Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de benzer ancak farklı şekilde dile getirilmiş soruları birbiri ile ilişkilendirmek için, (editör onayı ile) 'başlık birleştir fonksiyonu' oluşturmak mümkün mü?

Soruyu yazarken sağ alanda 'benzer sorular' listeleniyor ama belli ki dikkat çekmiyor. 'Aramaya inandırmak' da önemli tabii (=Aşağıdaki sorular aslen aynı. Biri daha önce cevaplanmasına rağmen diğer kullanıcı bundan haberdar olamamış:inploid.com/t/siyah-beyaz-filmler-nasil-renkli-filme-donustu... sorularda ilgili başlığın paylaşıldığını gördüm ancak yanıtlar birlikte listelenemediğinden çok efektif gelmedi.Düzenle
Hah, bir de sorularımızdaki açıklama kısmını düzenleme kısmını bulamadım. Linkler bozuk görünüyor, ancak şöyle olacak:
  • Paylaş
1

Hakan Köse, Açıklama düzenleme konusunda haklısınız, bunu halletmeye çalışacağız. Bildiriminiz için teşekkürler :)

Bu özellik aslında yetkili kişilere açık durumda ama tam anlamı ile birleştirme şeklinde değil, onun yerine soruları birbirine yönlendirme şeklindedir.

Bunu tercih etmemizin nedeni, birbirine neredeyse aynı olacak şekilde benzer soruları daha oluşturulduğunda yönlendirebilmek. Ancak, yanıt almış 2 soruyu birbiri ile birleştirmek mümkün değil. Çünkü, sorular birbirine çok benzese bile bazen yanıtlar sorunun soruluş biçimine ithafen farklılaşabiliyor. Dolayısıyla, yanıtları sorulardan birinin altında birleştirmek bir anlam kaybına yol açabiliyor.

Ancak, bu durumu geçenlerde de bir başka arkadaşımız öneri olarak sunmuştu ve üzerinde yeniden tartışıp hem yönlendirme, hem de birleştirme özelliği ortaya çıkarabiliriz.
  • Paylaş
2

Selen Serdaroğlu, Süper olur. Bu arada, yeni farkettim. Verilen yanıtlarda site içi iinkler değil de, site dışı linkleri "yeni pencerede aç"tırmanız siteden çıkmamamız adına iyi olabilir (=

Hakan Köse, Aslinda bir donem oyleydi ama kullanicilar biraz sikayet ettiler: "zaten yeni pencerede açmak istesem orta tuşla acabilirim, sinir bozucu oluyor..." seklinde.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

464 Görüntülenme2 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları