Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir inşaat mühendisinin eline bir proje geldiğinde bu proje mühendisin elinde hangi aşamalardan geçer. Yani her ayrıntısıyla bir proje bitene kadar hangi aşamalardan geçer (statik hesaptan bütçesine, zorluğuna, hatta işçi ve patronla sorunlara kadar)?

Her iş ayrı mühendisin elinden geçer. Eğer müteahhitlik yapmıyorsan komple tamamından sorumlu olan bir mühendis yok. Statiği, mimarisi, elektrik mekanik projesi, inşaatın yapılması ( saha mühendisi, şantiye şefi, proje müdürü) metraj, satınalma, ihaleler vb. teknik ofis işleri ( teknik ofis mühendisi) tüm bu disiplinleri koordine eden bir sorumlu vs. Çok genel bir soru sormuşsun. İnşaat aşamaları olarak arama yaparsan zaten tüm aşamalar defalarca yazılmış burada baştan yazmak lüzumsuz ancak aşamayla ilgili daha derin bir sorun varsa, örneğin "deki satınalma aşamasında mal sahibi ile ne gibi sorunlar yaşanır?" O zaman mantıklı cevaplar alabilirsin.
  • Paylaş
1

Cemile, Şimdi asıl mesele şu ;bir arsa var ve bu arsaya bir apartman yanında çocuk parkı ve bir de spor alanı inşa etmeliyim bunları autocad de yapacağım ancak bu projeyi sunarken yanında metraj ,hakediş sonra ekonomik açıdan firmaya olan karı tarzında bir kaç belge de eklemeli bu şekilde projeyi sunmak zorundayım sunum da eksikliğin olmaması adına proje başından sonuna kadar olması gereken süreci sormak istedim

Olması gerekenimi piyasayı mı soruyorsunuz?
  • Paylaş
1

Cemile, olması gereken ıle piyasa da ki süreçler farklı mı?

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

52 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt