimlerin olduğunu. Ankara'da eyleme katılanların nerede örgütlendiklerini hangi siyasi parti veya ideolojik derneklerin önlerinde toplandıklarını takip edememişsiniz. Takip etmiş olsaydınız içinizdeki marjinallerin de 3-5 kişi olmadığını sizin onların yanında azınlık kaldığınızı anlardınız. Beyaz TV sözlerine gelince ben beyaz tv izlemem ama görünen o ki siz beyaz tv yi yakından takip ediyorsunuz ki benim sözlerimi orada sözlere benzettiniz. Bazı şeyleri söylerken bilgi dahilinde söylemek gerekir. Bilginiz olmayan düşüncelerin olayların savunucusu olmayın, yoksa şuan ki yorumunuz gibi içi boş olur. Ben empati yapmak için bizzat içlerinde oldum ya siz empati yapmak için ne yaptınız. İyi günler :))

Hakan, Benim yazılarımın ana fikrini alıp, yazıyı biraz uzatıp, geri yazınca senin yazın olmuyor biliyon mu :)

Yılmaz Açıkel, görüyorum ki ciddi bir anlama sıkıntısı yaşıyorsunuz biraz daha dinlenmeye ihtiyacınız var galiba. Buralarda vakit geçirerek kendinizi yormayın. Sorduğum sorulara dahi cevap veremeyecek kadar olaylardan uzak olduğunuz gayet belli. Ama bu da normal eziklik psikolojisinin sonuçları olsa gerek tamam siz kendi kendinize eğlenmeye devam edin. Yazıyı siz yazdınız ben sahiplendim :))))

Şaman, Arkadaşlar saldırgan olmayın ki saldırganın kim olduğu açıkça görülebilsin... Mottomuz "sakin."

Tarafsız olması mümkün değil... Örneğin Halk TV canlı yayın yapıyor ilk günden beri, tarafsız mıdır Halk TV tabii ki değil, CHP tarafındadır, partinin resmi kanalıdır... Diğer görsel ve yazılı medya eleştirilerinin çoğu yanlıdır... Hali ile buradaki yazılar da yanlıdır...
  • Paylaş
7

Serkan Köse, Burada bir konuya değinmek istiyorum. inploid PLATFORM OLARAK kesinlikle ama kesinlikle bir tarafta değildir. Kullanıcılar kendileri belirlerler yayınladıklarını. Burada yineliyorum ki yayınlananlar kullanıcıları bağlar. TV, gazete gibi içeriğin belirli kişiler tarafından ortaya çıkarılmasından farklı olarak inploid'de içerik tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bu çok önemli farkı dikkate almak gerekir.

Serkan Köse, İnanıp inanmamak sizin elinizde, iyi günler dilerim... Burada açıklamayı yapmamın nedeni yanıtınızı okuyan insanları aydınlatabilmekti daha çok, sizin fikirleriniz zaten yanıtınızda...

Cihan Sari, "oylee" derken dediklerinize katiliyorum anlaminda idi... herzaman aciklama yazabilirsiniz sorun yok... burda sunu vurgulamak istedim. soruda "gezi ile ilgili yazilar tarafsiz mi" diye sormus, bende "tarafsiz olmasi mumkun degil" dedim.
tarafsiz olsa zaten yazmaz... ornekte verdim. halkttv tarafsiz olsa zaten yayinlamaz...

platformdan hic bahsetmemistim. siz vurguladiniz platformun niteliklerini, bende kabul ettim. nitelik olarak inploid ile alakali bir durum yok, kisilerin kendi tercihidir. tarafidir...

Serkan Köse, Kusura bakmayın :). Bu konuda o kadarçok tartışma oldu ki, bu tarz açıklamaları yapmak zorunda hissediyorum. Özellikle bu soru altında uzun konuşma ve yorumlardan dolayı bu soru bende boyle bir etki yarattı sanırım. Özür dileyerek çekiliyorum :)..

Cihan Sari, ;) sorun yok ustad...

Yapılan paylaşımların/yazıların üyelerin kendi kişisel fikirleri olduğunu düşünüp haliyle taraflı olduğuna, her türlü paylaşımı yayınlayan İnploid'in tarafsız olduğuna inanıyorum.
  • Paylaş
2

Hakan, Taraflı olanlar kullanıcılar ve bunun altını çizdiğiniz için teşekkürler

Sevgiseli, Olması gereken o zaten. Rica ederim.

Haziran 2013

Gizli Kullanıcı

Gezi Parkı ile ilgili olan yorumlarda İnploid'in tarafsız olması mümkün değil. Burası haber sitesi değil.Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz? gibi bir soruya taraf olmadan nasıl cevap verilebilir ki?

Herkes kendince bir tarafı haklı görüyor ki ona göre yorum yapıyor, tıpkı sizin AK PARTİ' den taraf olduğunuz gibi. Benim gibi taraf olmaktan kaçınan iki tarafında bazı konularda haklı olduğuna inanan kişiler ise yorum yapmaktan kaçınıyor.

Cevabımı şu şekilde tamamlamak istiyorum: Sanırım bize nazar değdi, inploid bu tarz ithamları haketmiyor.
  • Paylaş
4

Hakan, Ilk defa bir gizli kullanıcının yorumunu beğeniyorum. Sebebini daha önce de yazdım fikir gizli olmaz.

Şaman, Ben hala beğenmiyorum... Bir kere gazlanan çocuklara tarafsız kalınamaz. Kişi ya zalimden yanadır ya da değildir.

Şaman, Taksim'deki küçük çocukların gazlanmasına tarafsız kalan bir gizli kullanıcının yorumunu ne yazık beğenemeyeceğim.

Yılmaz Açıkel, @Çapulcu Şaman kimsenin beğeni beklentisi yok tabi ki sizde özgür iradeniz ile beğenmeyebilirsiniz ama beğeni gelmedi diye kimsede bir eziklik hissi oluşmaz merak etmeyin :)

Hep gezi taraftarları bir şeyler paylaştığı için doğal olarak taraflı görünüyor.. ama hani sende çıkıp akparti yle alakalı şeyler yazsan paylaşsan kimse sana bunu paylaşamazsın demez diye düşünüyorum ...siyasetin girdiği her yer bitiyora da çok ciddi şekilde katılıyorum.. insanları parça parça ediyor.. dışarıdan bir olan milleti 10 a ayırabiliyor.... çok haklısın ..
  • Paylaş
2

Yılmaz Açıkel, Aişe doğru söylüyorsun hep gezi taraftarları bir şeyler paylaştığı için taraflı gibi görünüyor bende yanılgıya sebep olanda buydu ve hatamı kabul ettim taraf olan İnploid değil yazı yazanlar dedim. Ak Parti ile ilgili yazı yazmama gerek yok çünkü amacım bir şeyleri kullanarak kimilerinin beni suçladığı gibi provokasyon yapmak değil. Zaten öyle bir yazı veya video paylaşsam emin ol burada yapılan eleştirilerden kat be kat daha fazlasını orada görürdük. Yani yapacakları provokasyona zemin hazırlamış olurduk. O nedenle o tür bir paylaşımda bulunmayı doğru bulmuyorum. Gezi parkı hakkında taraflı paylaşımda bulunanların yaptıklarını doğru bulmadığım gibi. Yorumun için teşekkürler....

Yılmaz Açıkel, Şimdi arkadaşlar bir önceki yorumumdaki "o tür bir paylaşımda bulunmayı doğru bulmuyorum" sözüne atıf yapıp bu yazdığın yazı da zaten söylediğin tarzda bir yazı değil mi diye bilirler? Yazımın amacı provoke etmek değil, sadece inploid de siyasi konuların olmaması yönünde bir eleştiriydi ama acele ile yazılmasından dolayı bir anlam karmaşasına sebep oldu. Özgür bir platformda her şey konuşulmalı diye bilirsiniz. Ancak kar zarar analizi iyi yapılmalı; eğer ki vermiş olduğu zarar yarardan daha fazla ise benim kişisel görüşüme göre kısıtlanmalıdır.

Benim için bu konu bitmiştir. Serkan Köse'ye bir lafım yok. Sadece Hakan Köse'ye şunu söylemek istiyorum. Silinen yorumlarımı bir okuyun ne hakaret etmişim ne küfür etmişim bir bakın. Sonra geçip bana deyin ki bunları yaptığınız için silinmiş deyin. Çapulcu Şaman sadece kendi egosunu tatmin etmek için silmiştir. Kendisi de bunu zaten Serkan Köse'ye yapmış olduğum yorumun altında itiraf etmiştir. Size son olarak tavsiyem. Bu tür moderatörler ile sitenize katkı sağlayamazsınız. Yararından çok zararı olur. Yolunuz açık olsun. Umarım projenizde başarılı olursunuz...

***Vermiş olduğunuz yanıtlardan sonra moderatör arkadaşların kimler olduğunu en azından isim veya nicklerinin yanında bir işaret veya yazı ile belirtirseniz iyi olur.
Bir talebimde istemediğimiz şahısların yorumlarımızın altına yorum yapmasını engelleyecek bir özellik olmalı. Böylelikle gereksiz muhabbetler uzamaz. İş tartışma çatışma boyutuna gelmez.
  • Paylaş
20

Hakan Köse, Şikayetleri inceledim ve şikayetleri kaldırdım. Lütfen birbirinizi şikayet edip durmayın, bunun yolu bu değil..

Hakan Köse, Şu an teknik olarak şansım olmadığı için, oylamalarınızı da inceleyemedim, lütfen arkadaşlar biraz daha saygılı olalım, olan olaylar zaten çok vahim, ölen, ağır yaralanan insanlar var, vicdanlı olmanızı rica ediyorum cümleten..

Hakan Köse, Moderatörlük işi bizim kendi içimizde hallettiğimiz bir konu ve zaman içinde sizlerinde buna katkı sağlamasını isterdik, amacımız ve planımız bu yöndedir.

Bu sebeple moderatörlük sistemi bir kişinin yetkisinde değildir, 3 aşamalıdır. Demokratik bir oylama ile karar sonuca bağlanır. Bir kişinin istemesi ile yanıt silinmez, o kararı veren moderatörün işlemlerini bir başka moderatör(ler) inceler ve onaylanırsa sonuç gerçekleşir.

Bu sebeple, lütfen inploid ile ilgili suçlayıcı cümleler kullanmayınız, bu platformun özgür ortamı bir şanstır, bu şansı iyi kullanmanızı rica ediyorum..

Hakan Köse, Israrla beğenmiyorsanız hesabınızı kapatmakta özgürsünüz, ancak bizim dileğimiz insanların buradaki fikirlerden ve bilgilerden faydalanmasıdır ve bunun için inploid çok iyi bir platformdur. inploid ile ilgili tüm eleştirilerinize açık olarak madde madde buraya yazabilirsiniz, memnuniyetle cevap veririm..

Yılmaz Açıkel, Hakan bey o zaman bende size soruyorum benim yazmış olduğum yorumları Çapulcu Şaman sildiğinde 3 aşamayı onunla beraber kimler gerçekleştirmiştir. Gerçekleştiren arkadaşlar tarafsız olarak davranmış mıdır? Yoksa Çapulcu Şaman burada daha eski diye ona taraf mı olunmuştur? Lütfen yapmayın bakın benim ne size ne Serkan beye nede yorumlarımın altına yorum yapan diğer arkadaşlarla bir sorunum var bu güne kadar da hiçbirisinin yorumunu şikayet etmedim. Bugün Çapulcu Şaman'ın benim yorumlarımı silmesi üzerine sadece tekrar ettiği bir yorumu şikayet ettim ve pislikleriniz diye hitap ettiği için bir yorumuna gerçek anlamda şikayet talebinde bulundum. İnploid ile ilgili yanlış anlaşılmadan dolayı daha önce serkan beyden özür dilemiştim. Ancak sizde şunu unutmayın ki şahısların kendi adlarına yapmış oldukları kendilerini bağlar, ancak moderatör yetkisi ile yapmış oldukları İnploid'i bağlar. Çapulcu Şaman da moderatör yetkisini kendi egosunu tatmin etme yönünde kullanmış yanlış yapmıştır. Bu noktada sizin ona bir yaptırım uygulamanız gerekir. Saygılar....

Hakan Köse, Sizin yorumlarınızı @chamacon silmedi, şikayet etmiştir.. Sizin de onun yorumlarını şikayet ettiğiniz gibi.. Ancak incelendi ve şikayetler kaldırıldı, bir tanesi hariç.. Ondada bir tehdit içeren ifadeniz öevcut olduğu için silindi, o yorumunuzu ben sildim, onun dışında benim bildiğim silinen başka bir yorumunuz yok.. Başka bir admin silmiş ise (ki sanmıyorum) öğreneceğim, ama böyle bir durum yoktur..


Tekrar söylüyorum, chamacon moderatör veya admin değildir, sizin gibi normal bir kullanıcımızdır.. Kaldı ki moderasyon bir kişinin elinde değildir, demokratik oyalama ve onaylama sistemimiz vardır..

Yılmaz Açıkel, Tamam konuyu ben anladım dediğiniz gibi evet bir silme yoktur. Şahıs kendi yapmış olduğu yorumun altına yapmış olduğum yanıt yorumlarını kendi yorumunu kaldırmak sureti ile kaldırmış daha sonrasında aynı yorumu birebir aynı şekilde yeniden yayınlayarak kendi siliyormuş izlenimi oluşturmuştur. Kısacası küçük oyunu ile beni kandırmıştır. Aferim büyük bir iş başarmış tebrik etmek lazım arkadaşı. Şahsıma karşı yapmış olduğu provokasyon ile oluşturmak istediği kitlenin oluşmaması şahsı ne kadar rahatsız ettiği ise olay artık münazaradan çıkmıştır. Eğer imkanınız varsa kaldırmış olduğu yorumu ve altında tarafımdan yazılan yorumları değerlendirip sakıncası yoksa yeniden yayınlamanızı istiyorum. Şahsın oynamış olduğu oyun ile tarafımda oluşturmuş olduğu inploid alehtarı düşüncelerden dolayı da kendisini kınıyor. Trol benzetmesinin kendisi ile ne kadar örtüştüğünü bir kez daha söyleyerek kelimeyi Trol Çapulcu Şaman'a iade ediyorum....

Hakan Köse, Konuyu inceleyeceğim, ama öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum.. Lütfen yazarken empati kurun, rica ediyorum..

Hakan Köse, yanıtınıza yaptığınız ekleme için söylüyorum:

İstemediğiniz insanları konunun dışına itemezsiniz, eğer öyle olursa burası sizin şikayet ettiğiniz hale gelir, yani yanlı bir yer olur. Ayrıca moderatörlerin kimliğini ifşa etmek, onları bu tarz durumlarda hedef haline getirir, ki moderatörlerin hepsi çok objektiftir, ister inanın ister inanmayın..

Yılmaz Açıkel, Hakan bey incelediniz mi konuyu söylediğim şeyi yaptığını gördünüz sanırım. Yazarken empati kuruyorum merak etmeyiniz ancak karşı tarafın pekte empati kurduğu düşüncesinde değilim. Zaten hakkında öğrendiğim şeylerden sonra da çok fazla önemsemiyorum açıkçası. çeşitli formlarda moderatörlük yapan birisi olarak söylüyorum Moderatör arkadaşların bilinmesi onları hedef haline getirmez. Yeter ki adil olsun. Zaten 3 aşamalı bir onay sisteminiz olduğu içinde oy çokluğu ile karar verildikten sonra kimsenin şikayet edeceğini düşünmüyorum. İstemediğim insanların sadece benim açtığım konuya yorum yapmalarını istemedim başka konularda istediği kadar konuşsun. Çünkü karşısındakinin düşüncesine saygısı olmayan birinin yapmış olduğu yorumun konunun altında yer alması ve kişisel olarak hitap edilmesinden dolayı tartışmaya ve çatışmaya neden oluyor. Bu uygulama yanlı olduğunuzu göstermez. Çatışma ortamının azalmasına tartışmaların gereksiz yere uzamasına engel olur. Neyse sizin bileceğiniz bir şey benden bir öneriydi.

Hakan Köse, Konuyu inceledim, veritabanına da baktım ve öyle bir şey yok, artık anlayın lütfen. Size tekrar söylüyorum, sadece şikayet etme durumu var. Bunu da hem siz hem chamacon karşılıklı olarak yapmışsınız, ayrıca tekrar belirtiyorum tüm şikayetleri kaldırdım (bir tanesi hariç). Yorumlarınız duruyor açıp bakabilirsiniz..

Sizin yaptığınız moderasyon sistemi bizi ilgilendirmez, biz insanların kimliklerini ifşa etmeden demokratik bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu bu şekilde yapmamızın nedeni insanların yazdıklarını ve düşüncelerini önemsiyor olmamızdır. O sebeple 1 kişinin söylemesi ile hiç bir işlem gerçekleşmiyor, o sebeple demokratik oylama yapılıyor moderasyon içinde. Lütfen ısrarla bu konu hakkında az da olsa suçlayıcı ya da iğneleyici sözler kullanmayınız. Sizin başka bir yerde moderasyon yapmış olmanız, orada yaptığınızın tümüyle doğru olduğunu göstermez.. Kaldı ki, biz inandığımız bir sistem uyguluyoruz ve şu ana kadar hiç kimse moderatörlerimizin kimliğini ifşa etmemizi istemedi veya bunun yanlış olduğunu söylemedi. Üstelik, çok sıklıkla kullanıcılarımıza bu konuyu sorduk ve soruyoruz..

Hesap kapama isteği göndermişsiniz, işleme alalım mı? Hala kapatmak istiyor musunuz?

Hakan Köse, Size şimdi konu ile ilgili ayrıca bir email göndereceğim, daha detaylı bir inceleme yapıyorum ve farkettiğim bazı şeyler var.. Hesap kapama isteğiniz onaylanmış olduğu için mesaj atamadığımı bildiririm..

Hakan Köse, Size bununla ilgili bir email attım az önce, bahsettiğiniz durum vardır. Ayrıca alt yorumlarla birlikte bir inceleme yapınca ortaya çıktı bu durum.. Lütfen mailimi okuyun, oradan konuşmaya devam edelim..

Hakan Köse, Teşekkür ederim.

Hakan Köse, Bu arada hesabınız tekrar açılmıştır, kapama isteğiniz net ise onu da ayrıca maillerde konuşalım..

Yılmaz Açıkel, Açıklamanızı okudum keşke o ayrıntılı incelemeyi beni konuyu anlamamak ile suçlamadan önce yapsaydınız. Neyse problem değil bu yaşanan olaylarda bir şeye vesile olacakmış. Teknik açıdan bir daha böyle bir olayın olmaması için gerekli önlemleri almanızı sağlamaya yönlendirdi. Hoşçakalın...

Hakan Köse, Dediğim gibi, teknik ne kadar önlem alsak bile, tüm bu olanlar sizlerin şekillendirdiği meseleler. Biz ne kadar önlem (yasak) koyarsak o kadar alanı daraltmış oluyoruz. Yanlış anlaşılma için tekrar özür dilerim. Ancak bu durum yine de bizim veya moderatörlerimizin taraflı olduğu sonucuna götürmesin, bizler meseleyi uygarca sizlerin ve tüm kullanıcılarımızın birbirini incitmeden tartışabilmesi tarafındayız. Bunu özellikle belirtmek isterim. Konuyu chamacon ile de ayrıca konuşuyorum, size mailde belirttiğim gibi.

Yılmaz Açıkel, Teşekkür ederim Hakan bey bir hatanın düzeltilmiş olması güzel. Çünkü bir zan altında kalmıştım sanki yalan söylüyormuşum gibi bu durumun düzeltilmiş olması en azından sevindirici.

Hakan Köse, Rica ederim, konu ile ilgili hiç kimseyi desteklemediğimiz bilinsin. Bizler bu platformu sizlerin şekillendireceğini düşünüyoruz.. Bol şanslar hepimize..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1671 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt